Přejít na obsah

Nefunkcne zadne prave svetlo + obe brzdove


flylow

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Kupil som Octaviu 2006 tour 1.9 a nejde prave zadne svetlo - myslel som ze je to iba ziarovkou ale nie je - na lavom nameram 12v medzi hnedym a cervenobielym vodicom (asi) a a na pravom konektore som nenameral nic.

Poistky som presiel, su OK, takze pocitam ze zrada bude niekde v kablovom zvazku - ide kablovy zvazok od svetla este na nejaky iny konektor, kde by bolo mozne zmerat to napatie a nasledne hladat poskodeny kabel?

Prip. nemate niekto elektricku schemu, kam vlastne ide kablovy zvazok?

Este mi dodatocne napadlo vytiahnut 12v z laveho svetal, ale nie je to idealne, okrem ineho nejdu ani brzdove, svieti len to doplnkove pod zadnym oknom.

Vdaka za rady,

 

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

vcera som to pozrel, tak brzdovky nesvietia pretoze sa vypalili ziarovky, tie vymenim a bude to OK.

ale to prave svetlo nesvieti, prepipal som to to aj merakom, zem je OK, vsetky ostatne veci idu len ta prava obrysovka nie.

Prepipal som to aj niekde 2m od toho konektora a prepoj do konektora je, ale napatie tam nejde.

Neviem presne kam ide ten zvazok od svetla predpokladam ze niekde pod volant, takze to urobim zatial na Punk a  vytiahnem si 12V z laveho svetla. 

 

Odkaz ke komentáři

ahojte,

Prave svetlo myslim to zadne, predne svietia v pohode - este overim ci svieti aj predna parkovacka 

Poistky som presiel a vsetky sa zdali Ok, 

Ma octavia zvlast poistku na zadne prave obrysove svetlo? 

 

EDIT:

Tak nesvieti ani predna prava parkovacka ani zadna prava. Poistka c.22 5A je v poriadku , resp nevyzera prepalena a prepipal som ju merakom.

Skusim ju este zamenit za c.23, ci nahodou a dam vediet.

Upraveno uživatelem flylow
Odkaz ke komentáři

Ahojte,

Tak poistky som zamenil ľavú za pravú (23 za 22) a skúšal som tam aj 10A z vedľajšieho stlpca , bezozmeny.

Keď sú poistky vytiahnuté, na 22 aj 23 je 12.8V ak otočím spínačom svetiel.

Otázka, čo s tým ďalej 😄 

 

Skusal som aj naivne vytiahnut prednu ziarovku parkovacky z patice (lavu stranu) ale nic, vymenit predne parkovacky medzi sebou, nic. stale svieti iba lava. A na prednej parkovacke a jej patici na ziarovku nie je napatie, rovnako ako vzadu. Spinac svetiel to asi nie je, kedze po otoceni na parkovacky je na 22 a 23 napatie 12,8V, ked su poistky vytiahnute. Uz sa mi minaju napady.

Upraveno uživatelem flylow
Odkaz ke komentáři

Tak nejaky update:

Vybral som spinac svetiel a podla schemy k Fabii som nasiel, ze hnedy je zem vpravo dolu a od neho je jeden sedy a vedla druhy sedy, po zopnuti tam ma byt 12V, ale bolo iba na jednom sedom. prepojil som kusom kablika a uz to ide, takze chyba bude v spinaci svetiel, ktory nedava napatie aj na pravu stranu.

Posielam Vam aj obrazok, ako to vyzera - spoj je len docasny na odskusanie, kym pride novy spinac, spravim tam nejaky poriadny prepoj, alebo este skusim rozobrat samotny spinac a zistit kde je chyba.

Pripadne ak by ste sa niekto nudili mohli by ste mi to cvicne odmerat ci tam medzi hnedym - vpravo dolu a potom tymito dvoma sedymi po otoceni namerate 12V. ja som nameral iba na sedohnedom, na sedofialovom nie.

Prepojil som to a fici to. 

 

image.png.9e7783f2782598b21252313402880751.png

Odkaz ke komentáři

No tento spínač je celý podivný.

Vymením ho samozrejme za nový, zatiaľ som to ale nechal s prepojením - spravil som tak hrubší kábel ako sú tie ostatné.

Zaujímavosť je, že keď som ho pípal, a otočil som prepínač na parkovačky a potom na stretávačky, tak medzi tými 2 pinmi (medzi tými ktorými som urobil prepoj) je prepoj. tzn, že ak otočím vypínačom, vo vnútri vypínača je kontakt. ale napätie ide len na jednu stranu. To ma celkom dostalo. 

Rozoberať som ho chcel, ale zdá sa že na jednom mieste je ten plast zozváraný a trochu som sa bál, lebo iný momentálne nemám, takže kúpim druhý a hádam to bude tým.

Hodím sem ešte update.

Vďaka,

Odkaz ke komentáři

Ahoj, Ano, ale snažil so msa tu založiť aj nové vlákno ohľadom tých zadných parkovačiek, buď sa to vlákno zmazalo alebo som ho nepotvrdil a neposlal som to, každopádne zadné svetlá - pravé svetlo svieti viac ako ľavé, a ľavé svieti ako pravé až keď zapnem hmlovku. Skúšal som aj na pravé svetlo kde nie je hmlovka dať 2 vláknovú žiarovku s tým, či to jedno vlákno nesvieti rovnako slabšie ako na ľavej strane ale nič.  Nevie niekto, aké žiarovky to majú presne byť, a prečo môže vznikať taký rozdiel v intenzite svetla?

vďaka

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...