Přejít na obsah

Voda v interieru


SpiderM

Doporučené příspěvky

Tak mi taky teče do auta a to do kufru na pravé straně (mám liftback). Loni v zimě jsem myslel, že je to vlhkost z krycí plachty na okno, ale letos v létě jsem zaznamenal opět mokrý koberec v kufru. Tak jsem hledal na těch internetech a prý přes zadní světlo. Demontoval, tmel ve svarech překrytí plechu nahradil novým a namontil zpět a vysušil. Za 2 týdny po dešti zas mokro. Světlo dolů, objel silikonem, namontil. Po dalším dešti zase mokro. Už nevím co s tím. Octa za 4 roky mého provozu zatím spolehliva,ale tyhle detaily mi strašně vaděj. Mondeo žádný takový kraviny nedělalo.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...
Guest odpisany2

zatial ma taketo problemy obchazali, musim si zaklopat, no kamarat sa s tym tiez dost casto pasoval ale pod palubovkou mal praskutu hadicku mna zatiall zastihla voda len vo forme vyparov z mokrych kobercov a tym sa mi neustal zamzlovali okna nakonieco som to vyriesil ta, ze som si dal do dveri tzv. kockolit - podstielku pre macky stacila jedna ponozka a ta mi tu vlhkost pekne odsaje staci to menit raz za cas podla potreby

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Čaute, kdyby to někomu pomohlo, tak jsem dlouhou dobu taky řešil problém s vodou u spolujezdce. Pylový filtr byl suchý a odtokové kanálky průchozí. Dlouho jsem si s tím nevěděl rady, až jsem přišel na to, že se mi tam voda dostává skrze kabelový svazek alarmu. Vedle odtokového kanálku u spolujezdce je průchodka kabeláže pod palubní desku. Na první pohled bylo vše v pořádku, ale původní průchodka a tmel jsou po těch letech zpuchřelé a voda si tam našla cestu a po kapkách stékala pod kastlík a v nejnižším bodě pak na koberečk... Stačí průchodku vyndat, odstranit starý tmel a zatmelit to znovu. Od té doby v autě sucho :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

U mě vlhký kobereček u řidiče uprostřed. Skvrna žádná ale když se zatlačí dlaní je vlhká. Očividně nikde v intru neteče a ve spod auta jsou všude špunty. Auto z bazaru.Interier jako nový ,tak si říkám zda není mokro od toho jak to myli. Protáhnul jsem kanálky pod stěračema a zkusil prolít vodou. Teče skrz zástěrku u kola ,tak asi o.k.. Nevim kde hledat příčinu. Dveře asi ok,to by šlo vidět ne? Ještě mě napadlo ,jezdím na samoobslužnou vabku ,ty co mají docela sílu proudu a myju vabkou i mezi dveřma a prahem ,tak jestli ten proud se nedostane pod gumu.Vnitřní prah z auta je suchý, tak nevím . :-( Díky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zdravím vespolek,

i já přidám kapku do mlýna.

 

Octavia I combi 2006 nebourana, bez stresniho okna.

Zatika (jak kdy) pres ridice, a na zadni gumovou podnozku u obou mist. Spolujezdec ve predu (vzdy suchy).

Evidentne zatika "vzlina" pres tesnici gumu dole ve dverich a prahu --> a pres chloupky koberce se dostane na gumovou podnozku. (ve vsech pripadech).

 

Po desti prijdu a preventivne otviram dvere, aby vytekla voda z tech tesnicich gum. Evidentne to souvisi s uhlem deste, protoze nekdy je voda vsude (vyse uvedeno) nebo jen na nekterem.

 

Jen pro info, nic se nerozebiralo, nic se nemenilo.

 

Co s tim a jak s tim?

Namety, napady... prosim poradte.

 

Predem dekuji.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím vespolek,

i já přidám kapku do mlýna.

 

Octavia I combi 2006 nebourana, bez stresniho okna.

