Přejít na obsah

PAPAPINEova kapučíno oktávka


Doporučené příspěvky

Prebehla opatovna stretavka s Palom z VAG-RETROFITS.SK. Už dávnejšie mi do auta montoval FL MF volant, takže som vedel do čoho idem. Tohoto človeka môžem odporúčať na takmer čokoľvek čo sa týka PQ platformy, ale myslím že po novom robí už aj dačo na MQB. Je s ním fakt super komunikácia, vždy keď je treba poradí a vysvetlí.

Chcel som FL budiky, tak som mu napisal aby sme sa dohodli. Povodny plan bol vylet za nim do Ziliny, aby mi prehodil budiky a prerobil podsvietenie na bielo. Kazdopadne, neskor sa debata trocha zvrhla... Bavili sme sa o autoradiach a infotainmentoch a spomenul mi, ze bude mat k dispozicii MIBko a spolu s tym cestu do Bratislavy. Dohodli sme sa teda, ze kasleme na podsvietenie na bielo a ked pride do BA, spravi mi budiky a MIB. Tak aj vcera bolo. Po par hodinkach prace su FL budiky na mieste a MIBko funguje vratane Apple CarPlay. Este to sice musim podokoncovat, kedze interier mi zostal rozobrany kvoli tomu, ze sme to dorabali o 23tej vonku na parkovisku (vonku bolo -2 stupnov) aaa uz sa mi proste nechcelo - plus k tomu, Palo musel z BA odcestovat naspat do Ziliny 😄 

Takze budiky, klasika biele podsvietenie + cervene rucicky, soft 811, combi auticko, teplota oleja, velka digi rychlost, skutocna teplota chladiacej zmesi ...

Tiez mi samozrejme vymenil pravu packu za verziu bez kolebky a tlacidiel na ovladanie MaxiDOTu - budiky sa ovladaju volantom.

b1.jpg.8a339013f416e32f380496a70e43fce2.jpgb2.jpg.c48cb9fb9dd49b345731b0c1639a9310.jpg

Velmi prijemna zmena, budiky su naozaj pekne. Hlavne v noci tie rucicky krasne posobia. Digitalna rychlost je fajn, ale nejak mam problem podla toho jazdit.. Je tam nejaky ten refresh rate a ten nei je uplne okamzity, takze casto ked pridavam rychlost sa mi stane, ze namiesto naucenych 60 zastavim az niekde na 65... Ale to je zvyk. Mimochodom, kontrolka ziaroviek svieti kvoli prednym hmlovkam, su aktualne odpojene :)

m1.jpg.2c416a7f3e70cb23692a1b73a25fafbe.jpgm2.jpg.fad4c5189eee9d71fb44920ec4722c7d.jpgm3.jpg.db921d79b3abfbaca4d2145c22054f87.jpgm4.jpg.2cda13c5faa0e7c03d9ecdb975754988.jpg

 

No a k druhej uprave. MIB STD 2. Myslim, ze to je Bolero, teda bez vstavanej navigacie, ktora je kazdopadne v mojich ociach nepotrebna - ved si ju viem zrkadlit z mobilu... Uprimne, toto radio sa mi vo vseobecnosti pacilo, ale dost prekrocilo moje ocakavania. Vedel som, ze budem mat funkcne prehravanie hudby cez mobil, co som velmi chcel. Kazdopadne, celkovo prekvapilo. Oproti Columbusovi ma priam VYBORNY zvuk, Columbus pri cca 3/5 max hlasitosti zacal chrcat, tuto mozem dat hlasitost uplne naplno a radio nechrci. Nevravim, ze zvuk je kvalitny, to veru nie, ale viem si predstavit, ze ked zaparkujem auto na parkovisku alebo niekde, kde chcem urobit "outdoor hudbu", tak to takymto sposobom uspesne pojde. Carplay je fakt fajn vec. Este som nezistil vsetko, co to ponuka, ale zatial som nadmieru spokojny. 

Pre spravnu funkcnost mi bola vymenena Gateway za verziu, ktora podporuje adresu 5F na ktorej MIB funguje. Odstranila sa povodna BT/HF jednotka zpod sedaciek spolujazdca. MIB ocakava externy mikrofon, takze ten mi Palo zapojil zo stropneho svetla.

