Přejít na obsah

novy DPF filtr


Doporučené příspěvky

Zdravim, jdu si za vami pro radu, jelikoz mi uz pres 2 mesice stoji auto za domem v nouzaku a ja bych ho rad vyuzival.

Jedna se O2 combi, 1.6tdi, rocnik 2009, po tom, co mi skocila do nouzaku, tak jsem dojel do autorizaku, kde dle diagnostiky je prej dpf uplne ko, na vymenu mi nabidnuli 2 moznosti, jednu za 50tis+ prace, na coz ja bohuzel nemam, jelikoz stale studuji a toto je pro me opravdu raketa a druhy, za 30tis+ prace, ktery jsem rekl, ze beru,v servisu mi rekli, ze maji volno az za mesic a zavolaji mi, nicmene uz to bylo pres mesic, tak jsem tam zavolal a rekli mi, ze nikde neni na sklade a musim cekat, jiz je to skoro dalsi mesic. 

Jsou jeste nejake jine varianty?

Nasel jsem hodne dpf od JMJ, nicmene recenze, co jsem cetl zni, ze je to vicemene stejny vysledek, jako kdybych si dpf nechal vykuchat. 

Dekuji za pripadne rady, hezky zbytek dne.

Upraveno uživatelem tom999
Odkaz ke komentáři
12 minutes ago, header009 said:

Na jmj bacha, s největší pravděpodobností pak neprojdes STK. Moc to nefunguje. To je tak koupit a hned prodat i s autem.

Nejlepší varianta je origo economy díl s vrácením tvého dpf. To že díl není je možné ale zkus jiný autorizak.

To je mozne, ze ho jiny mit bude? Zitra jich par zkusim obvolat, ale cekal jsem, ze ty autorizaky mezi sebou jsou nejak propojene a komunikuji, takze by ho k nam z jineho objednali, ale vubec nevim, jak to funguje.

Odkaz ke komentáři
On 1/3/2022 at 7:32 PM, fanynek said:

Akce byla do konce října minulého roku ale economy varianta by měla stal kolem 13K s vrácením  stareho dpf

Ta economy varianta je ta za tech 30, ktera udajne neni k sehnani, obepsal jsem i vice autorizaku a vsude to same. 

Odkaz ke komentáři
16 hours ago, Rolbař said:

Ještě bych zkusil jako poslední možnost před výměnou jeho vyčistění, ale jdi po firmách co mají reference

Dobre, zkusim se podivat, ve meste mame jednu, ktere jiz neduveruji, jelikoz tam jsem jel puvodne, kdyz se opetovne rozsvitila kontrolka DPF a tam mi rekli, ze mam vstriky na vymenu, tak jsem odjel a jeste to dal k stryci, ktery je mechankk na diagnostiku, prosel a rekl, ze vstriky naprosto ok, ze bych mel resit filtr, nevin jakou hodnu rekl, ze v nem je, ale tusim ze 100g, jestli je to vubec mozne a at motor hodne tocim a zkusim zregenerovat, jenze po tak 2km ujetych to padlo do nouze, tak jsem zavolal jeste jednou a rekl, at to hodim k nim do autorizaku, kde mi rekli, ze filtr je ko a ze ho nenacita uz ani diagnostika pry, takze nevim, zda-li by cisteni pomohlo.

Odkaz ke komentáři

Kolik máš s autem najeto ?

100g oil ash odpovídá cca 400K km.

Economy stál 12 tisíc +5tisíc práce v autorizáku musel být u aut s DG SW vyměněn za fixní cenu pokud o to zákazník stál a byla vždy do 20K. Původní DPF si nechali.

Byla to speciální serie, obal DPF nebyl z nerezu ale s povrchovou úpravou. Byl bohatší na drahé kovy, protože se počítalo s horším stavem motoru a s vyšší zátěží kvůli DG SW.

 

Tato akce byla ukončena v roce 2020 ale ještě v první polovině 2021 probíhal doprodej.

To co koupíš teď od škodovky za asi 40K je tovární repas právě těch odebraných DPF filtrů z této akce s ecnomy DPF.

Economy DPF už nekoupíš ted nikde.

Alternativa je JMJ - nefunguje

Lze zakoupit za 28K corderietovou verzi DPF

Funguje jinak než původní filtry a auto s ním ztratí trochu výkonu. Nicméně nevím proč se teď taky špatně hledají.

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0254707kx-filtr-pevnych-castic-katalyzator-40396.html

Pokud tam nedáš originální filtr budeš s tím mít vždy problém.

Pokud ti někdo tvrdí že filtr nejde načíst tak jsou v hajzlu sondy na DPFku, které budeš muset nechat taky vyměnit, protože je z toho DPFka pravděpodobně nikdo stejně nevyseká, jestli to DPF má najeto kolik vypadá že má.

Tj. 6K za čidla DPF, 10K za čištění. Práce...

Jsi stejně minimálně na 20K šance že to pak nebude dělat problém je tak 50/50.

Jestli si myslím že je motor v dobrém stavu a necháš si auto další aspoň 4 roky, doporučuji ti nechat osadit v autorizáku nový originál. Nakonec tam ty prachy stejně narveš když započítáš i svůj čas.

 

Odkaz ke komentáři

Samo ještě jedna velice důležitá věc, problém nemusí být v samotném filtru, takže i po výměně se začne zase zanášet. Na životnost filtru má vliv i zbytek motoru - vstřiky, turbo, egr

Vzpomínám si na jednoho passata CR 2,0/81 kolem 300tkm, kde byly KO vstřiky, dpf to celkem dávalo, daly se nové, rok klid a pak začal přibývat olej, protože auto chtělo stále regenerovat. Jako pokus se nechal vyčistit filtr a od té doby cca 2 roky je naprostý klid, emise bez problémů.

jak píše @15degren do jiného jak originálního filtru nemá cenu jít.

 

Odkaz ke komentáři

Proto jsem se ptal na nájezd. Je jasné že pokud to má přes 300K tak vyčištěním DPF i když bude úspěšné se problémů nezbaví, protože DPF s takovým nájezdem se už nikdy nebude tak dobře čistit při regeneraci a pokud motor spaluje špatně, bude problém dál.

K vzhledem tomu že se filtr nedaří načíst si myslím že primární problém nebude ani tak v zaplnění jako ve vadných čidlech na DPFku.

Nicméně řešení musí být komplexní- nová čidla- kontrola vstřikovačů (pokud jsou původní tak 100 % neprojdou) + pokus vyčištění DPF.

 

To máš tedy investici:

8K čištění DPF

6K čidla DPF

2K manipulační práce s DPF

14K sada repasovaných vstřikovačů

2K manipulace a nastavení vstřikovačů

Pak to možná bude dobře jezdit a to se furt bavíme o nejlevnější variantě  tj. repasované vstřiky a repas stávajícího DPFka, kde je výsledek nejistý.

Já bych do toho ty prachy nedal.

Můj osobní tip je že pouze samotné čištění nebo i výměna filtru problém dlouhodobě neodstraní.

 

A proto jsem se vždy zbavoval dieslových aut před 300K km nájezdem 🙂

Upraveno uživatelem 15degren
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...