Přejít na obsah

Zatéká k těsnění u kufru - v zimě zamrzá a nejde otevřít


Defik

Doporučené příspěvky

Mám stařičkou Octavia II r.v. 2007 (Hatchback) a zatéká mi k těsnění do kufru (viz. foto). Není to nijak moc, ale problém je, že v zimě ta voda zamrzne a já se nedostanu do kufru. V servisu už mi přitáhli ten zámek kufr, aby těsněji doléhal, ale to nepomohlo. Netušíte, jak to vyřešit?

IMG_2116 (1).png

IMG_2117.jpeg

Odkaz ke komentáři
V 21. 10. 2022 at 22:43, Radas napsal:

To těsnění je steřele, pokroucené, dej tam nové aby tesnilo a voda se tam nedostane a odteče kolem těsnění přes nárazník pryč

 

Zkoušel jsem to těsnění odstranit, ale drží tam fakt pevně. To je tam přilepené? Nerad bych tam něco poničil/poškodil. Hledal jsem i na YouTube, ale ani tam jsem nic nenašel 😕 Poradíš?


 

 

Odkaz ke komentáři

Těsnění je nasazené na výstupek karoserie, pokud jej máš ve stavu koroze, tak je možné že přirostlo ke karoserii, v každém případě si sežeň nové těsnění a potom sundej to staré, přilepené není, ale jak říkám, koroze tomu dal za své,

Sundej staré těsnění popřípadě odstraň zbytky co po něm zůstanou, ošetři karoserii pod těsněním a nabouchej nové,

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem nakonec nevyhrál a hodil jsem to raději do servisu. Tam po dlouhém zkoumání zjistili, že se pohnula část konstrukce, kvůli čemuž to těsnění přesně nedoléhalo. Je to ale fakt zvlášní, protože do auta nikde nic nenabouralo...  Každopádně odstrojili v kufru vnitřní plasty, chvilku do těch plechů mlátili, aby to o nějaký ten milimetřík posunuli a už je to vyřešeno.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...