Přejít na obsah

HEX CAN Kabel


kubajs

Doporučené příspěvky

Zdar chlapy,měl bych pro vás pár otázek ve kterých se tak trochu motám.

Diagnostický kabel-HEX-CAN,CAN BUS,různé iso normy.Proč není napsáno kabel je pro škoda octávia ii od 2004-2010 atd...(jakej tam tedy patří).

Komfortní jednotka,GATEVAY a BSG.Netuším jakou maj funkci a kde se nachází.

Kdyby byl tak někdo ochotný a vysvětlil mi to.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak ten kabel není nikdy jen na OII, je univerzálnější většinou jde na všechny koncernové vozy od nebo do určitého data.

Na OII je třeba HEX-CAN kabel, jaký přesně ti neřeknu, to už musíš dohledat na netu třeba tady [url="http://www.pc-autodiagnostika.cz[/url]

pak je taky třeba správný software, dozvíš se to na výše zmíněných stránkách.

 

Komfortní jednotka - stará se o věci komfortní tedy např. centrální zamykání, el.okna, vnitřní osvětlení, rádio atd. jinak se ji taky říká centrální řídící jednotka komfortní elektriky

BSG - je jednotka starající se o el. výbavu auta, jinak se to taky nazývá jako centrální řídící jednotka vozu.

Gateway - je jednotka zprostředkující komunikaci mezi všemi jednotkami.

 

U OII je velké množství jednotlivých řídících jednotek, např každé dveře mají svou řídící jednotku, jednotka je i pro volant, parkovací asistent a další věci.

 

Snad jsem to tedy shrnul správně, pokud ne, znalejší mě jistě opraví.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahojte, mohol by mi niekto poradiť aký HEX-CAN kábel kúpiť aby bol funkčný a nenastali nejaké problémy.

Potreboval by som to na OctII podvozok 1Z a ročník 2005.Nechcem s tým robiť žiadne zázraky, len napríklad reset serv. intervalu pri výmene oleja,

vyčítanie a reset chýb pri nejakom probléme atď.Na internete sa pohybujú v cenách od 25€ až po 200€ a vyšš. Moja predstava je tak 50-60€ čo by som za to dal.

Dá sa aj poškodiť RJ nejakými lacnými káblami???

Dík za odpovede.

Odkaz ke komentáři

V podstate je jedno, či máš lacný kábel alebo aj originál - ak nevieš, čo tam ako klikáš a náhodou zmeníš kódovanie nejakej jednotky, môžu niektoré veci prestať fungovať. Výhoda lacného (neoriginálneho) kábla je jedine v jeho cene, nevýhoda je hlavne jedna - to, že ho musíš používať len s konkrétnou verziou diagnostického softvéru, pretože inak ho zničíš. U originálneho kábla tento problém nehrozí, no za doživotný upgrade softvéru vždy na najnovšiu verziu si dá výrobca zaplatiť...

Odkaz ke komentáři

Ten prodávající neví evidentně vo co go nebo uvádí lidi v omyl.

Hex CAN je licenční kabel.V kabelu je nahrán licenční SW,proto pirátské Hex Cany nejde legálně upgradovat,jelikož nové verze se programu si ověřují licenční číslo v kabelu a pokud nesedí,kabel se blokne

Pouze kabely pro klasický VAg com,tedy do verze 409 není licensován!!!!!

Jinak stačí číst jiné fóra(např diesel) kde se dozvíte že pár prodejců a i kupců už bylo kontaktováno PČR

Odkaz ke komentáři
Ten kabel, co je uveden odkaz vyse na aukro, se snazi aspon nazvem nabudit dojem, ze se jedna o VAG. V popisu uz jasne pise, ze s VAG-COM to nema nic spolecneho. Takze to bude zrejme prevodnik CAN-USB. A co dokaze vycist zalezi na pouzitem SW ...

Co to plácáš.Vag-Com je software,né žádný kabel.Vag Com končil myslím 409 a tam je vše ok,protože SW je free a kabel na Vag Com si můžeš udělat doma-já mám dělaný doma mým otcem a maká super.

VCDS je také SW,také si jej můžeš stáhnout free,ale k tomu už potřebuješ licencovaný kabel a tam je kámen úrazů.AAby ti SW-VCDS fungoval.musíš mít buď originál kabel nebo jeho klon a to je narušení licence a tedy trestné!!!!

Odkaz ke komentáři

Cosby a otazka, ty mas kabel delej doma, a co s nim vyctes na OII?? pac jeslti s nim vyctes vic jednotek nez jenom RJmotoru tak bych mel zajem o schema?? kdyby to slo. Pac ja sem si delal prevodnik kterej sem nasel a snim muzu nacist jenom OI, VW auta ale starsi, moju OII s tim nenactu, coz prisuzuju tim ze nekde muze bejt vakl, pac sem delal dva a mam pocit ze prvni prevodnik nasel OII RJ a vycetl chyby na motorovce ale jinak taky nic. Diky

Odkaz ke komentáři

No ja se divam primo v Cine a nasel sem tento asi klon kterej by mel chodit s VCDS a mel by umet diagnostikovat OII 2004+ a ostatni auta, takze jedinej problem by byl ze by to jak pises bylo bez legalni licence a trestny. Ale chodit by mel jeslti tomu co mou lamanou english ctu.

 

http://www.diytrade.com/china/4/products/7..._VCDS_10_6.html

 

To uz by stalo za testnuti, nemyslite?? jeste to prozkoumam a kdyztak ho poptam a uvidime za kolik jsou schopni ho sem dopraviti a jeslti vubec pojede.

Odkaz ke komentáři

No prave Richarde o to mi de, jestli ten kabel funguje a co vsechno s nim muzes delat, a to mi tady nikdo nenapisal, bojim se toho ze ho koupim at uz z Aukra nebo z ciny a pak se s nim max pripojim do OI na VAG 409 jak psal Cosby a to je mi na prd pac ten uz mam. Takze jestli mas ten z aukra, muzes vypsat z jakym softem ho pouzivas a co vsechno to umi?? kodovani?? dostanes se na jiny jednotky nez jen motorovka?? muzes treba prispusobit combi pristroj?? multifunkcni volant apod?? kdyz znas kody samozdrejme?? Dik

Odkaz ke komentáři

Klony prodává kde kdo,klidně je kup,problém není,ale nesmí se aktualizovat.Pokud to budeš mít pro svoje potřeby,nikdo tě stíhat asi nebude

 

Jinak když se podíváš na toho kluka z Autka a na Chinské weby,je ti jasné,že nakupuje v Chině a prodává zde,ale on o diagnostice nic neví

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...