Přejít na obsah

Octavia 1 1.6AKL DLP sedan - klapání vlevo vpředu


tstuchlik

Doporučené příspěvky

Zdar a sílu,

mám takovej asi větší problém - vyjížděl jsem z vedlejší cesty doleva, něco citelně bouchlo u LP kola a od té doby slyším za jízdy cvakání (podle rychlosti kola). Kdykoli uberu plyn, vyřadím, tak to zesílí, přidáním plynu při zařazené rychlosti to téměř zmizí (není slyšet). Šrouby kol ok, matice poloosy ok, tlumiče ok, klouby poloosy asi ok. Na heveru jsem zjistil otáčením LP kola na neutrál, že po každé cca 1/2 otáčce kola to slyšitelně lupne z prostoru diferenciálu a to v obou směrech točení. Při zařazeném kvaltu mi jde pootočit kolem o cca 5cm - a na kloubech poloosy to viditelnou vůli nemá. Vůle v pootočení je očividně až někde vevnitř pod přírubovým trnem pro poloosu. Vím, že na dálku to asi nevyřeším, ale tuší z vás někdo prosím, kterým směrem se vydat, po čem jít? Předem díky.

https://youtu.be/kMuhjgCcaxo

Upraveno uživatelem tstuchlik
Upřesnění
Odkaz ke komentáři

Konny: Díky, něco takového bych od toho čekal. Kromě toho vnitřního kloubu (ten je podle mne ok)... Jen mne zajímalo, jestli se s tím už někdo někdy setkal a co to může být konkrétněji. Bez zátěže klepe, na rovině, z kopce, do kopce, po kvalitní cestě i po hrbech, bez ohledu na zatáčení... Jsem z toho kapku konsternován... A nýt to nebude - už jsou tam svorníky...

Upraveno uživatelem tstuchlik
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdar fšici, takže problém s klapáním měl na svědomí ulomenej kus pojistného kroužku jednoho z ozubených kol. Asi i proto, jak málo je pravděpodobný, že praskne, tu nikdo nevěděl, co s tím je. Omlel cestou ve skříni víko diferáku a dostal se až do hnaného soukolí s diferenciálem, kde mi úplně ohlodal jeden zub a kdovíco ještě. Olej plnej pilin a totálně omlácenej a obroušenej kousek kroužku jsem našel na ozubení hnaného hřídele pro vnější ozubení diferáku. Teď si dám oraz a ovce mi jezdí s převodovkou DRY a novým olejem... Zkusím převodovku vyprat (s aviváží a na 40°C 😄 ) a samodomo zrepasovat. Budou tam vůle jako kráva a pár večerů práce... Převodová kola vypadaj docela ok a snad se mi povede ji oživit... Když ne, tak jedeme dál a žádnej stres... 😉 

1670034627933.jpg

1670034627978.jpg

Upraveno uživatelem tstuchlik
Odkaz ke komentáři

Kdyby šlo jen o ekonomickou návratnost, tak bych se na to vykašlal. Ale jde mi spíš o to, že převodovky byly pro mne vždy španělská vesnice. Domeček plnej koleček 😄 . Tak se chci hecnout, vše vyčistit a (snad kromě zubů těch spárovanejch kol) zvládnout ji oživit beze spěchu a kolečko po kolečku. Nikomu to prodávat nebudu, je to spíš pro můj pocit. DRY tam teď mám taky a můžu potvrdit, že to je lepší. Jen je od minula zahnojená až hrůza. Takže si dám na léto rozborku a k údržbě přibyde i pucování... 😉 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...