Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

Dík za radu, snad na to někdy dojde čas. Ještě když jsem dnes odemykal, tak se tomu čudlíku co vylejzá jakoby nechtělo ven. Zámek zavrčí ale čudlík vyleze jen o pár mm. Když odemykám do tý doby než vyjede až nahoru, tak se auto zase celý zamkne a musím začít od začátku (tedy auto si počká až si ty dveře postupně neodemknu a pak se samo zamkne) :lol: , a nebo vlézt dovnitř a zevnitř otevřít (safelock se zase záhadně vyrušil). Taky problém v kabelech?
Pozeptám se, když jsi to řešil, kolik stojí kompletní výměna kabelů tak nějak orientačně?

Odkaz ke komentáři

Pokud jsou kabely popraskany, tak to může mít vliv i na chod motorku, protože ty prasklý konce můžou zoxidovat a pak ti místo 12V jde do motorku třeba jen 9V a ten pak nemá sílu ty dveře odemknout a tím pádem i nevyjede ten čudl. Kolik stojí celá kabeláž nevím, ale já jsem si koupil v obchodě s elektrosoučástkama několik barevných žil, ve Škodovce několik pinů, který jsou ve svorkovnici a to bylo vše. Celé to vyšlo když přeženu na cca 100 Kč. Doma jsem kabeláž vytáhl ze dveří, na stole jsem odmotal tu černou textilní pásku, kterou jsou kabely stažené a vizuálně bylo vidět, kde je kabeláž přerušená. Stačilo pak jen špatnou kabeláž odstřihnout, naletovat novou, propípat zkoušečkou, jestli jsou všechny spoje v pořádku, zamotal jsem je zpět novou textilní páskou (aby to vypadalo pořád jako origo z výroby), vše složil a funguje to do dnes ;)

Odkaz ke komentáři

Pokud umíš aspoň trochu s pájkou, tak to opravdu nic těžkýho není.

Sundáš tapec ze dveří, v průchodce rozpojíš konektor, z motorku stahovačky a od zámku taky odpojíš konektory a celou kabeláž pěkně vytáhneš ven, opravíš a vše smontuješ opačným způsobem, nic složitýho to opravdu není ;)

Odkaz ke komentáři

Uz nevim kam to napsat tak pisnu sem jelikoz se to toho trosku tyka ale myslim ze bude azkopany pes nekde jinde, nefunguje mi akusticka signalizace svetel. A ted to nejlepsi ze nic nenasvedcuje tomu ze by to byl mikrospinac v zamku jelikoz dvere kdyz otevru rozsviti se interierove svetlo,kdyz zavru po 30s zase zhasne, vystrazne svetlo ve dverich taky reaguje na otevreni a zavreni dveri, repracek v budikach taky funguje, takze? Mozna zlomrny drat v pruchodce , ale nevim ktery z nich by to zrovna mohl byt, jelikoz vizualne vsechny jsou na pohled v poradku ani nikde zadna znamka nalomene bebo zpuchrele buzirky na dratech....babo rad://

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

zdravim, chcel by som poprosit o radu som v koncoch.kupil som octaviu 1 nejde mi otvoriť na DO soferove dvere iba s klúčom a nesvieti dióda. skúšal som dať komplet nový zámok a robí to isté tak v mikrospinačoch problém neni a v starom zámku boli v poriadku. nestahuje ani okná cez dialkové ovládanie. dalsia vec je že nejde nastaviť šoférové spetné zrkadlo v polohe R aj L sa spušta stale len pravé v oboch polohách. diagnostika vyhodila nefunkčné vyhrievanie spetneho a chybový kód 01330 neaká chyba konfortky. pri vypnutí stropného svetla mi vyhodí poistku. inak všetky poistky prejdené. môže byť chyba konfortky alebo jednotky predných dverí? v ktorých kábloch (farbách) ide štava do jednotky vo dverách v tom velkom konektore? ďakujem pekne za každú radu

Odkaz ke komentáři

zdravim, chcel by som poprosit o radu som v koncoch.kupil som octaviu 1 nejde mi otvoriť na DO soferove dvere iba s klúčom a nesvieti dióda. skúšal som dať komplet nový zámok a robí to isté tak v mikrospinačoch problém neni a v starom zámku boli v poriadku. nestahuje ani okná cez dialkové ovládanie. dalsia vec je že nejde nastaviť šoférové spetné zrkadlo v polohe R aj L sa spušta stale len pravé v oboch polohách. diagnostika vyhodila nefunkčné vyhrievanie spetneho a chybový kód 01330 neaká chyba konfortky. pri vypnutí stropného svetla mi vyhodí poistku. inak všetky poistky prejdené. môže byť chyba konfortky alebo jednotky predných dverí? v ktorých kábloch (farbách) ide štava do jednotky vo dverách v tom velkom konektore? ďakujem pekne za každú radu

Zkusit se podivat do konektoru od stahovacky, dost tam zateka, mel jsem podobny problem jako ty. V konektoru od stahovacky byly zoxidovane kontakty..

 

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Pro ty co se nechtějí drbat s přehazováním vrchu mikrospínače doporučuji nákup celého spínače navíc vylepšeného tak, aby vydržel víc - aby se neobrousil plastový čudlík.

Nejlevněji jsem je sehnal na Aliexpressu a vypadají dobře. Zatím jsem je nedával, protože se mi s tím v té zimě nechce piplat, ale spínače vypadají dobře. Měřil jsem jim odpor a je (po sepnutí) nulový v celém chodu čudlíku.