Zatika (jak kdy) pres ridice, a na zadni gumovou podnozku u obou mist. Spolujezdec ve predu (vzdy suchy).

Evidentne zatika "vzlina" pres tesnici gumu dole ve dverich a prahu --> a pres chloupky koberce se dostane na gumovou podnozku. (ve vsech pripadech).

 

Po desti prijdu a preventivne otviram dvere, aby vytekla voda z tech tesnicich gum. Evidentne to souvisi s uhlem deste, protoze nekdy je voda vsude (vyse uvedeno) nebo jen na nekterem.

 

Jen pro info, nic se nerozebiralo, nic se nemenilo.

 

Co s tim a jak s tim?

Namety, napady... prosim poradte.

 

Predem dekuji.

 

Přesně tohle mám taky bohužel bez řešení. Foliema ve dveřích to není.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím, před nedávnem jsem řešil vodu u spolujezdce. Po dešti byla louže na gumovem koberci. Odtokovy kanalek normálně odtekal a tak jsem sundal ten kus plastu do kterého se dává pylovy filtr a celé těsnění jsem objel řádně silikonem. Chvíli byl klid ale dnes jsem zjistil že se tam voda opět dostává ale mokro už není na gumovem koberci ale jen pod ním a jakoby v rohu za kolem viz. foto. Prosím o radu co s tím 

8CD87A17-67AB-4F93-90F8-8DFF853EB0D6.jpeg

Odkaz ke komentáři
V 29. 9. 2019 at 22:18, krysarr napsal:

Fólie ve dveřích je v pořádku?

Ano, je v pořádku. Ale zjistil jsem že je úplně promočený filtr, tak jsem usoudil že bude špatná ta plastova krytka pod stěračema (mistama to nedolehalo úplně na sklo) Koupil jsem pro jistotu obě dvě nové a přišel jsem na to že ze spodu toho plastu na straně spolujezdce je ještě jakýsi další kus plastu, který na starém kusu není a nejspíš to slouží k tomu aby se voda nedostavala do filtru. Tak doufám že se to tím už vyřeší, každopádně to v tomhle období dešťů zjistím brzy.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Pripajam sa do temy, zrovna riesim vodu pod nohami vodica, urobene:

- vycistene odtoky pod torpedom
- vycistenie spiny v podbehoch prednych blatnikov, za plastovymi podblatnikmi
- podlepenie spodnej casti drziaka kabinoveho filtra silikonom
- podlepenie spodnej casti plastoveho krytu pre kablovy zvazok silikonom
- utesnenie okolo gumovej krytky pre bovden otvarania kapoty silikonom
- pretesnenie napojenia zlabu spodnej casti torpeda ktory ma odvadzat vodu ktora by inak tiekla na filter
- kontrola folii vo dverach

aj po tomto vsetkom mi tecie pod nohy voda pri polievani celneho skla (auto na rovine + krhla s vodou), po rozrobeni som zistil ze tecie po, resp. popod plech pod pedalmi v mieste na obrazku, je tam volny priestor, da sa tam pichnut kludne 20cm drot, zalepit to nechcem, bojim sa ze to potom ostane plne nahromadenej vody a voda a mraz dokopy...., ked je to takto zkonstruovane urcite to ma svoj vyznam....

da sa ste nieco pozriet co by sa mohlo utesnit alebo vycistit, kadial ta voda tam zhora ide? uvazujem ci nemam niekde prasklinu v karoserii, ale auto nieje nijak extra hrdzave ani nebolo burane, okno nemenene, predtym don vobec roky nezatekalo

 

 

