Přejít na obsah

Špatný studený start


Doporučené příspěvky

Zdravím, vím že se to tady uz řeší aspoň po 1000. Řešil jsem to tady i ja na jaře, tak se chci zeptat případně požádat  o nějaké nové rady. 

Mám ovci 81kw ASV, Mám takový problém, vyměnil jsem už co se dalo, zhavičky, zhavici  lištu, relé č.103,č.109, palivovy filtr, kontroloval jsem všechny čidla, předvstřik a stále mi octavie startuje za studena špatně. Všiml jsem si že mi od jisté doby KRÁTCE svítí kontrolka žhaveni, od té doby mi delaji studené starty problemy. když bylo -7 kontrolka se rosvitila na 3s a zhasla. Když jsou 2°C kontrolka jen problikne a zhasne. Vag žádná chyba. Točim dlouho než chytne a když už chytne tak se ji moc nechce, občas chytne jen na 2 válce. Když chytne  na všechny je za mnou velký oblak dýmu a smrad nespalené  nafty.. v létě když bylo 25°C chytla na brnk.  Za tepla chytne na 2.otočení starteru.  Zhavičky jsou NGK.. vložim  sem ještě fotku předvstřiku.

20220130_143036.jpg

Odkaz ke komentáři
před 13 hodinami, Radas napsal:

Jak je na tom startér ?

Starter je v pořádku.. točí dobře, problém je v tom že ať chci nebo ne tak prostě nežhaví. Kdyz bude 20°C tak chytne na brnk. Ale kdyz je zima Kontrolka jen problikne. Zkusím to s tím čidlem teploty a pak se uvidi. Kdyz to bude fungovat mam vymenit čidlo?

Odkaz ke komentáři

Tak mám nový poznatek. Auto stalo 2 dny a dnes jsem ho měl problém nahodit. Točila točila jako kdyby tam nešla  žádná nafta. Napadlo mě, jestli někde nemůže "padat" nafta. Napadlo mě těsnění u filtru na tom ventilu (o kroužek) ale jinak mě nenapadá kde by se to mohlo dít.  Rotačka to ma vše jinak než PD🤕

Odkaz ke komentáři

Máš v hadičkách naftu, jde vidět? pokud je sem tam bublina tak to nevadí, ale musí tam být nafta, jinak ti těsnící kroužky jsem již jednou měnil, ale mě to protékalo tak proto, s padáním nafty jsem neměl problém a když mi to blbě startovalo tak jsem po všech možných pokusech a radách zde na foru nakonec koupil nový startér a bylo vyřešeno,

Starý startér točil, ale prostě málo,

A co ta oxidace jak psal kolega, máš to vyřešené?

Odkaz ke komentáři
před 22 hodinami, Radas napsal:

Máš v hadičkách naftu, jde vidět? pokud je sem tam bublina tak to nevadí, ale musí tam být nafta, jinak ti těsnící kroužky jsem již jednou měnil, ale mě to protékalo tak proto, s padáním nafty jsem neměl problém a když mi to blbě startovalo tak jsem po všech možných pokusech a radách zde na foru nakonec koupil nový startér a bylo vyřešeno,

Starý startér točil, ale prostě málo,

A co ta oxidace jak psal kolega, máš to vyřešené?

Vypojil jsem čidlo teploty, nastartoval a chytla hned krásně. Procáknul jsem ho kontaktolem a snad to pomůže, uvidím zítra. Jinak když to chytne bez zapojeného čidla je to vadné čidlo? Auto zhavilo možná 15s. Naftu tam mám, normálně od filtru je vidět, ale pro jistotu kouknu ráno znovu. Díky za typ.

Odkaz ke komentáři

Bez čidla to nastaví nějaký základní  hodnoty pro start , 

Taky by to chtělo před prvním startováním napíchnout a podívat se kolik je teplota vody pro řj , teplota vzduchu. 

Čidlo teploty vody a váha vzduchu určuje nastavení bohatosti směsi a délku žhavení- předžhavení a tím i úspěšný/neúspěšný start .

Čidla nemusí být úplně K.O. aby jednotka vypsala chybu a pak se to špatně hledá, 

 

Odkaz ke komentáři
V 8. 2. 2022 at 18:50, Patrik77 napsal:

Bez čidla to nastaví nějaký základní  hodnoty pro start , 

Taky by to chtělo před prvním startováním napíchnout a podívat se kolik je teplota vody pro řj , teplota vzduchu. 

Čidlo teploty vody a váha vzduchu určuje nastavení bohatosti směsi a délku žhavení- předžhavení a tím i úspěšný/neúspěšný start .

Čidla nemusí být úplně K.O. aby jednotka vypsala chybu a pak se to špatně hledá, 

 

Super, aspoň mám další typy, omrknu to hned zítra. Mám v kufru 2.váhu vzduchu, týpek který mi chipoval ovci říkal, že už neukazuje správné hodnoty, tak jsem ji vyměnil, je tam bosch. Ta v kufru by měla být Pierburg. Přemýšlím že ji vyměnim a zkusím to, zda by to nemohlo dělat taky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...