Přejít na obsah

E 400D All-Terrain


Doporučené příspěvky

Nj, ale ty máš muzejního Forda. Na Fiestě z roku 2013 jsem to taky měnil až teď poprvé. Ale ty nové Start-Stop u Fordů jsou prostě takhle. Já měnil po 2,5 letech a to mi řekli, že mi vydržela dlouho, že někomu nevydrží ani rok. Chápete to? Baterka s výměnou jste tam za desítku! Já teda od výměny koupil Ctek a zároveň u baráku mohu jednoduše nabíjet. Tak uvidíme, ale jsem si jistej, že tahle baterka vydrží mnohem déle, když každej víkend dostává dobití. A pokaždé je tak podbitá, že podle nabíječky by nemělo auto ani nastartovat.

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, TomasB napsal:

Nj, ale ty máš muzejního Forda. Na Fiestě z roku 2013 jsem to taky měnil až teď poprvé. Ale ty nové Start-Stop u Fordů jsou prostě takhle. Já měnil po 2,5 letech a to mi řekli, že mi vydržela dlouho, že někomu nevydrží ani rok. Chápete to? Baterka s výměnou jste tam za desítku! Já teda od výměny koupil Ctek a zároveň u baráku mohu jednoduše nabíjet. Tak uvidíme, ale jsem si jistej, že tahle baterka vydrží mnohem déle, když každej víkend dostává dobití. A pokaždé je tak podbitá, že podle nabíječky by nemělo auto ani nastartovat.

Nj, muzejni, ale jeste bez SS, nastesti. To je zlo a na tomhle je to taky videt, jak to dostava kour. Baterka na rok dva, tam je neco dost spatne, jestli to tak maji hozeny uz z vyroby

před 2 hodinami, header009 napsal:

Obyčejná 12V baterka se u hasičů vůbec neřeší. Není to žádné riziko.

To koukam, ja myslel, ze u benzinu se to resi dost. Kdyz jsem pred par lety dorazil prvni k vetsi nehode a z toho auta chcalo kde co, tak jsem ji odpojil. I proto, ze jsme zranenyho spolujezdce nemohli dostat ven dokud nejelo dalsi auto, kde jsme to pak ve vice lidech zvladli. Kdyz prijeli hasici asi za 20 minut (driv nez zachranka, bylo to na hranici kraje), tak sli jako prvni vec odpojit baterku

Odkaz ke komentáři
2 hours ago, TomasB said:

Mi to ukazuje skoro furt 14,8V. A MB má evidentně velmi dobře udělanej batery management, kde baterky netrpí. Kugu dobíjím každý víkend, Mercedesa jsem ještě nikdy nepřipojil na nabíječku. Obecně je to tak, že u MB s baterkama nejsou problémy, že by se měnily po 2 letech jako je tomu třeba jinde, viz. Ford.

Mno asi te zklamu, ale treba ja mam porad baterii puvodni !

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, TomasB napsal:

Mi to ukazuje skoro furt 14,8V. A MB má evidentně velmi dobře udělanej batery management, kde baterky netrpí. Kugu dobíjím každý víkend, Mercedesa jsem ještě nikdy nepřipojil na nabíječku. Obecně je to tak, že u MB s baterkama nejsou problémy, že by se měnily po 2 letech jako je tomu třeba jinde, viz. Ford.

Si nerozumíme. Při nastartovaným autě mi to ukazuje taky 14,8V. Mě zajímá napětí na baterce bez nastartování, popř. kolik ti to ukazuje na displeji, když neběží motor.

Překvapilo mě, že baterka v klidu má jenom 12,2V a auto mlčí a startuje na drc. Žádné problémy nemá.

Jinak auto mám 01/2020

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, Babik78 napsal:

Si nerozumíme. Při nastartovaným autě mi to ukazuje taky 14,8V. Mě zajímá napětí na baterce bez nastartování, popř. kolik ti to ukazuje na displeji, když neběží motor.

Překvapilo mě, že baterka v klidu má jenom 12,2V a auto mlčí a startuje na drc. Žádné problémy nemá.

Jinak auto mám 01/2020

Bez nastartovaného to neukazuje nic.

Bez nastartovaného to dané menu je mrtvé.

 

Odkaz ke komentáři
2 hours ago, TomasB said:

Jaký máš rok výroby?

2011 ale auto jezdi z 99% dalky.

