Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, chtěl bych poradit, mám OII RS předface a chtěl bych tyto kola 8x18 ET38 https://www.fusion1.cz/katalog/product/650282?a[brand][]=525&a[26097][]=8&a[26098][]=18&a[26100][]=5x112  gumy asi standard 225/40, ale mají ET 38 a třeba na elektronycz píšou že pod 40 je nutná úprava auta, je tedy nutná? Nejezdím nijak extra naloženej, buď čtyři lidi nebo nákup, klasika. Protože různě po fórech čtu že lidi dávají i ET35. Ještě je dělají s ET45 ale to už mi přijde zase málo. Případně tady https://auto.bazos.cz/inzerat/96566537/NOVA-ZIMNI-ALU-sada-18-5x112-pneu-22540R18.php  jsou evidentně ta samá ale origo nejspíš podle rozměrů s ET42, ale nemůžu najít název, ale stejně bych chtěl černý. A ještě jestli si původní 7x17 ET54 můžu nechat na zimáky, nebo je v tom nějakej rozdíl zimní/letní? Předem díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Dotaz: pasují origo lité disky Škoda z Octavie III na Octavii II? 

Hledal jsem a rozteč děr by podle všeho měla být stejná - 112

Jde mi o to, že na OII v originále tak nějak nemůžu vybrat nic, co by se mi líbilo a v discích na OIII je o dost větší výběr.

Co se týče rozměrů pneu nebudu experimentovat. Šestnáctky s pneu 205/55. Ty mám i v techničáku.

 

https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/hlinikove-disky/kolo-z-lehke-slitiny-denom-7-0j-×-17-5e0071494--8z8x/0/1/10000/43/1001

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o měsíc později...

Mas recht, promin.. Pro vozidla řady ŠKODA OCTAVIA II (druhá generace, s výjimkou verzí SCOUT, GREENLINE,
GREENTEC) je možná alternativní montáž pneumatik 225/45 R17 91W na ráfcích 7J x 17 ET54 a
pneumatik 205/50 R17 93H M+S na ráfcích 6J x 17 ET45 (též se sněhovými řetězy). Další schválené
kombinace ráfků a pneumatik jsou uvedeny v originálním technickém průkazu popř. prohlášení o shodě
(COC) konkrétního vozidla a konkrétní schválené typy ráfků jsou uvedeny v katalogu originálního
příslušenství ŠKODA. Z technických důvodů nelze obecně použít ráfky z jiných typů vozidel.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Na 8,5 je 225 mimimum doporuceno 235 a 245 strop je 255 na 8" 215 / 225 235 / 245.
Pokud ti na to da komplet typac aby jsinto zapsal tak ti pcr a stk vadit nebude sel bych ale do 8" a ET 40-45

Ja mel na Octavia II Luny z SII to bylo 7,5 et46 a pohoda 8" s ET 46 budou taky good . Pokud chces mit jistotu nejlepsi mas koukat co nabizi znacky ke kterym dostanes typac.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj. Potřebuji na svou o2 koupit druhou sadu kol. Asi bych se spokojil s 15". V TP mám 6Jx 15 ET47. Dotaz. Našel jsem liťáky co odpovídají tomu co je v tp s výjimkou ET, mají totiž ET48. Jaké to může přinést problémy jak administrativní (STK, kontrola policie), tak technické. Díky

Upraveno uživatelem Fryw
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

čau borci, prosímvás, mám O2 RS a dlouhodobě mě sere mlácení od podvozku na nerovnostech, mizernej komfort (D1/vlny na asfaltu/naklepávání) s R18.

Budu dělat komplet repas náprav, ale k tomu bych tam chtěl dát pneu, který actually něco požerou, takže z rozměrů co se kdy dávaly na O2 bych chtěl 225/50 R17, který ale byly jen na Scoutu.

Volal jsem si na dopravní inspektorát a na jednoduchou otázku jsem dostal pětiminutovou přednášku na téma "no to by teda v žádným případě nešlo, to uráží samotnou mou existenci". Podle internetu k tomu potřebuju buď vyjádření dovozce (což mi škodovka určitě nedá), nebo nějakej typovej list nových kol, který se mi sice kupovat nechce (bral bych Zenithy r17 kvůli předpokládané větší kvalitě od nějakých nonamů), ale v nejhorším jsem schopnej koupit i ty kola. Chci to 100% legálně v TP kvůli pojišťovně, a případně policii v zahraničí.

1) Otázka zní, provozujete někdo něco podobnýho, a jak se vám to povedlo zapsat do TP?

2) Doporučíte i gumy v rozměru 225/50, který nejsou XL? (takže předpokládám že musím brát hmotnostní index 94, protože 91 se skoro nevyrábí a 98 mám  teď a je to peklo) A nebude náhodou lepší z hlediska pohodlí vzít 225/45 91 než 225/50 94, právě kvůli té tloušťce bočnice? Fakt to nedokážu posoudit...

díkec 🙂

Upraveno uživatelem marek16
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...