Přejít na obsah

E 400D All-Terrain


Doporučené příspěvky

Co mi rikal prodejce, tak tech 10stupnu bylo pro strasne lidi moc, ze si tim pri parkovani odrbavali kola a narazniky, tak udelali zaklad 4,5 stupne a kdo chce vic, tak si za to priplati, kdyz ta naprava umi 10. Ale ze takovych lidi moc neni. Priznam se, ze i ja jsem jim u toho testovaciho S-klasse kvuli tomu pokrtil pravy zadni disk o obrubnik...
Souhlas, ale proč ročně???

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
U nas je to bud na rok, tri nebo pet. Pokud si nejsi jisty, tak to vezmes na rok a pokud zjistis, ze to nepotrebujes, tak si v tom neutopil tolik penez, pokud jsi spokojeny, tak to pak vezmes na delsi dobu.
Já to myslel tak, že s tím nemá Mercedes žádné náklady. Tak proč to není jenom v menu. Chápu aktualizace, komunikace přes mobil apod. Stejně tak, když si do auta nechceš něco dodělat a při další aktualizaci ti to zmizí. Třeba u mě jsem chtěl lokalizovat auto do cz. Kvůli manuálu a volání Mercedes Me. Manual prý nejde, moc složité. A Mercedes Me mi lokalizovali a po další návštěvě už zase volám do Německa.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, Mezonek napsal:

Ja si lokalizaci z Lux do BE udelal sam pres webovy mercedes me profil

Jestli to bylo na me, tak nedela.

To mě poser, tak proč v ČR dělají všechno proto, aby jsi nemohl odečíst DPH? A zaštiťují se píčovinama jako nějaké evropské předpisy a GDPR a podobné sr*čky. Jeden z argumentů, proč je to personalizované, tak je GDPR. Prostě melou hovna. Já už nevím, jak to nakonec účetní pořešila. Ale pro příště už vím, že to musím dělat tak, aby to bylo do 10 tis. a pak není problém to odečíst, protože to je nějak ve zjednodušeném režim ohledně dokladu. Teď to mám na 3 roky zase a příště to prostě rozdělím, abych byl do 10k s každou objednávkou. Myslím jsem platil na 3 roky necelou dvacku. Neobnovoval jsem to remote parking, protože se Samsungem to nechodí korektně a nebavilo mě mít jen na tohle Apple. Nakonec jsem IP prodal a vysral se na to. Protože buď jsem ho musel průběžně nabíjet nebo vypínat a než to zapneš, tak to trvá. Plus tahat 2 telefony na ho*no. Mercedes protěžuje Apple a na Samsungy sere.

Odkaz ke komentáři
1 hour ago, Babik78 said:

Lokalizaci automatického stahování mapy jo. Mě šlo o manuál v autě, mám ho DE nebo EN a volání z auta na Mercedes Me linku, tlačítkem u stropu.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk
 

Ja mel tohle vsechno v nastaveni profilu na Mercedes.Me - menil sem tam tim i servis atp.

4 minutes ago, TomasB said:

To mě poser, tak proč v ČR dělají všechno proto, aby jsi nemohl odečíst DPH? A zaštiťují se píčovinama jako nějaké evropské předpisy a GDPR a podobné sr*čky. Jeden z argumentů, proč je to personalizované, tak je GDPR. Prostě melou hovna. Já už nevím, jak to nakonec účetní pořešila. Ale pro příště už vím, že to musím dělat tak, aby to bylo do 10 tis. a pak není problém to odečíst, protože to je nějak ve zjednodušeném režim ohledně dokladu. Teď to mám na 3 roky zase a příště to prostě rozdělím, abych byl do 10k s každou objednávkou. Myslím jsem platil na 3 roky necelou dvacku. Neobnovoval jsem to remote parking, protože se Samsungem to nechodí korektně a nebavilo mě mít jen na tohle Apple. Nakonec jsem IP prodal a vysral se na to. Protože buď jsem ho musel průběžně nabíjet nebo vypínat a než to zapneš, tak to trvá. Plus tahat 2 telefony na ho*no. Mercedes protěžuje Apple a na Samsungy sere.

Mam pocit, ze je to protoze mercedes v CR byl driv vzdycky pro vekslaky, rezniky a zelinare, tak se podle toho vyprofilovaly i prodejni sluzby...bohuzel.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Je mi divné, že Mercedes ČR určuje, jestli si můžeš odečíst DPH nebo ne. Zajímalo by mě, jak se to řeší ve flotilách. Mercedes sám přiznal, že prodej na PO přes Mercedes Store nefunguje. Když jsem auto hodil jako firemní - store nefungoval. Když jsem si ho dal na sebe, tak OK. Buď ty auta prodávají do třech let, kdy je služba v ceně auta a pak nevím. Neříkej mi, že si to pak ředitelé platí soukromě. 🙂

No, náklady. Není tam firemní IČ. To tam taky zadat nejde - takže správně ten doklad nemá potřebné nacionále do účetnictví.

