Jump to content

Konnyho stokoňová 1.6

Recommended Posts

Pred x lety byla octa vyssi a postupem casu jsem sledoval, ze jde niz a niz. Me se to ted moc nelibi, ten predek je moc vysoko. Kdyz bych koupil kratsi pruziny, pomuze to? Tlumice by se asi stahly, ze? Nebo nedaji se ty nove pruziny zkratit flexou treba o zavit jako se to driv delalo u S120? 😃

Pokud bude kratší pružina, tak se tlumič stáhne, ale je to divné, mě když prdla na předku pružina tak po výměně obou pružin,bylo zdvih auta stejný jak před výměnou, nezdáse mi to.

TDi mám možná jiné než benzín.

Zitra to prekontroluju jestli sedi cisla na pruzinach, ale taky jsem z toho na rozpacich. Pak me jeste napadlo, jestli Bilstein nedela jedny pruziny pro vsechny benziny a to samy treba pro naftu. Pak by bylo jasny, ze 1.8T nebo 2.0 by mela normalni vysku nez lehka 1.6 😃🤦‍♂️. Tlumice vim, ze maji jeden druh pro snad vsechny motorizace 😃

Odečti délku od stávající délky pružin a podle toho koupit, je to natom to otestovat, chtělo by to 3 cm dolů tak pružinu o tuto délku, ale zase záleží na tvrdosti pružiny, která taky dělá svoje.

Tak jsem teď nad tím hodinu seděl u PC a normálně jsem zjistil, že Bilstein používá 1 druh tlumičů a 1 druh pružin pro všechny motorizace, takže ty mé pružiny jsou určeny i pro TDi, viz. foto.

Pružiny 37-134129 už se nevyrábí a jedou jen 1 sérii!!!183843072_podvozek1.jpg.68a2854edb3b44f3f7986461eefaf469.jpg1276885122_podvozek2.jpg.f9d2958cd9c4042e3b98b394ef764018.jpg

před týdnem vyměněny tlumiče a pružiny na rs 1, tlumiče jsem vzal origo, péra kayaba a auto šlo předkem nahoru, seru na celé levnější náhrady-a to jsem samozřejmě objednal přesně pro svůj typ auta, koupím origo péra a do konce života mám klid

Nechci dávat majlant za origo podvozek. Díval jsem se teď na KYB (i do katalogu) a mají to pěkně rozdělený podle motorizací, takže asi zkusím pružiny KYB RC3446 a snad to bude už v pohodě.

@psovod na RS se asi bude hůř shánět podvozek jak na obyč. octu, ale s novým origo podvozkem by to mělo být už OK

vybral jsem KYB  přesně podle motorizace a nesedí to, mám ještě druhou octu a tam je mi to jedno, ale rs si chci udržovat pokud možno v origo stavu a ne z toho dělat nějaký scout, to je jenom taková poznámka k problematice pružin, i mě se nechtělo dával ranec za pružiny škoda, cokoliv je označené škoda je předražené minimálně o 100 procent

Psovod - můžeš hodit foto jak se ti to zvedlo nebo jak to na tvym rs vypadá s těma KYB? Taky jsem po nich koukal, protože jak píšeš - origo je za nesmysl peníz. Klidně do SZ ať to tu nespamujeme. A třeba i jaký jsi bral konkrétní péra. Díky moc předem. 

Edited by Luk.ass

sachs som daval na 1.6mpi kombika 997609 dopredu a 996560 dozadu, menil som aj ulozenia (lemforder) a tlnice (bilstain) , nejak extra vysoke to nebolo ale zdalo sa mi to po vymene o dost hupavejsie, (predtym to vsak uz lezalo na "bruchu" , ulozenia pretlacene a spodne zavity pruzin odhnite) ono je to o pocite, po vymene to auto bude proste ine

@jaster-83 Je mi jasny, ze to s novym podvozkem bude jiny. Auto se opravdu o dost min houpe a i retardery se lepe projizdi, ale ten predek je oproti zadku i vic tvrdsi, proto chci vymenit ty pruziny. 

Tady na foru jsem se docetl, ze Sachs a Monroe jsou houpavy, proto jsi mel i ten pocit 😉

Budes to nejak resit nebo to nechas tak? 

Jeste jsem se tady nekde docetl, ze by mel mit Bilstein na tlumicich ty misky na pruziny o kousek vys nez ma origo tlumic. To by pak taky to auto zvedlo, ale skoro 5cm jako je u me je opravdu hodne 😱