Jump to content

Sedačky RS - polosport - Recaro

Gangbang Joe

Recommended Posts

Zdarec. Chtěl bych trochu povýšit na komfortu v oktávce a proto znovu pokukuji po nových sedačkách. Nedávno jsem měnil z původních na zachovalejší faceliftové (klasický tmavý potah, nastavitelné), ale při delších cestách mi stejně přestávají dostačovat. Našel sem hodně témat o zaměnitelnosti mezi koncernovými modely Golf-Leon-Toledo-Bora atd, případně sedačky z O2 do Octavia 1. Byl bych rád spíš za vysvětlení rozdílů a hlavně načerpání zkušeností od majitelů. Jde mi hlavně o boční vedení, měkkost či naopak tuhost a odolnost.

Konkrétně pro následující modely:

Sedačky RS
Samozřejmě první volba. Nicméně se obávám praskajícího švu mezi textilií a kůží na sedáku a hlavně jsem v nich nikdy neseděl. Při ceně klidně i 10.000,- bych byl nerad zklamaný.

Sedačky polosport
Pokud dobře chápu, proti seriovce trochu lepší boční vedení?

Sedačky Recaro
Výrazné boční vedení a přijatelnější cena než u RS.

Popisy u jednotlivých modelů jsou jen moje postřehy z fotografií u inzerátů. Prosím tedy o nějakou tu zkušenost či názor 😉 Děkuji velice

5EA54007-AD85-44BC-92E4-6B5B84012F96.jpeg

8485D2B0-7235-4107-AD9E-AEA82A116411.jpeg

8B85C58E-1F38-4366-8335-78A328534B74.jpeg

Edited by Gangbang Joe
Doplnění fotek pro budoucí generace

V rs jsem nikdy pořádně nejezdil jen párkrát seděl, ale řekl bych že jsou stejný jako polosporty... Recaro jsou o kus dál... Odkud jsi? Mohl bych tě nechat sednout jak do polosportu z Leona TopSporta tak do Recara z A3 (jižní Čechy) jinak jsou o polosporty tvrdší než série. Pro mě výrazně pohodlnější. 

Děkuju za nabídku, bohužel na jih to mám kus cesty. Jestli to tedy zatím dobře chápu, tak RS jsou spíš o materiálu a designu. Pokud mi stačí tmavá látka a jde mi hlavně o pohodlí tak můžu vzít polosporty. 

Na G4 se ještě zaměřím, nenapadlo mě že v nich bude rozdíl.

Ještě pár otázeček 😆

1) Recaro sedačky vypadají celkem robustně. Vejde se mezi ně loketka?

2)Nechci kvůli tomu zakládat nové téma, ale... loketku ještě nemám 😃 Je velký rozdíl mezi originálem z bazoše a druhovýrobou z eshopu? Cenově vyjdou obě do 1.500,-Kč.