Přejít na obsah

Stále zhasíná zadní světlo


Doporučené příspěvky

Zdravím, zhruba před 2 týdny jsem jel a z ničeho nic se mi rozsvítila kontrolka žárovek. Zastavil jsem, obešel jsem auto a vidím, že ty levé zadní boční 2 žárovky nesvítí (viz foto) https://ctrlv.cz/shots/2022/01/30/2LQ9.png . Bylo mi divné, že by z ničeho nic přestali svítit obě. Zkusil sem vypnout a zapnout světla a normálně svítili a kontrolka zhasnula. Dnes opět při jízdě ten samý problém, znovu sem obešel auto, a vidím, že opět nesvítí. Zkusil sem zapnout a vypnout světla. Tentokrát se opět žárovky rozsvítili a během 10 sekund zhasnuli. Šel jsem tedy zkusit, jestli jsou žárovky dobře zastrčené, zkontroloval pojistky, jestli jsou dobře zasunuté a všechno v pohodě. Nicméně žárovky vždy cca 10 sekund po zapnutí světěl vždy zhasnuli. Vytáhnul sem VCDS a napichnul to. Vyhodilo to chybu:

00984 - zarovka koncoveho svetla vlevo (M4)

012 - chyba v elektr. obvodu

Chybu jsem smazal, kontrolka zhasnula, žárovky se rozsvítili, tak sem si za autem zapálil a schválně jsem čekal, jestli to nezhasne. Během 5 minut žárovky opět zhasli. Netuším co může být správně, nebo jestli třeba někde není zlomený kabel a někde se to prostě nekostří, či tak. Těžko říct, takže se chci zeptat, zda máte někdo s tímto zkušenost, co by se kde mohlo přesně stát. Díky za odpovědi 🙂

 

Odkaz ke komentáři

Vytáhnout nosič žárovek a podívat se na kontakty a patice, překontrolovat dráty a kostru v levé spodní části vozu pod kobercem v místě jak je zadní levé světlo, dost často to tam uhnívá, ukostření vede na jeden šroub je společný, 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Zdravím, měl jsem ten samý problém v levém zadním světle Octavia ll 2008. Chyba byla v konektoru na nosiči žárovek - špatný kontakt. Vytahoval a zasouval jsem ho několikrát, měnil jsem obě ty malé boční  žárovky a stále  po zapnutí světel chvíli svítili a pak zhasly + se rozsvítila kontrolka žárovek. Po několika dnech už se nerozsvítili ani na chvíli. Navíc se mi zdálo že zbylé dvě žárovky - ty velké obrysovky, svítí o něco méně než v druhém světle. Teprve až když jsem konektor pečlivě vyčistil, opatrně tenkým šroubovákem oškrábal kontakty jak konektoru, tak na nosiči žárovek a prostříkal kontaktolem, závada zmizela.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...