Přejít na obsah

Po rozvodech chyba P0016


Doporučené příspěvky

Zdravím, začátkem týdne jsem udělal rozvody (INA) na eresu (motor BWA)

Najel jsem cca 100km a rozsvítila se kontrolka motoru, napichnul jsem to na Vag a vyskočila chyba P0016 nesprávný poměr G40 a G28. Ikdyz chyba svítila, tak žádný pokles výkonu nebyl a startovalo to úplně normálně. Chybu jsem vymazal a po opětovném nastartování se již neobjevila. Poté jsem něco málo opět pojezdil (asi 50km dohromady) a kontrolka svítila znovu. Opět šla vymazat a po nastartování se znovu neobjevila.

Jelikož je to chyba spojená s rozvody, tak jsem se podíval ve vagu do měřených hodnot do skupiny 93/3 kde jsem objevil hodnotu -5

Tato hodnota mě poněkud zarazila, jelikož by po výměně rozvodů měla být 0, ale zase to není hodnota, že by to bylo skočené.

takže se chci zeptat, jaké jsou možné příčiny. Všem děkuju za rady 

Odkaz ke komentáři

on ten detekční algoritmus může mít nějakou toleranci, kdy to ještě považuje za ok, a jeden zub to třeba zas tolik nerozčasuje. Nebo časovej rámec po kterej to vyhodnocuje a chybu vyhodí až pak.

Tady jenom hádám jako programátor, ale pokud se to stalo hned po výměně rozvodů, přijde mi extrémně nepravděpodobný že by to způsobilo něco jinýho. Zkusil bych to načasovat znovu a postupovat přesně krok po kroku podle servisní příručky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...