Přejít na obsah

Konnyho stokoňová 1.6


Doporučené příspěvky

Podle zakona nesmi byt, protoze nejsou homologovany. Kdyz by te zastavili policajti a meli by neco proti tem svetlum, tak bud rict, ze tam mas zarovky, ktere sviti bile nebo mas ledky treba od Osramu nebo Philipse a v autodilech ti rekli, ze je muzes mit. Proste ze sebe udelat blbce... 

Jinak dnes jsem jel poprve s ledkama z odpoledni domu, potkal jsem hodne aut a ani jedno neblikalo, ze bych oslnoval. Schvalne jsem jeste zkusil jit nejakych 40-50m pred auto a aby me svetla oslnily, tak jsem musel dat hlavu kousek nad asfalt, takze v pohode 👍

Potkal jsem ale po ceste jednu Octavia II, ktera mela v klasickych svetlech hid xenony nebo ledky a muzu rict, ze obe svetla dost oslnovali, takze bud mel tezky zadek a nemel sklopeny svetla nebo mu ty svetla diky led/hid proste oslnuji. 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Dnes mě octa hodně potěšila. Byl jsem na STK a první potěšení přišlo hned na emisích. Technik ani nechtěl věřit tomu co naměřil, prý má motor stejné hodnoty jako nový motor a přitom ten můj má najeto 306tis km a ještě k tomu jezdím na LPG. Takže jsem rád, že je motor v super kondici :palec:.

A další radost přišla, když jsem STK absolvoval s 0 závadami. Před 2 roky jsem byl v Jiříkovicích, kde byl technik nadšený a dostal jsem 0 závad a teď jsem byl v Prostějově a to stejné. I když byl technik pohodář (podle jeho slov je prý nejpřísnější) a zkoušel v autě opravdu kde co, tak na nic špatného nepřišel a tak jsem dostal pochvalu, že octavia 1 v tak dobrém a hezkém stavu tam dlouho neměli... :palec:

Odkaz ke komentáři

Gratuluji !!! 🙂

Já to říkám pořád, že preventivní a pravidelná údržba přináší ovoce. Jen lidi okolo mají kecy typu: ,,co s tím autem furt máš, že se v něm pořád šťouráš...panebože, stará octávka, do toho se neoplatí vrážet peníze" a podobně 🙂 

Mě STK příští rok v červnu, tak snad to taky půjde bez problémů 🙂 

Katalyzátor máš ještě původní nebo měněný ?

Odkaz ke komentáři

Všem děkuji, jsem opravdu rád, že je octa v takové kondici. Taky mi někteří říkají, že se v tom autě pořád vrtám, ale aspoň vím, že mám auto v pořádku, kdežto ti dotyční se pak třepou strachy, jestli jim auto technickou vůbec projde :biggrin:

Jinak ano, katalizátor mám pořád původní (r.v. 1998). Měnil jsem po minulé STK jen lambdu a váhu vzduchu (vše originál) a jak jde vidět, na emise tyto díly mají velký vliv.

to krysarr: ručičky si nech opravit a rovnou ti ten dotyčný určitě zvládne opravit i to podsvícení. Mě někdy zlobí ručička palivoměru, ale u mě to vidím na chybu v plováku. Jelikož to ukazování blbne jen někdy, tak to zatím neřeším :lol:

Odkaz ke komentáři

Ja mam vahu vzduchu puvodni, ale lambdu jsem menil tak 10 let zpatky, litaly otacky jako krava a nevedelo se proc, tak se menila i lambda, ale bylo to tesnenim mezi motorem a sanim.

Jj, uz jsem to chtel nechat udelat, ale nakonec jsem se na to vyprd, sem tam to naskoci a nejak mi to nechybi 🙂 Podsviceni je problem v tom bazmeku na ovladani svetel, uz mam nekolikatej a jako nahradni dil uz se to dlouho nevyrabi. Jeste tu mam nahradni z FL, ale to ma zeleny podsviceni a nema potak na osvetleni palubky, jak to presunuli samostatne vedle, tak az to prestane uplne, tak to vymenim 🙂 

Odkaz ke komentáři

Tak buď rád, že ti ta váha pořád funguje, i když 22 let už je dlouhá doba. Lambda by měla být v pohodě a před asi 9 -10 roky jsem taky měnil to těsnění na parozích sání. Taky mi to sálo falešný vzduch a dělalo to bordel.

Jde o to, jestli ty budíky nebudou vadit technikovi. To podsvícení může dělat ten vypínač, to by ale znamenalo, že ti nesvítí celý interiér, že? A je pravda, že ten predface vypínač třeba na Ali nekoupíš, jen ten face a to je na pytel, protože v sobě nemá ten potenciometr a pak by ti palubka nesvítila vůbec. Teda aspoň mě nesvítila, když jsem zapojil face vypínač.

Odkaz ke komentáři

Tak to vis, ze jsem rad, ze to vse tak nejak funguje 🙂 Vahu sem tam prostriknu, tak az zdechne, budu menit taky.

Obavam se, ze budou. Ale posledne si toho nevsiml, pocital jsem s tim, ze me vyhodi na mesic.

Podsviceni jak rikas, nesviti nic, ale vetsinou se to ale po chvili rozsviti. Ten zlobi jen obcas, rucicky nejdou skoro vubec 🙂 Mne palubka sviti, vzal jsem z FL z vrakace. Jen trochu nechapu, proc to nikdo nevyrabi, kdyz to postupne odejde snad kazdy octe

Jinak z FL vlastne nevim, mozna to je takovy ten mezimodel, kde neco uz bylo z FL, nebo jeste pred. Chteli za to 700, parchanti

Za 20 let starej ovladac

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, krysarr napsal:

Tak to vis, ze jsem rad, ze to vse tak nejak funguje 🙂 Vahu sem tam prostriknu, tak az zdechne, budu menit taky.

Obavam se, ze budou. Ale posledne si toho nevsiml, pocital jsem s tim, ze me vyhodi na mesic.

Podsviceni jak rikas, nesviti nic, ale vetsinou se to ale po chvili rozsviti. Ten zlobi jen obcas, rucicky nejdou skoro vubec 🙂 Mne palubka sviti, vzal jsem z FL z vrakace. Jen trochu nechapu, proc to nikdo nevyrabi, kdyz to postupne odejde snad kazdy octe

Jinak z FL vlastne nevim, mozna to je takovy ten mezimodel, kde neco uz bylo z FL, nebo jeste pred. Chteli za to 700, parchanti

Za 20 let starej ovladac

Já jsem nikdy váhu nečistil a až odešla, tak jsem koupil novou. Třeba si těch ručiček ani teď nevšimnou :lol:

700 za použitý vypínač je opravdu moc, tak 300 bych dal, ale 700 opravdu NE

před 2 minutami, Vlasta79 napsal:

já to měl v klidu taky všechno .. až na ty nezapsané kola a mračítka 😄 , ale ty kola byly jenom proto, že nemohl nic jiného najít

Ty máš tuším R16 a ty Škodovka povolila pro všechny octavia 1, tak by nemusel být takový problém, že je nemáš dopsané. Nebo si je nechat za 50 Kč dopsat a budeš mít klid

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...