Přejít na obsah

Malá účinnost topení i po kompletní opravě


jenda.97

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, 

prosím o radu ve věci malé účinnosti topení. Tohle téma už se tady řešilo, ale přesně moji závadu tu nejspíše ještě nikdo nepopisoval. Celá sranda začala nedávno, začal jsem cítit fridex z topení. Celý climatronic jsem tedy vyhodil z auta, potvrdila se moje domněnka o prasklém výměníku, ze kterého fridex tekl. Při té příležitosti jsem climatronic kompletně rozebral, vyčistil, vyměnil rozsypané molitany na klapkách. Zejména jsem se věnoval výparníku klimy, který byl neskutečně zaprasený, průchodnost vzduchu skrze něj byla bídná. Všechno jsem sesadil zpátky, koupil nový výměník topení, k tomu jsem ještě vyměnil kabinový filtr. Posléze jsem zjistil, že topení je studené. Motor (1.8T) je ohřátý na 90 stupňů, ale topení fouká vlažně. Obě hadice k  výměníku topení jsou horké jak pětník, ale nedalo mi to a hadice jsem odpojil - z obou trubek výměníku se vyvalila voda, tudíž jsem vyloučil možnost nějaké vzduchové bubliny. Naštěstí jsem ještě nenastrojil zpátky interiér, takže jsem mohl sundat výdechový díl od climatronicu, abych měl přímý pohled na klapky - vše šlape bezchybně, klapky se hýbají jak mají. Protáhl jsem skrze klapky ruku tak, abych dosáhl na výměník. Byl horký, ruku jsem na něm neudržel. Ale ve chvíli, kdy pustím plné foukání, výměník velmi rychle zchladne - což je z fyzikálního hlediska logické, ale myslím, že tak razantní teplotní pokles rozhodně není v pořádku. Proudící vzduch vyžene teplo z výměníku a pak už je topení jen vlažné, např. s Felicií se topný účinek vůbec nedá srovnat (ačkoliv samozřejmě beru, že snad žádné auto netopí tak dobře, jako felda). Proto si říkám, nemůže být špatná nějaká klapka nebo termostat v okruhu chlazení motoru, něco, co omezuje průchodnost vody do topení? Ještě podotknu, že motor se zahřívá normálně rychle a při jízdě se teplota za každých okolností pevně drží devadesátky. Děkuji za rady!      

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...