Přejít na obsah

Houkání při lehkém držení/přidání plynu při 120km/h


Doporučené příspěvky

Ahoj, kopíruji starý příspěvek jednoho člena a prosím o radu. 

-1.9 tdi 77kw 4x4 

- hardy spojka nová 

-vsechny náplně nové (beze zmeny), 4x4 funkční 

-zvuk se nemění při zatáčení nebo zakmitání volantem

-zvuk se mění při teplotě okolí v mrazu není slyšet nic při prvních 10km na dalnici, pak uz jo. Ve vedrech je to slyšet daleko více.

-tipuji to na ložisko v převodovce, ale nemám tolik zkušeností 

-občas se mi zdá, že to slyším i na 1 a 4 kvalt při nižší ryvhlosti, ale na 6 ve 120 je to nejvíce znát.

 

 

Zdravim vsechny.Potreboval bych nejak pomoci.Uz si nevim rady.Pri rychlosti 100km/h se ozyva zvuk podobny jak kdyz na dalnici najedete na krajnici kde je ta bila vroubkovana cara.Hledali to celkem 3 lide nebo firmy a u kazde se lisi odpoved.Prvni byla ze to dela prevodovka.U druhe jsem zajel do nejvetsiho servisu VW v Brne do Skody.Tam bylo receno ze to dela hardy spojka na kardanove hrideli.Nedalo mi to a navstivil jsem jeste jeden autorizovany servis Skoda.Tam znela odpoved aerodynamicky hluk zadnich dveri :-D :-D

Podotknu ze zvuk souvisi s lehkým pridanim plynu.Jakmile dosahnu 100 km/h a je auto v zatezi zvuk se ozyva.Pokud plyn pusim zvuk zmizi.Pokud se najde ten kdo ma zkusenosti s necim takovym budu moc rad.Pokud jsem zalozil omylem nove tema omlouvam se ale nenasel jsem nic.Dekuji.

Octavia 2 1,9 tdi 77 Kw 4x4 6ti kvalt

Odkaz ke komentáři

Určitě to musí poslechnout někdo, kdo tomu rozumí, diferenciál se nabízí. Nicméně má zkušenost z doby před více než 10 let je taková, že na autě, které tehdy bylo asi 5-6 let staré a mělo najeto okolo 200-220kkm postupně něco vibrovalo a něco hučelo při určitých rychlostech. Nejprve se vyměnila hardy. Vibrování přestalo, ale o to víc mě štval ten hluk. Zvyklý ze škodovek s páteřovým rámem jsem odhadoval, že to bude dif, nělo to absolutně identický projev. To potvrdil po nějakém zkoumání i autorizovaný servis - vše údajně kontrolovali, včetně ložisek a pod.. Oprava tehdy měla stát asi 120tis. (výměna), tak jsme se na to vykašlali. Nicméně to bylo horší a horší, až jsem to po dalších 15-20kkm dal do servisu, aby to znova zkontrolovali a případně vyndali dif, měl jsem sehnaného člověka, co už uměl měnit jen ložiska a ne celý dif. A ukázalo se, že to dělá ložisko v jednom zadním kole, nicméně vůli vůbec nemělo ... . A ta octa jezdí dodnes, jen už má asi 400kkm. Takže možná toto ... .

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...