Tady je: https://www.aliexpress.com/item/WarriorsArrow-Left-Right-Door-Lock-Micro-Switch-Wire-Pipe-Connector-For-VW-Passat-B5-BORA-POLO/32838181699.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.R1XgZ5

Sice na čínské poměry je dosti drahý - cca 260,- Kč za set L+P vč. poštovného, ale snad vydrží.

Pak jsem objednal ještě levnější variantu bez kluzného plíšku za cca 60,- Kč vč. poštovného za 1 kus, ale to ještě nepřišlo.

Ten vypadá takto: https://www.aliexpress.com/item/1Pc-Left-Door-Sensor-Lock-Micro-Switch-For-Octavia-Fabia-Superb-Passat-B5-Bora-Golf-4/32843511433.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.R1XgZ5

 

Snad to někomu pomůže, případně se k tomu můžete vyjádřit.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zdravím, mam dotaz nemůžu na to přijít proč to nefunguje 1f642.png:). Mam ve dveřích u řidiče svetílko které má svítit při otevření dveřích. Jenže nesvítí žárovka je v pořádku, mikrospínač taky protože stropní světlo svítí a v průchodce co vede do dveří tak taky žádný kabel není přerušený. Když jsem sundal tapecirung ze dveří tak kabel k světlu taky není přerušený tak vůbec netuším kde může být chyba ze to nesvítí. Neporadil by někdo? Děkuji za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím.Potreboval bych pomoc. Mám octavii 85KW 2.0 1 roky vyroby 2001. Rozbil se mi zamek u levych předních dveří. Nejdou otevřít. Musím přelezat přes sedadlo spolujezce.Koupil jsem novy zámek taktéž novy vnitřní mechanismus. Nasadil jsem ho tam,ale problém je stále stejný.Už si nevím rady.Cetl jsem tady na foru,že by to mohl být mikrospínač.Ale problém je v tom že nevím kde se nachází.A hlavně nevím jestli koupit s páčkou nebo bez páčky,nerozumím tomu ale rozhodně se mi nechce to dávat do servisu.Jsem samouk vše si dělám sám.Děkuji za radu a pomoc ahoj Tomáš

Odkaz ke komentáři

Tak to je fajn,že to nemusím schánět,a prosím tě nevíš čím by to mohlo teda být.Dneska jsem koupil zámek na vrakovišti.Akorat jsem k tomu neměli klíč.Odjel jsem  ke chlapovi do Teplic který mě mě to sestavil přímo na muj klíč který jsem měl ke starému zámku. nasadil jsem to tam.Vše fungovalo jak mělo.Otevírání i zamykání všech dveří na centrál. A pak najednou konec.To samé jako před tím.Když vlezu do auta a chci vystoupit tak ze vnitř ta klika mě nefunguje.Musím vystoupit od spolujezce  a zvenku normálně zamknu klíčkem.Ale pak to už neotevřu.Pak jedině násilím přes šroubovák abych otevřel moje dveře od řidiče. Nevím čím to je.Už jsem do toho vrazil 1700 a je to stále stejné.Díky moc za radu

 

Odkaz ke komentáři

Vyzerá to, že dvere ostanú zamknuté safe lockom = nedá sa otvoriť ani zvnútra. Skús skontrolovať či nemáš polámané káble v gumovej prechodke do dverí. Alebo najlepšie pozrieť cez VAG v akom stave sú zámky. 

 

Ale je mi divné, že sa nedajú odomknúť ani kľúčom zvonku. To by malo ísť vždy.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Ahojte mam problem so zamkom spolujazdca mikrospinac skontrolovany studene spoje prepajkovane a zamok stale nefunguje ako ma. Proste cuplicek pri zamykani aj odomikani mezostane v polohe ako ma ale vecsinou tak v polovici po lepsom prezreti som si vsimol ze mi na zamku chyba jedna pruzinka neviete kde by som zohnal novu lebo ta moja sa nachadzala prasknuta vo dverach davam sem foto ze ktora dakujem za pomoc

12-10-58-8UCMN1e.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Vcera mi zacalo blbnout zamykani. Ze dne na den mi zamek u spolujezdce zacal chodit obracene, tzn. kdyz zamknu, tak se ty jedny dvere odemknou a kdyz odemknu, tak se zamknou. Nesetkal se s tim nekdo nebo nevi nekdo kde je zavada?

Nejak mi to hlava nebere, jak muze zacit zamek jen tak chodit opacne... 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Potřeboval bych radu. Prošel jsem starší příspěvky a nenašel odpověd.

Mám dva problémy, krteré spolu asi částečně souvisí:

Dveře řidiče se neotevírají (nezamykají) na DO. Ostatní dveře zamykání funguje bez problému, ale při odemykání manuálně klíčkem, tak při použití DO se nejprve odemknou pravé zadní dveře a na podruhé zbytek auta. Ve dveřích, které se neodemknou, tak ale je slyšet, že se je motorek snaží odekmnout, ale na poprvé se mu to nepovede.

Mám hledat chybu v mikrospínači (preventivně vyměnit ve všech zámkách) nebo někde jinde studeňák atd.? Kabeláž jsem prověřoval tak vypadá dobře.

Odkaz ke komentáři

Videl bych chybu v kabelazi v ridicovych dverich. Vytahni ji a prohledni, jestli v miste pruchodu do dveri neni polamana (muze byt az 20cm smerem do dveri polamana). Pokud bude v poradku, tak se zamer na studenaky v elektronice zamku.

Az ti budou ridicovy dvere fungovat, tak sleduj co delaji ostatni dvere. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...