Přejít na obsah

E 400D All-Terrain


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, TomasB napsal:

Já to mám taky s nastavením spolujezdce zvlášť. A nemám rád, jak na to někdo sahá, protože pak to musím zase házet do mono a to mě sere. Typicky mi tam chmatá manželka a pak ty tendence má jeden kamarád, kterej nadrzo cpe pazoury hned všude.

Nedotýkat se

To se dá koupit v každé hronbachu. 🙂

Odkaz ke komentáři

Jo, to mi přišlo před pár dny. Pro ČR se stáhnou samy rovnou do auta, ale ostatní země se nějak musí v Mercedes Me stáhnout a nainstalovat do auta ručně. A to já nevím jak. 

Stejně je to fajn, že se tady tak rozmohl Mercedes, protože nikde jiné forum nefunguje, tím spíše s novými auty. Max tak ještě staré vergly, ale to aby jsi měsíc čekal, než někdo odpoví. A tady se sešel hned jeden model a dokonce i stejná motorizace, tak je co porovnávat, vyměňovat zkušenosti. 

BTW, sleduješ olej? Docela ubývá. Nedávno jsem  musel něco přicmrndnout, protože mi nedalo, nechat to pod ryskou. Poslal jsem tam 0,5 litru a to už do výměny vystačí. Stejně letos asi ani nenajedu těch 25tkm. Teď mi do ledna chybí asi 7tkm.

Odkaz ke komentáři

Já jsem dneska do auta nahrál 13.5GB map. :) Zjistil jsem, že v autě jsou mapy z roku 2019, tak to nasosam všechno a udělám upgrade komplet všech map. Zítra ti napíšu postup. Jinak jsem to na netu hledal pěkně dlouho. Olej kontroluji - některý den v normě a někdy ne. Jojo je to fajn, že to tady funguje. Jinak jsem si všiml zajímavé vychytávky - když ostříkneš zadní okno, tak při návratu stěrače ještě jednou sám stříkne na sklo.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
To nahrani map z jinych regionu by me taky zajimalo - me chodi automaticky BeNeLux, takze alespon to Nemecko a CR by se hodilo. Kdyz jsem to zkousel projit podle stranek, tak to dopadlo tak, ze jsem se na to vzdycky nakonec vykaslal [emoji846]
Vydržte chlapi, až dojedu do práce udělám screenshoty obrazovky. Já jsem to hledal taky. A už i vím, jak změnit domovskou oblast. To jsem našel až včera večer.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkud jsi?
Brno

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Zde návod:

1. Přihlásit se na stránky Mercedes Me

2. Rozkliknout moje vozidla

3. Uprostřed je tlačítko info

4. Od scorollovat níže a tam už je odkaz - aktualizace map.

5. Pokud chcete změnit domovskou oblast: je potřeba nejdříve danou oblast stáhnout a nahrát do auta a pak se znovu přihlásit do Mercedes Me a pak už je možné změnit domovskou oblast.

prihlaseni.jpgmoje vozidla.jpg

aktualizace.jpg

Upraveno uživatelem Babik78
Odkaz ke komentáři

V Brně jsem dneska byl a odjížděl jsem nasranej. Jsem přijel nainstalovat systém generátorů plynů a po rozbalení jsem zjistil, že sadu pro propojení mi poslali nějakou jinou, než jsem objednal a tudíž smolík. Jeden je z Prahy, já od Pardubek, takže 2 člověkodny a 800km v prdeli.

Aneb když dá někdo do správné krabice špatné zboží. Podle všeho špatně natištěné štítky kvůli překlepu. Rozdíl v objednacích číslech jen v jedné číslici.

Odkaz ke komentáři
před 3 minutami, TomasB napsal:

V Brně jsem dneska byl a odjížděl jsem nasranej. Jsem přijel nainstalovat systém generátorů plynů a po rozbalení jsem zjistil, že sadu pro propojení mi poslali nějakou jinou, než jsem objednal a tudíž smolík. Jeden je z Prahy, já od Pardubek, takže 2 člověkodny a 800km v prdeli.

