Přejít na obsah

Výměna Streamu za Columbus


Doporučené příspěvky

Ahoj...rozhodl jsem se rozločit se Streamem bez MP3 a koupit Columbus ;)

 

Zajímalo by mě,co všechno potřebuji k výměně...v tomhle trochu tápu

 

A chtěl bych to propojit s MF FL volantem, k tomu asi budu potřebovat novou podvolantovou jednotku,jen nevím označení...maxík ani HF zatím nemám :D

 

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři

Co potřebuješ?

 

- Columbus

- GPS anténu (asi vnitřní)

- rámeček kolem rádia pro navigaci

- pokud budeš mít novejší firmware v navigaci (od 2664), tak i novou gateway jednotku

- pak ještě upravenou verzi firmwaru, aby správně fungoval multifunkční volat (pokud máš) a maxidot (jestli plánuješ dodělat)

- a správně nakódovat navigaci a gateway (i když někdy to není nutné), třeba kdybys měl Sound System tak je to nutné.

Odkaz ke komentáři

Doli díky...tohle jsem našel v jednom inzerátu... SW:2724,HW:H06 včetně odbloku DVD za jízdy,pin,mapy

 

Na co si mám dát pozor a na co se zeptat při koupi? Je důležitý rok výroby?

Nemáte tip,kde bych sehnal tu GPS anténu, gateway jednotku a podvolantovou jednotku? Maxidot plánuju dodělat a Sound system nemám ;)

Upraveno uživatelem Jirka Zubek
Odkaz ke komentáři

Není zač, tak to máš novější typ, měl by mít led podsvětlení displeje. A měl by být vyrobený zřejmě někdy tento rok (2010).

 

Na co si dát pozor? No měl by mít teda hlavně panel s nápisem Columbus, blbý je když nemá štítek nahoře (kde je napsaný SKZ, číslo HW a SW, datum výroby), na boku (na plechu) by mělo být vylisovaný SKZ číslo. Např. si dát pozor na ulámaný zadní fakra konektory.

 

Gateway můžeš koupit zde za 800 Kč nebo od Cosbyho (jesti má)

 

Ohledně GPS antény zkus kontaktovat uživatele Superfatty nebo J0ska nebo ji koupit např. zde, zde...

 

Novou podvolantovou jednotku nepotřebuješ. ;)

Odkaz ke komentáři

Doli ty jsi zlatý člověk ;) .... ještě k té anténě...mohl bych mít vnější ? Např. tu co nabízí jendys13... nove navigacni anteny ploutvicky pro fm,navi,gsm a nezavisle topeni

cena 900kc ?

 

Konečně bych mohl dát pryč ten nevzhledný prut :D

 

Podvolantovou jednotku jsem myslel,že potřebuju novou kvůli propojení MF FL volantu a rádia :D

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
Co potřebuješ?

 

- Columbus

- GPS anténu (asi vnitřní)

- rámeček kolem rádia pro navigaci

- pokud budeš mít novejší firmware v navigaci (od 2664), tak i novou gateway jednotku

- pak ještě upravenou verzi firmwaru, aby správně fungoval multifunkční volat (pokud máš) a maxidot (jestli plánuješ dodělat)

- a správně nakódovat navigaci a gateway (i když někdy to není nutné), třeba kdybys měl Sound System tak je to nutné.

 

 

Doli pls, mam OII MR08 a Gatewa 530 Q, kdyz sezenu Columbuse s tim novym FW (od 2664) bude problem? Diky moc za info ...DD

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,mozna ti pomuzu a mozna ne.kamarad ma O II jednu z prvnich rok 2004/12.dal tam Columba ze Supa tusim 09,vse slo ale vymlatilo mu to baterku nekolikrat nez na to prisel.vymyslel ruzna rele atd.pak vzal columba dojel za nakym manikem tem mu komplet prehral vse v columbu na starsisoft nebo tak neco k tomu samozrejme odblok dvd za jizdy atd.a vysledek vse je jak ma byt.takze kdyz mas 08 a koupis 08 mozna 09 Columba tak by ti to mela fakat vse jak ma bez nutnosti kupovat co pisou ostatni.pisu jen jak jsem videl a zazil :smich:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

 

u MR08 je gateway OK, stačí nakódovat, upravit FW v navi, aby nezasekával maxidot eventualně aby šel multifunkční volant a je to wink.gif

Mám MR06,sound systém,umí to někdo nakódovat v ÚL a okolí?

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Nazdar chalani.

Vymenil som na octavii 2 96r. streem za columba, všetko funguje,;iba pri zaradeni spiatočky mi radio nestiši hlasitost,skušal som to nastavit na radii,a nič.Ešte mi neukazuje OPS na obrazovke.Viem že treba vymenit riadiačku a prepinovat,ale nemam schemu zapojenia novej riadiačky.Nemate niekto schemu zapojenia- prepinovania kablou. Parkovaky su original.

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...