Odpocam MIBa vsetkym. Stoji to za tie peniaze. Idem s usmevom na tvari a radostou oddychovat. :)  

Odkaz ke komentáři

@MorDecaY kolko stal ten Zenec? ono, mne islo primarne o to, ze ked som mal v aute android radio, tak mi vadil ten neoriginalny look. samotny vzhlad mojho androidu bol sice nieco na styl bolera alebo tak, ale akonahle sa zaplo tak tam bol asana launcher, alebo co to a proste mi to nevyhovovalo. MIBko vpodstate tiez uz dizajnom UI moc nesedi do octavie, ale som s tym OK, kedze na MIBy z MQB som zvyknuty. plus, konkretne u Zenecu je za mna minus aj samotny tvar radia a jeho ovladacie tlacidla. velkost displeja je plus, ale je to na ukor peknych tlacidiel po boku, ktore by mi chybali. kazdy musi ist podla svojej chuti 😄 

Odkaz ke komentáři

Zenec mě stal asi 10k, našel jsem ho tehdy z druhé ruky :D Ty tlačítka právě serou, ani jednou jsem na ně nemačkal :D Takže takhle ty malé bohatě stačí a používám jen home, na vlezeni do menu rádia. Jinak všechno android auto dotykem. 

Umí to PCD a konfigurovat zesak sound systému, já jsem mega spokojený :) 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak od decembra sa toho nedialo az tak vela, ale daco predsa ano. Auto si nejakymi zmenami preslo a este ho nejake cakaju. Zacnem postupne tak, ako sa veci diali.

Prvou malou zmenou bola vymena popolnika. Podarilo sa mi zohnat originalny black piano popolnik, tak som po nom hned skocil. Zmena je fajn. Stale mi zostava zohnat ramcek okolo radiacej paky v black pianu.

1_popolnik.jpg.fe72f6963396486bec77f47af04bf974.jpg

 

Neskor ked som sa nudil pocas zimnych vecerov som si z auta znova vybral ofukovace na palubnej doske a rozhodol sa, ze si tam prerobim osvetlenie z "bielej" (ktora svietila na zlto kvoli nepriehladnosti plastu) na cervenu. Zmena je fajn, doteraz sa mi velmi vysledok paci a nelutujem to.

2_cervene_fukare.jpeg.9610c0839dfd4d83c9b6d0f3ccaa8069.jpeg

 

Dalsia, velka zmena bola, ze sa namontovali RS narazniky + bocne listy na auto. Rovnako vec, ktoru doteraz nelutujem, ba z casom si ju uzivam viac a viac.

 

3_rs_predok.jpeg.bb592d7cdb6b5cf5582678ce54ff8b22.jpeg4_rs_zadok.jpeg.6d16762e72a580d3690197032529c0a0.jpeg

 

Tiez som dlho, dlho neznasal ten dlhy prut na streche. Original GPS anteny su drahe a aj tak maju stale prut. Riesenie bolo nasledovne; shark antena pre myslim ze golf 6?? z aliexpressu. Shark antena je nezapojena, je iba pripevnena na strechu. Povodna antena s prutom je schovana vnutri v aute a signal, napriek tomu ze je horsi ako predtym je stale dostacujuci. Vysledok zasa velmi dobry. Plus ako bonus sa mi tymto vyriesilo zatekanie do kufra auta.

 

5_antena.jpg.77f469ddeb0957c10222ea5f168843b1.jpg

 

Dalsia funkcna vychytavka spocivala v retrofite svetielok do 5tych dveri. Na prvy pohlad zbytocnost, ale v praxi je to super vec a dost cool, kolko svetla za autom pri otvorenom kufri je.

 

6_svetielka_kufor.jpg.3663e2548a697f5333d730998abe4c24.jpg

 

No a minuly tyzden sa mi podaril obchod. Kupil som RS brzdy kompletne s celym otocom. Este budem zhanat zadne brzdy a potom zostavaju uz len 55mm tlmice, tie vsak pojdu komplet predne aj zadne. Netusim, kedy to vyjde casovo, este tlmice nemam vobec vybrane.  Snad to stihnem do zaciatku leta, velmi sa na to tesim. Brzdy budem este cistit a striekat, rovnako tak tehlice, ale bude to makacka. Inak su v super stave, aj kotuce aj platnicky, takmer nove. Nebudem ich ani menit, bola by to skoda. Tiez loziska vyzeraju, ze su relativne nove - aspon jedno urcite.

7_brzdy.jpg.6a97b4cf3145e100ee5b62fab3e04879.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...