 

Odkaz ke komentáři

můj předpoklad je že na tuhle službu a vlastně její přefakturaci kterou ti českej MB dela se vztahuje 0% DPH, schopnej učetní si s tím do nákladů i bez odběratelského IČ u dokladu přes 10T poradí, ředitel si to dá jako náklad služební cesty / cest a je to vyřešené. 

Odkaz ke komentáři
V 27. 3. 2023 at 11:14, Babik78 napsal:

Je mi divné, že Mercedes ČR určuje, jestli si můžeš odečíst DPH nebo ne. Zajímalo by mě, jak se to řeší ve flotilách. Mercedes sám přiznal, že prodej na PO přes Mercedes Store nefunguje. Když jsem auto hodil jako firemní - store nefungoval. Když jsem si ho dal na sebe, tak OK. Buď ty auta prodávají do třech let, kdy je služba v ceně auta a pak nevím. Neříkej mi, že si to pak ředitelé platí soukromě. 🙂

No, náklady. Není tam firemní IČ. To tam taky zadat nejde - takže správně ten doklad nemá potřebné nacionále do účetnictví.

 

A proto by to mělo být do 10 tis., kde to není potřeba.

Jsou to čůráci, to jinak říct nejde. Dávají důvod, proč nekupovat Mercedes.

Odkaz ke komentáři

Nesmysl, DPH si můžeš odečíst pouze v případě obchodu se stranou, která je v ČR plátce DPH, tudíž má přiděleno DIČ. Do deseti tisíc stačí zjednodušený daňový doklad, tudíž tam nemusí být tvé údaje. Nicméně v případě plátce musí být DPH a sazba uvedena. Jak psal Ondra, doklad můžeš použít jako náklad, nicmene DPH si logicky odečíst nemůžeš.


 

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Já to měl loni asi za 19 tis. nebo tak nějak a nakonec to nějak účetní pořešila, ale otravovali mě s tím a sebralo mi to čas. Co a jak s tím vyvedli nevím, ale pro příště to mám dělat tak, aby to bylo do 10k, kde stačí jednoduchý doklad. Nad 10k se tuším hlásí FÚ. Ale já tyhle účetní věci moc neřeším, s tím ať se poperou ti, co jsou za to placeni. Já řeším jen občas nějaké nestandardní obchodní případy, kdy je nějaká obstrukce s fakturací. Tak to pak konzultuji s účetní, jak daný případ se zákazníkem fakturačně vyřešit, aby bylo správně. I takové věci, kdy se nějak lámaly přes konec roku nějaké platby a byl do toho zamíchanej import a faktura vystavená na konci roku a dodání na sklad po novém roce a dodání zákazníkovi následně. Triviální věc, která jinak je standardní, ale na přelomu roku to byl voser a furt mě s tím prudila účetní. Chtěla po mě přepravní listy a nějaké kraviny, co normálně nejsou třeba. Aby se zdokladovalo, jak to bylo. 

 

Odkaz ke komentáři
před 6 minutami, header009 napsal:

Nesmysl, DPH si můžeš odečíst pouze v případě obchodu se stranou, která je v ČR plátce DPH, tudíž má přiděleno DIČ. Do deseti tisíc stačí zjednodušený daňový doklad, tudíž tam nemusí být tvé údaje. Nicméně v případě plátce musí být DPH a sazba uvedena. Jak psal Ondra, doklad můžeš použít jako náklad, nicmene DPH si logicky odečíst nemůžeš.

Odesláno z mého SM-X900 pomocí Tapatalk
 

Já tohle fakt nijak dál neřeším. Pro mě je podstatné, jaký vygeneruji zisk, proti tomu sleduji tabulku nákladů, které se k mé činnosti váží a podstatný je zisk, protože o ten se dělíme s majitelem firmy. A něco na úrovni tisíců nebo malých desetitisíců je pod moje rozlišovací schopnosti a nemíním se tím zabývat. Tím spíše, když naše symbióza funguje výborně a ani z jedné strany není a nebyl jakýkoliv nečestný krok.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak 2.5. jdu na servis... dodělání DAB rádia, výměna čelního okna, reklamace drnčící repro, reklamace - výměna nefunkčního výhřevu levé loketní opěrky u řidiče a výměna oleje v převodovce. Jsem zvědav jestli bude znát rozdíl - převodovka za studena pokopává hlavně 1 až 4. A když zastavím tak někdy po cca 5-10s sebou auto cukne. Je to mírnější než když jede regenerace DPF a stojím na křižovatce a vypne se (spadnou otáčky). Pokud to nepomůže, říkal jsem jim, že začnu řešit reklamaci převodovky.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...