Přejít na obsah

Korozia zadny blatnik


Per

Doporučené příspěvky

Vyměňovat toto je holý nesmysl, pokud je to už nutné, tak se to řeší výměnou lemu a prahu.

Bohužel to auto už je 10let staré, tak potřebuje péči, popsáno výše a hlavně nástřik dutin kvalitním přípravkem.

Já třeba budu na jaře dělat řádnou antikorozní ochranu (dutiny+ exponovaná místa na S3 z 2018, protože si ho pár let chci nechat a nechci toto řešit, až tomu bude 10 let ... .

Odkaz ke komentáři

Ta fólie tam je jako ochrana laku před odletujícími kamínky. Přiznám se, že jsem nikdy neviděl jinou než průhlednou. Pokud už bude muset jít dolů, doporučuji ji tam opět vrátit.

Tohle lze opravit ještě jednou variantou - obrousit, řádně nabarvit (nejlépe nastříkat) penetrátorem koroze, dát vrstnu dvousložkové nejlépe epoxidové základní barvy, nebo dvousložkového plniče (obyčejný opravárenský plnič ve spreji to neudrží) a pak dát navrch plastové lemy ať už černé, nebo přelakované do barvy auta. To je řešení, kdy to nemusí k lakýrníkovi. Ty lemy se dají nalakovat i sprejem. Lepit polyuretanovým lepidlem. Známému jsem to dělal na Octavia 1 takto před 10ti lety a stále je to v pořádku (začalo to takto reznout, protože byl blatník opravován po nehodě)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Dakujem,

az teraz som sa k tomu vratil. Na moju o2 combi 2012 by  boli tieto lemy Plastové lemy Škoda Octavia II, Octavia II Tour 04-12, combi | Autodíly JIMO (autodilyjimo.cz)

 

Rozmyslam teda, ze si to urobim sam + mam este par otazok pri jednotlivych bodoch

1. obrusit( poradil by si mi akou technikou, a aky kotuc nastroj si na to kupit?)

2. nastriekat penetratorom hrdze (mozes mi nejaky odporucit?)

3. epoxy zaklad, ktory si mi poradil Body 989

4. vosk, ktory si mi poradil Dinitrol 492

5. nalepit lemy polyuretanovym lepidlom ( mozes mi napisat typ lepidla?)

 

Odkaz ke komentáři

1. Obrousit stačí i jen ručně, ale důkladně, ocelový kartáč, šroubovák, nůž a busný papír hrubost 80-100

2. Třeba Brunox, je na štětec i sprej

4. Někde se dá sehnat Dinitrol B77, je ve spreji a na lokální opravy funguje taky dobře

5. Nutno se zeptat, co mají, značek je hodně a fungují v podstatě stejně. Třeba i tam, co mají ty lemy budou lepidlo mít.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Budem to teda objednavat.

Este raz si to pre istotu zhrniem, lebo sa mi tam zamiesal vosk a ten priamo nesponinas co s nim.

 

Poradie prace:

1. obrusit

2. nastriekat penetratorom hrdze BRUNOX IX100 sprej inhibítor korózie (konzervačný sprej) 300 ml - DOFAL

3. natiret epoxy zaklad BODY 989 epoxidový plnič + tužidlo (sada 1,25 l) - DOFAL

4. nastriekat voskom DINITROL 4941 CAR sprej 500ml

5. nalepit lemy, alebo prestriekat. Tu este potrebujem poradit cim to prestriekat. Mam cierny lak.

 

Dalsia vec este. Nasiel som tento Brunox konvertor hrdze. Pisutam, ze tam je pridany epoxid. Nie je to teda vhodnejsie, ako zvlast odhrzovac a zvlast epoxy? BRUNOX EPOXY sprej konvertor hrdze 2v1 400 ml - DOFAL

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
V 11. 12. 2022 at 17:18, HONZAV1 napsal:

Ta fólie tam je jako ochrana laku před odletujícími kamínky. Přiznám se, že jsem nikdy neviděl jinou než průhlednou. Pokud už bude muset jít dolů, doporučuji ji tam opět vrátit.

Tohle lze opravit ještě jednou variantou - obrousit, řádně nabarvit (nejlépe nastříkat) penetrátorem koroze, dát vrstnu dvousložkové nejlépe epoxidové základní barvy, nebo dvousložkového plniče (obyčejný opravárenský plnič ve spreji to neudrží) a pak dát navrch plastové lemy ať už černé, nebo přelakované do barvy auta. 

Obycajny opravarensky plnic je nieco taketo? ColorMatic dvojzložkový epoxidový základový plnič v spreji 200 ml - DOFAL (bol mi poradeny v shope kde som objednaval)  ak ano, tak kupim ten body 989. Je mozne ho nansat aj stetcom? Striekaciu pistol nemam.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...