Přejít na obsah

Po nastartování svítí dobíjení


spit

Doporučené příspěvky

když nastartuju tak svítí dobíjení a zhasne až když šlápnu na pedál plynu. Za jízdy se nerozsvítí. Je jedno jestli motor běžel předtím nebo ne. Úplně si nevím rady a nemam peníze na automechanika. Je to moje první auto a už to takhle bylo když jsem si ho kupoval a předešlý majitel neví co by to mohlo být. Je to Octavia 1 1.6 74kw 1997.
Dalo by se to opravit v garáži? Je to vůbec rozbitý?
Děkuju za pomoc. Snažím se hodně věcí dohnat okolo aut.

Snažil jsem se projít google, ale nejsem o moc chytřejší.
 

 

Odkaz ke komentáři

Neklouže řemen? To by pískal po startu? Protože nepíská.

Jinak nejspíš alternátor resp regulátor. Jde to nějak poznat, podle sluchu nebo jinak?

Odkud jsi?  okolo Mariánských lázní

 

Jsem objevil nějaký konektor, který je odpojený. Nevím od čeho je a kam vede. Ráno budu moct pořídit fotky

děkuju za odpověď! Aspoň teď vím na co se kouknout


Baterii jsem kontroloval několikrát a je vždy nabitá naplno.

Upraveno uživatelem spit
dodání informací
Odkaz ke komentáři


 

Úplně na začátku videa, když jsem nastartoval tak jsem slyšel nějaký klepání co to nikdy předtím nedělalo

otáčky se drží výš než bez toho konektoru, nemůže to být známka vadného čidla? Nebo někdo přejemnou to čidlo odpojil a potom prostě nějak zvedl volnoběh pokud to vůbec jde.

Jinak děkuji za pomoc, já vůbec nemam ponětí co se děje

Už jsem to měl jednou na diagnostice, ale tam jsme zjistili že řídící jednotka nějak nehlásí chyby a to jsme odpojili všechno co šlo a žádnou chybu to nevyhodilo

Odkaz ke komentáři

No já mam trochu co bych doho mohl dát, ale bojim se že když někdo něco začne opravovat tak se milion dalších věcí podělá a to nemyslim že by to dělali umyslně. Už jsem si sám měnil klapku plynu a to bylo potěšení. 

Děkuju za všechny vaše odpovědi. Mohl byste mi prosím vysvětlit co to servo dělá nebo přesměrovat mě na nějakou stránku kde si o tom přečtu víc? 

Odkaz ke komentáři

To se stat muze, ze kdyz neco opravis, tak se brzo podela jina vec, to je u starsich ojetin normalni. Dej to autoelektrikari a ten uz ti rekne co s tim dobijenim. Nech si auto napichnout na diagnostiku, at vis jestli tam jsou chyby. 

Jinak diky servorizeni muzes lehce tocit volantem. U octy je pohaneny remenem, takze i s odpojenym cidlem ti pujde, jen nema RJ info o tom, kdy tocis volantem. 

Odkaz ke komentáři

V případě, že je s autem něco v nepořádku tzn. elektřina, motor, podvozek, nadměrná koroze, tak na STK se nevyhneš opravě a opakování, víceméně bych v žádném i sebemenším případě nezanedbával jakoukoli závadu spojenou s vozem, ono každá součást ve voze plní svou funkci byť po motorové stránce, komfortu, bezpečnosti řidiče a okolí prioritně,

 

Na STK jsou nyní s novými pravidly přísnější a vše se eviduje, garážová STK snad ani neexistuje a to je dobře

osobně jsem byl překvapen jak se nyní přistupuje ke kontrolám a bohužel zde mohu jen jako obyčejný řidič přihlížet novým, někdy nesmyslným pravidlům, ale jak říkám, auto na cestu v pořádku bez závad a návrat domu taktéž,

https://octaviaclub.cz/clanky/kontrolky-na-palubnich-pristrojich-434/ 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...