Přejít na obsah

Piskani vetraku


Kaby

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Po zasunutí klíče do sp skřínky nebo nastartování mi začne u spolujezdce v palubce něco hlasitě tukat, někdy dost dlouho a opakovaně. Větrák mi běhá v pohodě, i když sem ho vypojil z elektriky ťuká to pořád.

Klimu mám manuální, auto 1.9 r.v 2006.

Všiml jsem si, že když měním knoflíkem teplotu tak slyším vrčet motůrek (to nebývalo) a takové jemné poťukávání - po zastrčení klíčku toklepe hlasitě.

Dělá to když je nastaven teplejší vzduch, při studeným je v klidu. Díky za rady

Odkaz ke komentáři

Jirka313: to klepání dělá některá z klapek. Myslí si, že je otevřená a začne se zavírat. Dělá mi to občas taky. Byl jsem na diagnostice, nic nezjistili, nastavili mi původní polohu klapek a stejně to dělá. Ale jen párkrát za měsíc, ani to nejde slyšet, když mám puštěný radio.

Odkaz ke komentáři

Jirka313: to klepání dělá některá z klapek. Myslí si, že je otevřená a začne se zavírat. Dělá mi to občas taky. Byl jsem na diagnostice, nic nezjistili, nastavili mi původní polohu klapek a stejně to dělá. Ale jen párkrát za měsíc, ani to nejde slyšet, když mám puštěný radio.

jo me to dela jen kdyz pod 5 sttupnu.. jak je teplo je klik. A diagnostika mi taky nic nepise.
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem taky vyčistil větrák, protože rachotil. Nestačil jsem se divit, kolik v něm bylo bordelu. Tak to trochu oživím a doplním o fotky.

 

U spolujezdce se odstraní ten pěnový dekl (2 plastové šroubky):

post-28766-0-41844900-1432913525_thumb.jpg

 

Ventilátor se nachází vpravo. Odpojí se konektor. Zmáčkne se plastová páčka a otočíte za ní s celým ventilátorem (teď nevím kterým směrem, zjistíte to při demontáži). Ten se uvolní a vytáhnete ho ven. Pokud máte druhý typ, tak ten drží ještě 1x šroubek.

post-28766-0-75314400-1432913704_thumb.jpg post-28766-0-29708200-1432913548_thumb.jpg

 

Znečištěný :(

post-28766-0-33932500-1432913557_thumb.jpg post-28766-0-14587300-1432913563_thumb.jpg

 

Vyčištěný :) Napřed jsem ho vysál, vyfoukal kompresorem, přejel hadrou a nakonec jsem ložisko nastříkal WéDéčkem.

post-28766-0-77346100-1432913568_thumb.jpg post-28766-0-66619100-1432913575_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 6 měsíců později...
Guest szabados

Dnes jsem taky vyčistil větrák, protože rachotil. Nestačil jsem se divit, kolik v něm bylo bordelu. Tak to trochu oživím a doplním o fotky.

 

U spolujezdce se odstraní ten pěnový dekl (2 plastové šroubky):

attachicon.gifnávod 1.jpg

 

Ventilátor se nachází vpravo. Odpojí se konektor. Zmáčkne se plastová páčka a otočíte za ní s celým ventilátorem (teď nevím kterým směrem, zjistíte to při demontáži). Ten se uvolní a vytáhnete ho ven. Pokud máte druhý typ, tak ten drží ještě 1x šroubek.

attachicon.gifnávod 2.jpg attachicon.gifnávod 3.jpg

 

Znečištěný :(

attachicon.gifnávod 4.jpg attachicon.gifnávod 5.jpg

 

Vyčištěný :) Napřed jsem ho vysál, vyfoukal kompresorem, přejel hadrou a nakonec jsem ložisko nastříkal WéDéčkem.

attachicon.gifnávod 6.jpg attachicon.gifnávod 7.jpg

 

 

perfektní! díky!

včera jsem jej vyndal a očistil, namazal

jen jsem byl trošku zbrklejší při demontáži... rval jsem to natvrdo ven, netočil dokolečka :/ ale nic zásadního jsem tím nedodrbal

poslední dobou mi pískal celou cestu, cca hodinu

Odkaz ke komentáři
Guest szabados

samotné wd je asi to nejhorší. to prostě steče, vyprchá

já měl po ruce od wd teflonový, tak uvidíme... a tu špičku osičky, která vypadala mírně rezavá jsem se snažil lithiovou, která je asi nejlepší, ale zase se špatně dostane dovnitř

čas ukáže :)

Já jsem ventilátor vyčistil a promazal WD na podzim a teď v mrazech začal zase pískat. Má na to, jestli píská víc, nebo míň i vliv rozjezd, brzda, jízda vlevo, vpravo. Mám ho zkusit namazat něčím jiným, nebo ho vyhodit?

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...