Jump to content

Octavia 1 1.6AKL DLP sedan - klapání vlevo vpředu


Recommended Posts

Zdar a sílu,

mám takovej asi větší problém - vyjížděl jsem z vedlejší cesty doleva, něco citelně bouchlo u LP kola a od té doby slyším za jízdy cvakání (podle rychlosti kola). Kdykoli uberu plyn, vyřadím, tak to zesílí, přidáním plynu při zařazené rychlosti to téměř zmizí (není slyšet). Šrouby kol ok, matice poloosy ok, tlumiče ok, klouby poloosy asi ok. Na heveru jsem zjistil otáčením LP kola na neutrál, že po každé cca 1/2 otáčce kola to slyšitelně lupne z prostoru diferenciálu a to v obou směrech točení. Při zařazeném kvaltu mi jde pootočit kolem o cca 5cm - a na kloubech poloosy to viditelnou vůli nemá. Vůle v pootočení je očividně až někde vevnitř pod přírubovým trnem pro poloosu. Vím, že na dálku to asi nevyřeším, ale tuší z vás někdo prosím, kterým směrem se vydat, po čem jít? Předem díky.

https://youtu.be/kMuhjgCcaxo

Edited by tstuchlik
Upřesnění
Link to post

Ahoj, no vypada to, ze bud bude neco s prevodovkou/diferakem nebo je KO kloub u prevodovky. 

Taky mi u DLP prevodovky uletel nyt z diferaku a poskodil obal. Dal jsem jinou s delsimi kvalty (z 1.6/55kw) a mam klid 😉

Link to post

Konny: Díky, něco takového bych od toho čekal. Kromě toho vnitřního kloubu (ten je podle mne ok)... Jen mne zajímalo, jestli se s tím už někdo někdy setkal a co to může být konkrétněji. Bez zátěže klepe, na rovině, z kopce, do kopce, po kvalitní cestě i po hrbech, bez ohledu na zatáčení... Jsem z toho kapku konsternován... A nýt to nebude - už jsou tam svorníky...

Edited by tstuchlik
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Příspěvky

  • Boží ponožky 😀 jinak kola pěkná, za sebe preferuju nižší hmotnost, je to pak celkem znát na komfortu. Btw kolik váží takové obuté kolo?
  • Koupil sis 1.8 TSI a jsi špatný z rozměru ráfků? V první řadě sis měl počíst o těch motorech. Co se týče kol, tak na konci techničáku, bývají uvedené alternativní rozměry pneu, tam by jsi měl mít dopsány další rozměry. Tvoje první auto co?
  • Tak rádio aktualizovaný a už vše šlape, ještě jednou díky @DiKey a můžu doporučit 👍
×
×
 • Create New...