Přejít na obsah

DPF filtr


Doporučené příspěvky

Zdravim, uz jsem psal par dni zpet ohledne DPF a moznosti na vymenu, nicmene jsem procital ruzna fora ohledne moznosti a docela jsem se do toho zamotal, jelikoz jsem cetl i pripady, kdy si nekdo vymenil DPF a po par tis km byl opet zaneseny a na vine byla pouze nejaka prkotina a ne DPF. Nerad bych vyhodil 50tis za novy, kdyz mohu vymenit nejake cidlo, nebo o cem to tam psali - v autech jsem laik, takze vubec nevim, jeste jde o me prvni auto.

Jedna se o o2 1.6TDI 77kw, najezd 256 000km

Problem nastal cca 2tis km zpet, kdy se rozsvitila kontrolka, ale jelikoz jsme jeli pryc cca 180km, tak jsem to tocil, aby se filtr zregeneroval, po par km kontrolka zmizela, myslel jsem si, ze teda v poradku. Dalsich par stovek km opet nic, nicmene cestou domu se jednoho dne opet rozsvitilo DPF, ktere po treba 4km opet zhlaslo a par dni na to jsem jel cca 300km a na konci kdyz uz jsem se vracel, tak se opet rozsvitilo DPF, rekl jsem si, ze to dam vycistit, ve meste mame firmu co se na to zameruje, ram jsem dojel a tam mi rekli, ze to nema cenu, ze je chyba ve vstricich. Jeste jsem to konzultoval se strejdou, kterej je mechanik a drive delal i v skodovackym autorizaku, ten mi rekl, ze vstriky jsou ok, ale ze DPF je zaneseny, nevim jakou hodnotu rikal, ale rikal ze je to pomalu maximum a at to zkusim jeste zregenerovat, jenze po ujeti cca 3km od nej auto padlo do nouze, tak jsem to hodil do autorizaku, tam mi rekli, ze udajne DPF nejde ani nacist na diagnostice, tudiz je po smrti a musi se vymenit, nabidli mi variantu za 30tis (economy) a druhou za 50tis, s tim, he ekonomii nejsou schopni uz 3. mesic sehnat, tudiz si nejspise koupim twn druhy, jelikoz jsem 3. mesic bez auta, jelikoz mi stoji za domem v nouzi. Nicmene se mi nechce vyhodit tech 50tis, ikxyz na vine by mohlo byt neco jineho.

Snad jsem to napsal alespon trosku srozumitelne, hezky den.

Upraveno uživatelem tom999
Odkaz ke komentáři
  • Ol@f locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...