5 minutes ago, cosby said:

Nech Tiguana stát 14 dní a nenastartuješ.Já mám v Kodiaqu rok a půl starou baterku a po 14 dnech jsem ani neotevřel dálkačem dveře.

Proc , to tam je staly odber a vysaje to ?

Odkaz ke komentáři

Přes Vánoce jsem 17 dní se služebním Supem  nejezdil, tak jsem měl obavu, jak v pondělí nastartuji. Chytnul v pohodě. Je pravda, že nemám nezávislé topení, takže mám odpojený konektor na baterce a tím odpojený startstop. Odběr je trvalý minimálně plašičkou kuny a co další netuším. Druhý Sup má baterku z 2018, a zatím drží i 3 týdny. Ale když byl ca dvouletý, tak jsem nenastartoval a pak odpojil konektor taky ... .

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, cosby napsal:

Nech Tiguana stát 14 dní a nenastartuješ.Já mám v Kodiaqu rok a půl starou baterku a po 14 dnech jsem ani neotevřel dálkačem dveře.

Už 14 dní stál a nebyl problém, ale je to benal. U nafty vidím problém u ad Blue, hlavně v zimě, kdy se musí pořád vyhřívat.

Jo a nemám e-call, to taky bude podle žrout.

Odkaz ke komentáři
Přes Vánoce jsem 17 dní se služebním Supem  nejezdil, tak jsem měl obavu, jak v pondělí nastartuji. Chytnul v pohodě. Je pravda, že nemám nezávislé topení, takže mám odpojený konektor na baterce a tím odpojený startstop. Odběr je trvalý minimálně plašičkou kuny a co další netuším. Druhý Sup má baterku z 2018, a zatím drží i 3 týdny. Ale když byl ca dvouletý, tak jsem nenastartoval a pak odpojil konektor taky ... .
Jaký konektor prosím tě odpojuješ?
Odkaz ke komentáři

Jak jsem psal, auto žádné problémy nemá. Nikde nic nevříská. Ani PC v autě a ani apka. Na netu jsem se vesměs dočetl toto. Tak jsem se chtěl právě zeptat ostatních, jak na tom jsou.

Naprostým ideálem pro autobaterie je stav napětí 12,6 - 12,8 V. Takovou baterii není třeba dobíjet a 12,8 V je v podstatě maximum a dalo by se říct 100% stav nabití. O něco málo horší je napětí pod touto hladinou, ale pokud není nižší než 12,4 V, nemusíte to nijak řešit.

Jakmile se napětí baterie dostane pod 12,4, je třeba ji dobít. Nemusíte s tím nijak spěchat, klidně to den, dva počká a dobití lze realizovat třeba delší jízdou, ideálně s vytočeným motorem, takže třeba v dálničním tempu. Pod hodnotu 12,4 V klesne napětí třeba při používání auta jen pro jízdy po městě, kdy se nestihne akumulátor dobít a energii spíše vydává, než aby ji přijímal.

Jenže může být ještě daleko hůř! Třeba tehdy, kdy voltmetr ukáže hodnotu napětí pod 12,1 V. To už raději opravdu co nejdříve připojte nabíječku, protože reálně hrozí, že zítra už nemusíte nastartovat, pokud přes noc trochu přituhne.

Pod 11,9 V už je to opravdu špatné a v baterii začíná něco, čemu se říká sulfatace - na elektrodách se tvoří síran olovnatý, čímž roste vnitřní odpor a klesá kapacita baterie, čímž se rapidně snižuje její životnost. Některé nabíječky umí program desulfatace, ale ta nemusí mít (a v praxi nemá) stoprocentní účinek. Profesionální desulfataci, která by problém vyřešila, zase nemá smysl zvažovat, protože by pravděpodobně převýšila hodnotu akumulátoru. Proto neváhejte a ihned připojte autobaterii na nabíječku. Auto se ani nepokoušejte startovat, jinak baterii ještě víc "vytřískáte".

Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, MichalF napsal:

2011 ale auto jezdi z 99% dalky.

Proc , to tam je staly odber a vysaje to ?

No tak to se nediv, že nemáš problém s baterkou, je to prostě ještě starej pekáč, kde tyhle trable nebyly.

No a nejsem si vůbec jistej, jestli má MB vůbec ty baterky olověné...

Nevím, jestli jsem to s něčím nepopletl, ale myslím že baterka do Ečka stojí asi 40k, ta větší.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...