Jump to content

škoda octavia2 BKD 103 kw BKD - UŽ JSEM VYMĚNIL SNAD VŠE !CO DÁL ?PROSÍM

Recommended Posts

Zdravím😊

Mám takový problém a už nevím jak dál…tak snad poberu tady nějakou inspiraci či dostanu dobrou radu.

Mám Škodu Octavii 2 rok výroby 2005 103kw motor BKD 16V a na volnoběh se neskutečně třese(spíše hází s motorem)…

Už se tam vyměnilo snad všechno a problém stále přetrvává.

Začalo se tedy výměnou vstřikovačů a gumiček- nepomohlo

Výměnou rozvodu a nastavení – nepomohlo

Výměnou spojky a setrvačníku – nepomohlo

Výměnou silentbloku – nepomohlo

Potom se mi stala nepříjemná věc a turbo proletělo motorem …to byla vážně paráda .Tak se koupil druhý motor a všechny díly co jsem napsal se přeházely +nové těsnění ,nové turbo

Na motoru byla stará lišta ke vstřikovačům tak jsem ji tam nechal a říkal jsem si ,jestli bude nějaká změna aspoň maličká …nic

Volnoběžka vyměněna

Všechny oleje a filtry taky nové-nic

Zaslepeno EGR – nic

Diagnostika píše pouze žhavíce (které jsem blbec zapomněl vyměnit při dělání motoru)  teďka teda ještě egr ventil který je zaslepen

Vyměněna váha vzduchu -nepomohlo

Při jízdě to nikterak necuká ,nehází ,prostě paráda ,ale jak to jede pouze na volnoběh ,tak to začne házet s motorem. Při zahřátém motoru je to lepší a je to pouze takové řekněme nepravidelné..

Ale při nastartování to hází s celým motorem.

Trošičku tomu pomůže ,když je venku velká zima když motor má vyšší otáčky na volnoběh, ale jak otáčky spadnou zpátky na 800 tak to zase začne hodně cukat.

Taky mi pomůže ,když v zimě použiju webasto.motor to vyhřeje na 90 stupňů a potom je ta nepravidelnost chodu motoru lepší ,ale pořad tam je.

Za každou radu budu vážně rád. Předem moc díky

Všechna uložení motoru a převodovky, pokud nebyla měněná. Jestli tam je zespodu ten reakční člen, tak na ten bych sázel. Je jasné, že studený motor cuká daleko více, než teplý. Pokud je motor jiný (včetně vstřikování resp. pumpy) a toto tam zůstalo, tak asi bych šel touto cestou. Předpokládám, že  motor má pravidelný běh a otáčky jsou tam, kde mají být.