IMG_20201113_151353.jpg

003 - kópia.jpg

002 - kópia.jpg

001 - kópia.jpg

Odkaz ke komentáři

Problem odstraneny,

postupnym polievanim blatnika a stlpika s pantami od dola smerom nahor som prisiel na miesto ktore sice nevyzeralo nijak podozrivo ale nakoniec bolo. Cez toto miesto mal cestu aj prud vody co stekala spod okna cez odtok. Bolo to v spojeni 2 plechov, cele to bolo sice zatmelene a pod farbou ale za 20 rokov to muselo popraskat a zvetrat. Ked som to ocistil a oskrabal tmel, tak ako keby v tom mieste tie 2 plechy nedoliehali na seba v cca 1cm dlzke. Provizorne je to zalepene tak uvidime, zatial ok.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

myslite si, ze moze byt problem, ked sa odtrhnut gumicky na skle, na bocnych oknach? Myslim, tie dolu ked stahujete okienko. Zene sa to stalo a zistovali sme, co to bude stat na jej auto a teda moc sa mi teraz do toho ist nechce, len mam obavu ci nemoze do dveri zatekat a sposobit to problemy.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
V 13. 5. 2010 at 18:06, Konny napsal:

To vypadá na jasný případ ucpaných odtokových kanálů, co jsou pod plasty pod stěrači. Když jsou ty kanály ucpané, tak ta voda potom teče pylovým filtrem dovnitř. Takže oddělat ty plasty pod stěrači a na stranách jsou odtokové kanály, ty pročistit a budeš mít klid. Při té příležitosti vyměň i pylový filtr, pokud nebyl dlouho měněný 😉

Mám stejný problém, ale předchozí majitel přilepil plastové torpedo k čelnímu oknu.😡 Dá se to udělat něják ze spod auta prosím? Např.: sundat kolo podběh a odtamtud něják?

 

Odkaz ke komentáři

Koukám že odpovídám na starou věc, ale i tak.

K odtokovým kanálkům se dostaneš poté co sundáš (levé/pravé) kolo a podběh. Jsou přesně v úrovni očí. Ale je to otvor cca 1,5cm*2cm v nejširším místě, tím nic nevykoumáš.

Já si na lepší odtékání vymyslel jednoduchý provázek, zaseknutý pod nehybnou část karosérie v torpédu. Provázek je asi 30cm dlouhý, jen tak, aby se dostal do nejnižšího bodu torpéda (na obou stranách) a poté cca 5-10cm odtokovým otvorem ven. Provázek buď visí, nebo se dotýká podběhu, voda stéká nadkolím.

Minulý rok to slavilo úspěch, ač problémy se zatýkáním nemám, bílý motouz byl černý jak bota a v torpédu sucho. Co tento vylepšovák ale nevyřeší, je fyzický bordel (listí, hmyz, bláto, písek). Řeším to spolu s kontrolou a čištění prahu za zástěrkami, vždy když přezouvám (zimní-letní). Zatím klid, ťukám.

Zda-li je ten provázek takový placebo efekt, že si "myslím" že tam funguje jakési vzlínání/sifon, toť otázka, ale zatím mám klid, a je to defakto bezúdržbové řešení, dokud provázek neuhnije. 

Upraveno uživatelem Tavi
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Zdar, pročetl jsem vlákna a o zatékání do levé kapsy kufru (Octavia 1 kombi, bez střešního okna, hagusy) je tu jen málo.

Občas jsem měl lehce vlhký spodek levého tapecu, ale teď auto dýl stálo a zjistil jsem prochcanou celou levou půlku koberce včetně sololitu a neskutečná plíseň. Koberec půjde do popelnice.

Mám tapec s kapsami se zavíracími chlopněmi, na dně kapsy jak jsou konektory jsem měl takový tlustý filc - totálně nacucaný.

Mohl mít jen jednorázový vliv odtávání velké vrstvy sněhu?

Na co se zaměřit?

- průchodka z 5. dveří

- hagus - jde montovat z venku?

- anténa  - jde montovat z venku?

- sdružená svítilna?

- kde jsou další potenciální místa?

 

Teď asi nebudu moci lit vodu a zkoumat zevnitř, asi až z jara.

Děkuju za náměty.

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...