Jump to content

Výměna chladící kapaliny G13 za G12EVO.....

Recommended Posts

Zdravím. 

Obracím se s prosbou na zkušené mechaniky, zda by mě mohl někdo poradit postup , jak v amatérských podmínkách / diagnostický kabel mám /, ve voze Škoda Octavia III. s motorizací 1.4TSI/ 110.kW, CZDA, auto je továrně osazeno nezávislým topením WEBASTO /, vyměnit chladící kapalinu, ideálně bez použití přípravku na podtlakové plnění chladícího okruhu a bez kompresoru / garážové podmínky ....

Děkuji předem za veškeré cenné rady a postupy jak na vypuštění, výplach systému a plnění ...

S pozdravem I. N.

Být tebou, tak si to nechám vyměnit v servise, budeš mít na to záruční papír a nebudeš řešit zadržené čerpadlo Webasta, jako můj kolega, který si to také měnil sám, ale něco zanedbal. Jinak proč chceš zaměňovat kapalinu, když je 13 doporučená výrobcem. G13 je svinstvo a ucpává okruh za předpokladu, že se nedodržuje pravidelná výměna.
Kolega kvůli tomu nechal měnit topení, které bylo pricpane svinstvem.

Zdravím všechny uživatele fóra,

Měl bych zde dotaz na zkušené mechaniky znalé problematiky výměny chladící kapaliny, zda by se mohli vyjádřit / zda by tento postup mohl fungovat /, k následujícímu postupu výměny chladící kapaliny, kterou jsem " opsal " od uživatele vozu Škoda Octavia III. s motorizací 2.0TDI.

Postup :

1.Vyndal jsem z nádržky pytlík se silikátem

2. Zakoupit  10l destilované vody a 10l G12EVO hotová směs

3. U ohřátého motoru jsem odpojil vracečku do expanzni nádoby, prodloužil ji do kýble jinou hadičkou

4.Nastartoval jsem a prolil expanzkou 10l destilky (expanzni nádrž stále pod vodou)

Do kýble vytékala už jen destilovaná voda.

5.Vracečka zpět do expanzky

6. Ohřáti na 90° a VCDS odvzdušnění systému

7. To stejně s novou chladící kapalinou, po 9l už tekla do kýble opět krásně růžová kapalina, 1l jsem si ponechal na doliti

8. Opět vracečka do expanzky

9. Ohřáti na 90° a opět VCDS odvzdušněni

10.Doliti kapaliny.

Myslím ze se tímto způsobem minimalizuje možnost zavzdušněni systému. 

Děkuji předem za veškeré reakce k tomuto postupu...

S pozdravem I. N.

• 5 months later...