Přejít na obsah

Nejdou zavřít všechny dveře dálkou-Octavie1


czscorpio

Doporučené příspěvky

Zdravím, dnes jsem umyl auto na myčce a asi po půl hodině při jízdě se mi rozsvítilo stropní světlo a už nezhaslo. Když jsem zapnul světla při zavřených dveřích a vypnutém zapalování tak se ozval bzučák jako kdybych měl otevřené dveře u řidiče. Poté jsem chtěl zamknout dálkou dveře, tak zámky nereagovaly jen problikly blinkry. Nejdou ani klíčem. Když chci auto zamknout, tak musím zamknout zevnitř, to centrál zavře troje a kufr, mimo řidičových dveří. Ty musím zavřít manuálně klíčem. A kontrolka safe mod nejde. Dálkou otevřít všechny dveře jdou. A všechny okna od řidiče jdou taky ovládat. Může někdo poradit na co se zaměřit. Mám rozbalit kabely mezi sloupkem a dveřmi u řidiče jestli tam nejsou zlámané kabely. Dík za každou  radu. 

 

 

Odkaz ke komentáři

Dík za reakci, dnes jsem shodil tapecírunk rozpojil konektor i kontakty řj stahování oken a kontakty u zámku zkontroloval a prostříkl pro jistotu kontaktolem. Mezi dveřmi jsem našel jeden přetrhlý kablík, který jsem spájel a dal přes něj ještě smršťovačku a vše smontoval. Poté než jsem komplet zašrouboval, tak jsem vyzkoušel dálku a vše fungovalo. Zavíralo, otvíralo dálkou a stropní světlo zhasínalo a bzučák fungoval. Vše ale šlo jen do té doby, než jsem nastartoval a chtěl odjet. Zase se rozsvítilo stropní světlo při zavřených dveřích na chvilku zhaslo a pak už zůstalo rozsvícené a  přestala fungovat dálka, když jsem chtěl zamknout. Opět se dveře i když jsou zavřené tváří, že jsou otevřené, stropní světlo pořád svítí a  bzučák bzučí když je vypnutý motor a rozsvícená světla. zevnitř zavřu všechny dveře mimo řidičových  a ty musím zamknout klíčem zvenku. Dálkou všechny dveře v pohodě otevřu. nemůže odcházet jednotka a nebo zámek u řidičových dveří? Že by odešel mikrospínač na zámku? Dík za odpovědi. Ps: ješte jsem zapomněl dodat, že  okna jdou stahovat i vytahovat a zrcátka taky fungují.

Upraveno uživatelem czscorpio
Odkaz ke komentáři

Tak dnes jsem to už vzdal, sice jsem ještě jednou vše prohlédl, ale bez úspěchu. Jediný poznatek je, když mám zapnuté zapalování, tak můžu zamykat i odemykat dálkou. Při vypnutém zapalování pouze odemknu, na zamknutí to nereaguje ,rozsvítí se jen směrovky. Ale jelikož ještě musím na autě řešit lambdu, tak dnes končí a začnu asi pátrat až vyřeším ten druhý problém. Kdyby něco někoho napadlo, budu rád. Přesouvám se na druhé vaše forum ohledně lambdy.Tak zatím.😉

Odkaz ke komentáři

Může být i zámek samotný elektronicky v háji, ale pokus se dát do pořádku ten mikrospínač, který je také pěkný prevít a nadělá neplechu, je zde na fóru i návod tak se na něj podívej, je opravdu užitečný a kdo chce ušetřit a je zručný tak zvolí opravu,

nejsem si jist, ale při zapnutém zapalování se učí nové klíče, tak je možné že ti to funguje i když je závada někde jinde,

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak nakonec z 90% vyřešeno.Předal jsem auto na léčení k autoelektrikářovi a docela mě překvapil výsledek. Zaoxidovaná jednotka dálky,tu opravil,ale co bylo hlavně příčinou problémů,tak to byl zámek. A hlavně tím, že to byl jiný zámek, než tam měl být. A to se ten zámek měnil před dvěma roky v servisu. To bych tedy nečekal,že by tam mohli udělat takovou botu a dát jiný zámek. On cca rok fungoval,potom přestalo svítit stropní světlo  bzučák otevřených dveří, pak občas nezavřely dveře,až se to dostalo do tohoto stavu.Když jsem to u nich reklamoval,tak řekli,že zámek od nich je naprosto v pořádku a že mám polámané kabely. A tím byli se mnou hotovi,ani to neprohlédli.Jinak autoelektrikář měl velký problém, protože ten konkrétní zámek nemohl sehnat, přišly mu od Kelly 4 a ani jeden tam nefungoval. Zajel ještě na vrakoviště a ani tam nic nesehnal. Takže ve výsledku to dal dohromady tak,že mechanickou část zámku nechal původní  a el.čast dal do kupy z toho co měl na dílně. Ale vše chodí jak má, světlo se rozsvítí a zhasíná jak má,bzučák funguje,dálkou se dá otevřít i zamknout Jediný problém co zůstal je,že dveře nezamknu klíčem.Říkal,že je asi ještě špatný mikrospínač,ale ten nemá  a na druhý den má už objednané další  auto. Tak si mám sehnat originální zámek a on mi to tam potom vymění. Tak ještě jednou dík za pomoc neznalému.😉

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...