Jump to content

Splašený blink a brzdová světla - spínač světel vyměněn, problém přetrvává

Recommended Posts

Dobrý den,

potřebuji poradit. Mám Octavii 1 1.6MPI 1U5, rok 2004.

Měl jsem problém s tím, že mi brzdová světla zůstávala pořád zapnutá a při spuštění pravého blinkru jsem přišel o výkon motoru, blinkr byl splašený a blikal tím stylem, že mi blikal lehce pravý zadní blink a střídal se s blikáním pravého brzdového. Když jedu bez světel, tak blinkry oba dva fungují bez problému.

-zkontroloval a vyměnil špatné žárovky

-vyměnil jsem tedy spínač brzdových světel -> vůbec se problém neopravil. Brzdovky pořád svítí, pravý blink blbne a rychle bliká(levý je 100% OK)

-vytáhl jsem pojistku směrových světel, zasunul ji zpět a ejhle, problém se změnil -> už nebliká pravý blink splašeně, neztrácím výkon motoru po zapnutí pravého blinkru ale problém není 100% vyřešen. -> když totiž potřebuji dobrzdit a zrovna mám zaplý ten blink, tak se to opět splaší. Pustím brzdu a je to OK. Nicméně jak jsem psal, spínač jsem vyměnil.

Teď už tedy problém není tak velký, jelikož můžu jezdit a nesvítí mi neustále brzdovky, nicméně je potřeba to nějak dořešit a už nevím, po čem jít.

Měl jsem to na diagnostice a neukázalo to nic.

Díky za info