Aneb když dá někdo do správné krabice špatné zboží. Podle všeho špatně natištěné štítky kvůli překlepu. Rozdíl v objednacích číslech jen v jedné číslici.

To nasere, ale stává se. 

 

Odkaz ke komentáři

Tak je to všechno v autě - jednu aktualizaci jsem musel stáhnout 2x (Anglie). Původní zůstala pouze mapa pro satelitní zobrazení. V Mercedes Me na webu, vidím aktuální mapy. Zatím to nevidím v aplikaci na mobilu.

Jinak dnešní jízda na sněhu super. Zkoušel jsem to jenom při předjíždění, ale jelo to jak po kolejích. Kontrolka ESP sice blikala, ale auto jelo jak po kolejích a i v zatáčce.

Odkaz ke komentáři

Jakmile vybereš mapy, které chceš aktualizovat, tak to po tobě bude chtít stáhnout na PC download managera. Musíš do PC vložit prázdný flash disk naformátovaný na NTFS. Ten download manager si je stáhne někam do PC a pak je sám nahraje na flashku. To nejde ovlivnit.  Pak jdeš s flashkou do auta. Já jsem to nahrával přes USBčka v loketce. Jakmile strčíš flashku do auta, systém tě sám vybídne, že našel aktualizaci a bude aktualizovat. Tady už možnost volby co chceš aktualizovat není, prostě to co je na flashce nahraje do auta - po nahrání následuje restart. To je vše. Jednou jsem to nahrával za jízdy a podruhé v garáži, kdy jsem měl jenom zapnutou navigaci bez motoru.

 

Odkaz ke komentáři

Aha, tak to netuším. To se mi nechce věřit, že by neměli podporu pro Jablíčko.

 

Předpoklady pro manuální aktualizaci map • PC s operačním systémem Microsoft® Windows 7 nebo s vyšší verzí 64bitového operačního systému nebo Apple Mac s operačním systémem Mac OS 10.7 nebo s vyšší verzí. • Lokální práva administrátora na používaném počítači pro instalaci správce stahování (Download Manager). • Internetový prohlížeč s aktivovanou podporou JAVA. 2 • Paměťové médium (USB flash disk nebo SD karta) s dostatečnou pamětí min. 8 GB na jednu zemi nebo 64 GB pro celou mapu. • Dostatek volné paměti na Vašem počítači, protože se na něm budou dočasně ukládat data.

Odkaz ke komentáři

Jsou to ko*oti. Já dneska zjistil, že mapy aktualizované nemám, protože se mi nějak neúspěšně aktualizovala nějaká verze a další verze se pak už neumí aktualizopvat sama on-line. Tak já za to platím a ono to nefunguje. Jsem chytil nerva a moc jsem si nebral servítky. Zjistil jsem to tak, že mi na noťaasu začalo hlásit technickou chybu a abych to zkusil později. Tak jsem volal, kdy jako to později bude, že mám půlku map staženou a ke druhé se nedostanu. Takže pomohlo odhlášení dle rady supportu, vypnutí prohlížeče a znovu otevřít a přihlásit. A už teda tahým i CZ mapy. Ty vole, tak stojí to raketu a nefunguje furt něco. Jsem chytil nerva a doufám, že to mají správně nahrané a chytí se někdo za rypák.

Jede mi to s flashkou 7GB

Odkaz ke komentáři
4 hours ago, MichalF said:

A kdyz pak vlezes to System Preferences - Security & Privacy - tak dole ti to nabidne otevreni po auth. ne ?

Jasne, uz jsem se tam doklikal, ale fail - zapomnel sem, ze mame resktrikci na portech, takze z komplu nic nenahraju... 😞

2 hours ago, TomasB said:

Každopádně díky za průzkum bojem a jednoduché sdělení jak na to.

Souhlas, @Babik78 diky!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...