Přejít na obsah

Kontrolka elektroniky motoru


Sprite

Doporučené příspěvky

Ahoj. Prosím vás o pár rad. Jsem čerstvým majitelem Octavie TDi 81kw, r.v. 11/2000...

 

1. Vůbec se mi nerozsvěcuje kontrolka elektroniky motoru..Ani při startu, když se rožínají všechny kontrolky.. Prodávající mi tvrdil, že tato kontrolka tam vůbec není. Že se dávala až od roku 2003 nebo 4. Je to prosím pravda, nebo mám třeba spálenou žárovku, nebo ji záměrně odpojil? :rolleyes:

 

2. V popisu výbavy mám napsáno, že nemám akustickou ani vizuální kontrolu otevřených dveří. Tím pádem se mi nerožíná kontrolka otevřených dveří. Jde toto nějak dohrát třeba softwarově?

 

3. Jde nějak zjistit, jestli bylo v minulosti auto chipované. Rád bych totiž zachoval originál, proto by mě to zajímalo.

 

4. Za jízdy nebo po vypnutí zapalování ještě tak 15 vteřin slyším jakoby šplouchání vody. Přijde mi, že to jde jakoby zpoza přihrádky před spolujezdcem.. Je toto normální, nebo je někde něco špatně, prasklé atd..??

 

a 5. Dnes když jsem byl na dovozové technické, tak mi řekli, že musí napsat do Škodovky, protože 81kw z dovozu mají nějaký papírový problém s otáčkami. Moc jsem to nepochopil, ale údajně němci uvádí něco ve 4000ot/min a v česku 4150ot/min. Slyšeli jste o tomto někdo něco a mohl by mi to prosím někdo přesně vysvětlit kdo ví o co jde??

 

 

MOC děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři

Zdravym.

 

1. Kontrolka motoru tam fakt neni.

 

2. Ta kontrolka se montovala az od roku 2003 a je jenom na palubce oznacena, neni akusticka.

 

3. To zjistis podle toho jak to auto jede, 81kw jede fakt dobre ale pokud to jede nenormalne dobre tak to mas chipnute :palec: treba najit si nekoho na dalnici nebo nekam gdo ma 81kw treba ho trosku nadrazdit aby ste si pozavodily a pokud mu az moc podezrele ujedes tak to mas chipovane ale pokud je to udelane odborne tak nevidim duvod se toho zbavovat.

 

4. poprve slisim za tu "vodu" ale treba zapla cirkulace umi delat divne zvuky ktere prihazeji z prehradky u spolujezdce.

 

5. Na odlisnich trzych motory mnely ruzne nastaveni, treba 66kw ma max.vykon na nekterych trzych na 4tis a negde je to na 3950 otacek takze to podobne bude i u 81kw ale fakt nevym proc takovou prdel negdo resi, ty technicke kontroly jsou u Vas fakt na potento.

Odkaz ke komentáři
Kontrolka elektroniky motoru tam určite nieje. Kontrolku otvorených dverí som aktivoval na mojej Octavi r.v99 počas prerábky na 3.g. Kontrolka sa aktivuje kódovaním prístrojovky. Akú máš výbavu?? DO? El.okná atd???

 

Výbavu mám řekl bych plnou, kromě xenonů a el. sedadel. DO a všechny okna v el. mám.. Znamená to tedy, že by mi tu kontrolku mohl někdo nějak aktivovat?? :palec:

Odkaz ke komentáři
Zdravym.

 

1. Kontrolka motoru tam fakt neni.

 

2. Ta kontrolka se montovala az od roku 2003 a je jenom na palubce oznacena, neni akusticka.

 

3. To zjistis podle toho jak to auto jede, 81kw jede fakt dobre ale pokud to jede nenormalne dobre tak to mas chipnute :palec: treba najit si nekoho na dalnici nebo nekam gdo ma 81kw treba ho trosku nadrazdit aby ste si pozavodily a pokud mu az moc podezrele ujedes tak to mas chipovane ale pokud je to udelane odborne tak nevidim duvod se toho zbavovat.

 

4. poprve slisim za tu "vodu" ale treba zapla cirkulace umi delat divne zvuky ktere prihazeji z prehradky u spolujezdce.

 

5. Na odlisnich trzych motory mnely ruzne nastaveni, treba 66kw ma max.vykon na nekterych trzych na 4tis a negde je to na 3950 otacek takze to podobne bude i u 81kw ale fakt nevym proc takovou prdel negdo resi, ty technicke kontroly jsou u Vas fakt na potento.

 

ad.2: Přímo ve výpise výbavy ze škodovky je psáno, že je to bez akustické a vizuální kontroly. Z toho jsem usoudil, že by to tam i mohlo být možné, jen si to první majitel nepřál.

