Přejít na obsah

TL na alu kola


mistarka

Doporučené příspěvky

Dobrý den.Koupil jsem starší kola DVB ARIZONA 7Jx15 ET35 5x100.Poradíte mi prosím kde sehnat TL , anebo bych i koupil ?Kola jsou z vrakoviště, takže žádný TL.Je vůbec prodejce , který na DBV kola vydává TL?Já žádného nenašel.Děkuji.

K čemu TL na 15" kola? Ty nemáš 15ky v TP? TL se dává kvůli zápisu kol do techničáku. Když koupíš rozměr co už máš v TP Tak ho nepotřebuješ. Nezapisuje se značka kol,ale pouze rozměr. :palec: Jinak šířku nikdo nikdy neřešil jestli je to o půl palce víc nebo míň důležitej je rozměr gum...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Řekněte mi chytří lidé, co znamená u označení disků to písmeno za velikostí šířky (např u 6J x 15 ET38 to Jéčko, někde sem viděl JX), Dál nevim co si mám představit pod pojmem zális (to ET). Jo a když je v techničáku napsanej druh kol disková (viděl sem i jednoduchá disková), to do něj nemusí nechat dopsat že jsou alu i když je koupí ve stejnym průměru? Protože třeba já mám v techničáku dodatek že můžu používat R16 a že MŮŽOU BÝT I Z LEHKÉ SLITINY, tak mě napadá že kdyby to tam nestálo tak že to můžou bejt jenom plecháče, aspoň tak mi to přijde.

Odkaz ke komentáři

1. J = šířka (nebo take typ) patky ráfku - u vetsiny disku je to "J"

2. cim mensi ET, tim kolo poleze ven z blatniku - viz odkaz TADY

3. obecne 16" na OI dat muzes, vetsi kola uz musis nechat zapsat

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

jeste to 6J x 15 znamena, ze se jedna o "klasicky" rafek jako byva na osobákách a takovou tou prohlubni uprostred (jednodilny rafek). treba u velikych rafku (tezbni stroje atd) je misto x - a to znamena, ze ten rafek tu prohluben tam nema a je deleny

 

J neni sirka rafku. sirka rafku je az to cislo za nim. J je pouze oznaceni tvaru te patky

Upraveno uživatelem kubiik
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ať už tak nebo tak, důležité je, že tam ty 16ky mohou být, viz příloha část A bod 4.

 

Ale zajímalo by mne, jak si správně vysvětlit formulaci z části C bod 3?

1. varianta: Na dvojkové Octě (jakékoliv) mohou být 18ky, ale jen z modelu RS (tudíž originál Škoda)

2. varianta: Na dvojkové Octě mohou být 18ky, ale pouze na modelu RS

 

Jak to chápete?

sdeleni_skoda.pdf

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...