Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

Ahoj

Prosím co dává napětí centrálnímu motorku 5 dveří?? Mám opravenou kliku 5 dveří,nový mikrospínač a mechanismus vše krásně chodí,ale 5 dveřmi pouze centrálně zamknu,ale neotevřu. Mikrospínač nový(oroginal VW) ,cvaká .Vidím problém v kabeláži od něho,asi přerušen drát,který dává signál na otevírání. Jde mi o to jestli je to jen ten kousek co vede do konektoru,který je propojen s motorkem,jestli ten mikrospínač přímo spíná napětí,nebo dává jen signál nějaké řídící jednotce.Od předních dveří vše funguje.Jde mi jenom o kufr,nemám dálkové a když jdu do auta většinou nakládám kočárek a nechci pořád běhat dopředu abych si otevřel kufr,protože jinak klíčem musím přetlačit motorek a jde to docela ztuha.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, asi mas KO mikrospinac, ktery je nahore u vlozky na klic (je dvojity). Mam ho taky KO, funguje mi v nem jen jeden mikrospinac na odemknuti, na zamikani nefunguje. 

Kamarad ma doma 2 zamky a v kazdem je tento mikrospinac KO. Horsi je, ze se neda jako novy sehnat. Jedine koupit cely novy mechanizmus a to je zase slusny ranec penez. U pouziteho mechanizmu bude pravdepodobne mikrospinac KO. 

Pokud mas mechanizmus fungl novy, tak bude problem v kabelazi. 

IMG_20200807_210541.jpg.fa3e4e732ceebba0c0308a0c6680880a.jpgIMG_20200807_210552.jpg.440a4fac7756c83ea0266cebd1214510.jpgIMG_20200807_210256.jpg.5df5154ec933fe78af7e0e295fe01b8b.jpg

Odkaz ke komentáři

nemám je nový jak jsem psal,a se starým to fungovalo úplně stejně,tím to není. on cvakne ale nedojde buď napětí,nebo signál na odemčení. Na zavření vše funguje a od  předních dveří se zámek zavře i odemkne ,tudíš funguje i motorek centrálu. Zkusím to přemostit až na konec průchodky dveří a uvidím. Spínač se dá sehnat za 400kč original   zde poslední kus ,jeden jsem koupil já 

 

https://www.cbdily.cz/produkt/mikrospinac-skoda-original-11337108

 

 

Odkaz ke komentáři

Me taky zamek funguje jak ma (kdyz mi zrovna neblbne kabelaz u 5. dveri), ale kdyz dam klic do zamku u kufru, tak kufr i cele auto odemknu, ale uz nezamknu, protoze je KO ten horni mikrospinac, ktery neda signal na zamknuti. 

V odkazu je jiny mikrospinac, nez co je na fotkach... V odkazu je OE cislo 8D5 953 229 a na mikrospinaci je 1J0 962 103, takze to asi nebude ten stejny... 

Odkaz ke komentáři
před 13 minutami, Konny napsal:

Me taky zamek funguje jak ma (kdyz mi zrovna neblbne kabelaz u 5. dveri), ale kdyz dam klic do zamku u kufru, tak kufr i cele auto odemknu, ale uz nezamknu, protoze je KO ten horni mikrospinac, ktery neda signal na zamknuti. 

V odkazu je jiny mikrospinac, nez co je na fotkach... V odkazu je OE cislo 8D5 953 229 a na mikrospinaci je 1J0 962 103, takze to asi nebude ten stejny... 

ten co uvádíš ty je ale dole přímo v zámku,ten ti signalizuje na přístrojovce odemknuté dveře,ten nedává signál k otevření a zavření dveří,to dává ten v klice má 2 spínače zároveň ten co jsem dával já. No přemostil jsem to až ke kolenu  a nic,problém bude jinde podle mne,ale kde ?

 

já přesně naopak,zamknu,ale neodemknu

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, Konny napsal:

Ne ne, ten co jsem dal na fotkach, je uplne nahore, jak je vlozka na klic. Je to foceny z neho zamku, na v sobe 2 mikrospinace, ktere davaji signal od klice! 

tak já tam měl jiný,protože já kupoval stejný co tam byl z originalu a v etce je také ten můj ,ale lifback má trošku jiný zámek,není úplně stejný v tom bude rozdíl 🙂

Odkaz ke komentáři

ne od toho mokrospinace,ten dává signál dal a zpet se vrací povel k motorku. Někde bude chyba ale nevím kam to vede dál ,nebo do čeho vedou ty dráty od mikrospinace,protože vedou až za 5 dveře dovnitř. mám socku se švihadlama,tam není podle mne komfortní jednotka

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Vidím, že řešíte mikrospínač 5. dveří. Tak zkusím jestli neporadíte (pročetl jsem pracně vlákno, ale moc jsem neuspěl, to málo nebylo přesvědčivé):

1/ Mikrospínač 5. dveří co hlásí na palubce otevření a ovládá světlo v kufru je stejný jako v ostatních dveřích?

2/ Jde tento spínač proměřit jen po sundání tapecu (přístup k přívodním drátkům), nebo nutno další demontáž? Je zvnějšku zámku nebo ukryt uvnitř?

3/ Musí se pro výměnu tohoto spínače vymontovat zámek? Je nějaký odkaz na postup? S motorkem stěrače není potřeba nijak montovat?

 

Dík předem za odpovědi .

/Octavia 1 1.9tdi combi, 1U5/

Upraveno uživatelem borlan
Odkaz ke komentáři

Dík za nasměrování, jsem blbej, už jsem to vlákno před časem četl a teď ve zbrklosti nevzpomenul. Ale ani tam není popsaná případná výměna tohoto spínače (demontáž zámku nutná?) a jestli je to ten samý jako u ostatních dveří. Jen jsem někde zachytil stručnou info, že na auto jich budu potřebovat 5, z toho by se dalo soudit, že budou stejné - může někdo potvrdit?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Je nějaký rozdíl v zámcích 3B1 a 6X1? Chci objednávat, ale nevím které číslo brát (barva/konektor?).
Jeden zámek mi kvůli mikrospínači vypadl a dovnitř dveří se jentak nepodívám.

Rok 97, centrál, klasika výbava bez dálky. Díky :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...