 

ad.4: Cirkulace zapnutá nebyla. Jen klimatizace bez režimu AUTO

 

ad.5: S tema kontrolama mi povidej. Napred me poslali pryc na policajtech, že mi nezapisou tažné, protože na dovozové technické ho nějak špatně zapsali. No a na technické pak zjistili, že nesedí otáčky motoru uváděné v nějaké knížce s otáčkama motoru uváděnýma v německém TP. Takže tyden čekání než z Boleslavy něco potvrdí.

Odkaz ke komentáři

ad 4. Mám také stejný problém.Když zastavím také slyším šplouchání vody.Příjde mi to že je to dělá i za chodu motoru.Mám takový pocit že se to děje od té doby co mi byl vyměněn vadný termostat za nový.Tedy vypuštění systému a znovu naplnění.Jen aby to nebylo nějaké zavzdušněné,ale teplota sedí.Děje se to i při topení.Když něco zjistím,dám vědět.

Odkaz ke komentáři
ad 4. Mám také stejný problém.Když zastavím také slyším šplouchání vody.Příjde mi to že je to dělá i za chodu motoru.Mám takový pocit že se to děje od té doby co mi byl vyměněn vadný termostat za nový.Tedy vypuštění systému a znovu naplnění.Jen aby to nebylo nějaké zavzdušněné,ale teplota sedí.Děje se to i při topení.Když něco zjistím,dám vědět.

 

Díky. Budu rád :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann

šplouchání je na 100% klima toe normální dělá to jen klimatronic co se týký kontrolky otevřených dveří pokud je to vyplé tak zapnout by se to dalo a ve dveřích máš jen odrazky a nebo svetýlka které nesvítí???

Odkaz ke komentáři
šplouchání je na 100% klima toe normální dělá to jen klimatronic co se týký kontrolky otevřených dveří pokud je to vyplé tak zapnout by se to dalo a ve dveřích máš jen odrazky a nebo svetýlka které nesvítí???

 

Takže to šplouchání nemám řešit? Dělá to všem a nemá to na nic vliv??

 

Ve dveřích mám svítící světýlka..Mě šlo o kontrolku na palubovce, že mi nesvítí..

Odkaz ke komentáři

no ja by som tiež mal otázočku: dá sa niekde zistiť ktoré kontrolky sa mi majú rozvietiť pri otočení kľúčika do polohy II alebo nie?

 

Pýtam sa preto, že keď otočím kľúčom, tak sa mi nerozvietia niektoré kontrolky:

1. kontrola elektroniky motora "EPC"

2. hrúbka brzdového obloženia

3. otvorenie dverí (keď otvorím ktorékoľvek dvere tak svieti)

4. hladina kvapaliny v nádržke ostrekovačov (asi bude niečo s elektronikou, lebo nesvieti ani keď sa mi kvapalina minie)

5. žiarovky

6. kontrola elektroniky motora

7. ešte jedna kontrolka sa nerozsvieti, je naľavo od kontrolky "rezerva paliva", nie som si istý ale podľa obrázku je to asi

otvorená kaputa

 

 

Mám OI 1,9 TDi combi 2001, vo výbave nemám len vyhrievané sedačky a elektrické nastavenie sedadiel.

 

 

Ďadkujem za rady :)

Odkaz ke komentáři

No EPC ti svítit nemůže jelikož máš naftu ,ta svítí jen u benzínů pokud vím a u posledních PD-ček ,hloubka brzdového obložení ti taky nemusí fungovat pokud nemáš origo hlídání (obyčejně auta bez origo long-life tohle neměly) ,to potvrzuje i kontrolka vody v ostřikovačích zase záleželo na výbavě ,nemáš náhodou klasika překopanéh na jinou výbavu u těhlech modelů to právě nefunguje (myslím tím tu kapotu a dveře) :lol:

Odkaz ke komentáři

Ahoj pane, 11/2000 octavie je čerstvě facelift ale ještě částečně stará elektrika komfortu......a tam kontrolka na palubce EPC neni a stejně tak neni kontrola dveří a opravdu jentak diagnostikou zapnout nejde!!!!!jedině přestavba na 3G takže bud v pohodě je to tak jak to v tomto roce bylo :-))))

 

M.

Odkaz ke komentáři

dik za rady,

 

pridávam foto, čo všetko svieti pri otočení kľúčom (nestihol som len odfotiť, že svieti aj koltrolka žhavenia, inak je tam všetko)

 

post-4689-1286989027_thumb.jpg

 

 

 

čo sa týka ostrekovačov, tak na nádobke je upevnený snímač a aj elektrika je od neho vedená, tak si myslím že to bude v inom chyba...

a na diagnostiku pôjdem hned čo budem mať po výplate, resp. budem ju mať na účte :lol:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...