Přejít na obsah

Klakson při vypnutém zapalování, okna na DO


Jen_Mike

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny octavkáře,

Mám octavii mk1 1.9tdi, rok výroby 2007, když mám vyplé zapalování nejde mi klakson, neví někdo jak zprovoznit aby klakson fungoval i když by bylo zapalování vypnuté?
Další dotaz se týká otevírání a zavírání oken přes dálkové ovládání, vím že stačí držet cca 10s zamykání/odemykání ale má ovečka na to není nakodována. Dá se nakódovat přes VCDS s kabelem hex v2? nebo se musí přes starší kabel a použít software jako motordiag?

Všem moc děkuji za odpověd.

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, Konny napsal:

Ahoj, s oknama neporadim, ale klakson je v poradku. Kdyz je vypnute zapalovani, tak logicky nefunguje klakson. Vetsina aut to tak ma resene... 

Vím že to májí Octavia 1 takto, ale rád bych aby klakson fungoval i při vypnutém zapalování. Mám ještě mazdu 3 a tam funguje klakson i když je zapalování vypnuté

Odkaz ke komentáři
V 29. 12. 2022 at 19:07, pavel71 napsal:

To sem nezkoušel mam i starej dobrej kkl modrej cca 300kč a stim to de 

Měl byste nějaký odkaz?

před 15 hodinami, borlan napsal:

Klakson jsem též kdysi řešil a vysvětloval proč bych chtěl aktivní i bez zapalování, ale zůstal jsem klasicky jen v teoretické rovině...

https://forum.octaviaclub.cz/topic/32679-relé-klaksonu/?tab=comments#comment-1642248

Děkuji moc, zkusím si s tím nějak poradit

Odkaz ke komentáři

Chyby jsem udělal/ vyřešil za všechny (i toho kdo dělal schéma). Odmontovat levou stranu palubky . Vyjmout první relé z leva , uštípnout a popř zapilovat faston 85 , označit si polohu víčka , opatrně otevřít relé , u uštípnutého fastonu ohnout jazýček k nosnému kontaktu a připájet , zavřít relé, zasunout do desky , vyzkoušet, smontovat .

20221231_154133.jpg

20221231_154554.jpg

Odkaz ke komentáři

No a protože bylo ve schématu 4/86 , uštípnul jsem na relé faston 86 ohnul jazýček a při nasazení relé se mi seplo relé X , tak jsem proměřil kam jde kontakt klaksonu a kde je ovládací + na relé, na reléové desce je to sice kontakt 4 ale relé tam má 85 . Takže jsem si relé zku zničil, vzal jsem relé Fa/Fel poupravil (pozor při ohnutí fastonu aby se uvnitř nedotýkal silového kontaktu) zasunul a připojil. 

20221231_153442.jpg

20221231_153422.jpg

20221231_153228.jpg

20221231_153130.jpg

20221231_153908.jpg

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, Patrik77 napsal:

No a protože bylo ve schématu 4/86 , uštípnul jsem na relé faston 86 ohnul jazýček a při nasazení relé se mi seplo relé X , tak jsem proměřil kam jde kontakt klaksonu a kde je ovládací + na relé, na reléové desce je to sice kontakt 4 ale relé tam má 85 . Takže jsem si relé zku zničil, vzal jsem relé Fa/Fel poupravil (pozor při ohnutí fastonu aby se uvnitř nedotýkal silového kontaktu) zasunul a připojil. 

20221231_153442.jpg

20221231_153422.jpg

20221231_153228.jpg

20221231_153130.jpg

20221231_153908.jpg

Nedalo by se upravené relé koupit od vás? 

Odkaz ke komentáři
V 1. 1. 2023 at 20:41, Patrik77 napsal:

Opravdu to nedáš ? Nebo někdo známej ? Není problém to udělat a poslat, jestli máš dostatečnou "díru" do schránky šlo by to poslat jako dopis (nevím kolik to stojí když pohled je za 28) nevím kolik balíkovna nebo pošta(balík) , Zásilkovna je už za 80. 

Nevím jestli dám nebo nedám, ale vypadá to hodně složitě, ze známých nevím. Velkou schránku mám, tam by se to v pohodě vešlo.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...