Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Konny

Konnyho stokoňová 1.6

Recommended Posts

před 15 minutami, Vlasta79 napsal:

jo, ale 6.5 .. já mám 7 😄 a to je problémoš

Aha, tak to chápu. Pokud je technik pečlivej nebo mu nedáš něco do kapsy, tak jsou problémy

před 2 minutami, krysarr napsal:

Nj, 300-400 jsem taky tak nejak chtel dat, ale jiny nemeli a potreboval jsem 😞

Ja mam letni taky 205/55/16 a vyhazujou za to porad. Myslim 4 roky zpatky jsem to zapomnel prehodit a sel jsem... vysvetlovani, ze je to povoleny a ze vsechno je v poradku, coz je, nezabralo, neni to v TP, papa 😞

Chápu, když něco nutně potřebuješ, tak dáš i víc peněz než bys jinak dal...

Nech si ty R16 dopsat a máš klid (50 Kč za dopsání).

Jinak, když jsem měl alu R15 (letní), tak podle TP jsem mohl mít 6J ET 42 a já měl 6,5J ET 38 a nikdy to nikdo neřešil. Možná proto, že to byly prostě R15. Dnes mi ty R17 kontroloval a ptal se hned na začátku, jestli je mám v TP a jelikož je mám zapsané, tak jsem mohl být v klidu :palec:

Nj, dopsani neni problem, pokud mas typovy list. Ten ja nemam a uz kdyz jsem to x let zpatky schanel, prehazovali si me od certa k dablu a ani oficialni dovozce v te dobe uz nedovazenych kol nechtel vydat. Respektive mam pocit, ze nakonec mi to nekdo nabidl, ze mi to k tomu opatri, ale za x tisic, tak jsem je poslal do haje. Jinak jestli nekdy resili ET, to ani nevim, vzdy byl problem, ze jsou to 16", i kdyz v legalnim rozmeru. Tak jezdim na zimakach a dobry 🙂

já mám kola z Golfa .. bez TP, takže nedopíšu .. až budu za dva roky řešit techniku, tak vezmu asi kola s TP i nové pneu a bude .. anebo to udělám přes kámoše, abych to neřešil 

@krysarr Skodovka pred lety vydala prohlaseni, ze kazda octavia 1 muze mit kola R16 s pneu 205/55. Na evidenci vozidel toto prohlaseni maji a na zaklade toho ti ty kola dopisou. Zadny typovy list nepotrebujes 👍

Edited by Konny

Ja jsem to psal krysarrovi, ale nez jsem to odeslal, tak jsi ty napsal 😂😂

U tebe Vlasto vim, ze by jsi potreboval typac 😉

Edited by Konny

Kdysi jsem dělával pro známý papíry na zapisování kol na úplně nesmyslný rozměry na auta,který nikdy tyhle kola nemohli mít a vždy cajk.

@krysarr dnes si byl kamarad nechat dopsat R16 do TP. Za 50 Kc mu to v pohode dopsali, stacilo jen rict, ze na zaklade prohlaseni od Skodovky to chce dopsat a tak se i stalo 😉👍

IMG_20200701_103247.jpg.c726e114aa6df0a7d11c8bcb65835bba.jpg

Gratuluji ti k bezproblémové u získání červené plaketky. Osobně z STK mám vždy smíšené pocity, většinou mi auto prochází bez potíží, ale i tak jsem z toho vždy nervózní.

Díky, no uplně v klidu jsem taky nebyl, hlavně když jsem viděl, že technik opravdu zkouší kde co, ale dobře to dopadlo.

Dokonce mi auto napíchl přes diagnostiku při měření účinnosti brzd k tomu jejich zařízení, aby si prý ověřil jestli správně pedál dávkuje účinek na brzdy. Prý už dlouho toto měření nedělal, tak si to chtěl u mě oživit. Ukazoval mi pak i graf, kde bylo vidět jak velká síla v kg se musí vyvinout na pedál pro zablokování kol při spuštěném motoru a vypnutém motoru (graf byl u každého kola zvlášť), prostě mazec, ale jak píšu ve finále byl technik moooc spokojenej s celkovým stavem auta :palec: