Přejít na obsah

Zanášení DPF


panpepan

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, čím může být zapříčiněno časté zanášení DPF. Během 300km se mi z 0% zanesl na 76%. Chtěl jsem nechat filtr vyčistit. Ale Bůh ví jestli to k něčemu bude, přece se nemůže jen tak běžnou jízdou tak zanést filtr. Jezdí se delší trasy. Později i motor začal ztrácet výkon. Nevíte, kde by mohl být problém? Nemyslím si že by byl v DPF. Motor má najeto 220k km. Děkuji za odpovědi všem 

Odkaz ke komentáři
před 1 minutou, 15degren napsal:

300KM je běžný nájezd mezi regenerací, není to problém.

Akorát že za jednu jízdu se regenerace zapla 3x. Před tím než jsem vyjel na výlet nebyl filtr zanesen. Počas jízdy se párkrát regeneroval a stejně potom na daig byl z 80% zanesen

Odkaz ke komentáři

Pokud během 300km došlo k 3 regeneracím, určitě to v pořádku není. Ale bez řádné diagnostiky celého motoru a příslušenství FAP nikdo moc poradit neumí. Klidně může už být filtr KO, ať už mechanickou vadou, dlouhodobým špatným vypalováním a nebo to má prostě najeto více. Bohužel stejně tu o autu nic napsáno kromě sekce Octavia 3 není, hlavně, že se chce rada. 

Odkaz ke komentáři
před 1 minutou, HONZAV1 napsal:

Pokud během 300km došlo k 3 regeneracím, určitě to v pořádku není. Ale bez řádné diagnostiky celého motoru a příslušenství FAP nikdo moc poradit neumí. Klidně může už být filtr KO, ať už mechanickou vadou, dlouhodobým špatným vypalováním a nebo to má prostě najeto více. Bohužel stejně tu o autu nic napsáno kromě sekce Octavia 3 není, hlavně, že se chce rada. 

Octavia 3 combi, rv 2016, 81kW, 1.6TDI, dovoz z rakouska, najeto 213680 km, olej údajně měněn pravidelně, udržováno. Byla přehryzaná hadička od turba kunou. Dál zatím nevíme 

Odkaz ke komentáři
před 1 minutou, HONZAV1 napsal:

No jo, historii auta tedy neznáte, takže důkladná diagnostika někým, kdo to opravdu umí a mám obavu, že to ten filtr být může, protože kilometry jsou u dovozu většinou neznámou. A třeba právě proto to někdo prodával.

Myslíte že to dát do škodovky ať udělají kompletní diagnostiku nebo někde? Ptal jsem se dvou mechaniků, ale jejich diagnostiky toto neumí. Bylo by super zkontrolovat úplně celý motor si myslím, ale nevím kde v okolí Zlína 

Odkaz ke komentáři

Do škodovky asi moc ne, protože málo kde mají skutečně dobré diagnostiky - myšleno osoby, které umí číst z dat, které jim dobrá diagnostika dá. Já odborník nejsem, jen mám věci načtené a naposlouchané a už i to mi  často dává možnost, kam se známí mají při problémech směrovat. Byť se živím něcím jiným, tyto věci mně hodně zajímají a rád sleduji různá videa lidí, kteří se neváhají podělit o zkušenosti (což dělám i já, obzvláště pokud se něco nepovede napoprvé dobře). To znamená asi začít hledet po internetu, hledat reference a hlavně neomezovat se jen na zlínskou oblast. Za dobrým člověkem je nutno cestovat, což třeba i já dělám a jedu  k profíkům. To radím jen pro to, že evidentně moc zkušeností nemáte ... . A rozhodně se nesmířit s tím, že si někdo někde načte data. Je evidentně nutné najezdit s připojenou diagnostikou i desítky kilometrů,  aby se problém řádně ukázal.  Počítejte s tím, že to bude stát dost peněz, ale bez toho to nepůjde.

Odkaz ke komentáři
před 12 minutami, HONZAV1 napsal:

Do škodovky asi moc ne, protože málo kde mají skutečně dobré diagnostiky - myšleno osoby, které umí číst z dat, které jim dobrá diagnostika dá. Já odborník nejsem, jen mám věci načtené a naposlouchané a už i to mi  často dává možnost, kam se známí mají při problémech směrovat. Byť se živím něcím jiným, tyto věci mně hodně zajímají a rád sleduji různá videa lidí, kteří se neváhají podělit o zkušenosti (což dělám i já, obzvláště pokud se něco nepovede napoprvé dobře). To znamená asi začít hledet po internetu, hledat reference a hlavně neomezovat se jen na zlínskou oblast. Za dobrým člověkem je nutno cestovat, což třeba i já dělám a jedu  k profíkům. To radím jen pro to, že evidentně moc zkušeností nemáte ... . A rozhodně se nesmířit s tím, že si někdo někde načte data. Je evidentně nutné najezdit s připojenou diagnostikou i desítky kilometrů,  aby se problém řádně ukázal.  Počítejte s tím, že to bude stát dost peněz, ale bez toho to nepůjde.

Doufám že to taková katastrofa nebude. Uvidíme, každopádně děkuji 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...