Přejít na obsah

Škubání / Cukání motoru, Octavia II 2.0tdi 103kw BMM


Doporučené příspěvky

Ahoj, řeším takovou pro někoho možná banalitu, ale my si nevíme rady. 
Moje Octavia II 2.0tdi 103kw BMM 4x4 rok 2006 Najeto 407 000 km 
Po celou dobu všechno skvělé, při nájezdu zhruba 380 000 km jsem vzal srnku.
Měnilo se :
Všechny chladiče, hadice turba, kompresor na klímu, hadice ke klimatizaci, výztuha motoru nárazník... netřeba vypisovat. 

Chvíli se jezdilo bez turba, z důvodu nedodání hadice k turbu včas. 
Co se děje ? 
Teď je auto opravené a jezdí dál, ale od tohoto bodu zlomu, kdy se jezdilo týden bez turba, tak auto cuká, kope...
Teď jsou chladné rána, když je motor studený, po přidání plynu se celé rozkope, takovým stylem že se otevře přihrádka na sluneční brýle na palubce. Když se jede hodně na klídek, tak motor jenom houpe a cuká, ale při větším přidání plynu se celé rozklepe. 
Po zahřátí motoru se auto už nerozklepe ale motor cuká a nedává požadovaný výkon. 
Blbě se mi to popisuje, tak buďte prosím shovívaví :D 
Při připojení diagnostiky je auto naprosto v pořádku. ( Hlavně co se týče turba )
Co s tím? 

Dočetl jsem se zde pár informací. 
Výměna oleje v haldexu, odpojení DPF, výměna vstřiků a žhavících svíček, nebo netěsnost výfuku kolem vlnovce.
V servisu mi nedokázali říct co s tím je. 
Prosím o pomoc
Děkuju :D 
Matess

Odkaz ke komentáři

Obávám se, že v tomto případě se moc radit na dálku nedá, zkusil bych navštívit ještě další servis, který se na danou značku specializuje co k tomu řekne.

Každopádně píšeš o ježdění bez turba a nedodané hadici.....takže auto jezdilo mezi opravou a dodání hadice s nekompletním sáním? před nebo za turbem?

Odkaz ke komentáři

pokud se nepletu tak ano, nejsem mechanik a už je to přes rok, ale myslím si že je to právě tahle hadice. Auto jezdilo bez turba, které nebylo schopné díky téhle hadici fungovat. Ostatně tam hadice byla, byla to původní která po nehodě byla potřeba vyměnit, ale než se tak stalo, tak se chvíli jezdilo se špatnou stávající. Auto po nastartování zkoušelo fungovat s turbem, pak díky nízkým tlakům ( zřejmě ) jednotka vyřadila turbo a jelo bez jeho pomoci. 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, 

mám dvojkovou Oktávku z roku 2005. Stává se mi, že při lehkém sešlápnutí plynu mi začne cukat, ale při silnějším sešlápnutí je to bez problémů. Zároveň se rozsvítila oranžová kontrolka motoru. Předpokládám, že bude potřeba diagnostika... Ale stejně se radši zeptám. Neřešil jste někdo takový problém?
Díky,

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
V 22. 8. 2023 at 12:47, Fritzek napsal:

Ahoj, 

mám dvojkovou Oktávku z roku 2005. Stává se mi, že při lehkém sešlápnutí plynu mi začne cukat, ale při silnějším sešlápnutí je to bez problémů. Zároveň se rozsvítila oranžová kontrolka motoru. Předpokládám, že bude potřeba diagnostika... Ale stejně se radši zeptám. Neřešil jste někdo takový problém?
Díky,

Zdravím, mam rovnaký problém, avšak po výmene turba, egr a nejakého čidla, najazdených cca 4tis. km od výmeny, auto začalo cukať po pár stovkách km od prevzatia zo servisu, kontrolka motoru ani žhavenia sa ani raz po výmene nerozsvietila, na diagnostike v servise motor bez chyby. Auto má normálny výkon, avšak pri jemnom zošlapnutí plynu najmä na dvojke a trojke pri cca 1800 - 2200 ot. cukne, pričom sa ozve nejaký priškrtený zvuk z motorového priestoru, stále sa mi nepodarilo nájsť závadu, mechanici tiež na to zatiaľ neprišli, auto jazdí denne, registrujem o niečo vyššiu spotreba od servisu, to je ale všetko.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...