Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

Tak mezi XL a klasikou rozdíl je.XL má zesilované bočnice.

225/50 na RS se sníženým podvozkem je nesmyl,dávaly se jen na Scauty,klasická Octávka je neměla.

Typový list se vydává ke kolům a jsou tam psány alternativy pneumatik,ale s typovým listem musíš na STK kde "K technik vyfotí dané kola,zkontroluje zda KBA na nich vylisované pasuje s údaji na typáku a pak jdeš na úřad.

Takže-mít někoho,kdo ti vystaví typák a pak někoho kdo se ti pod to podepíše.

Jelikož to děláme,pochybuji,že se ti pod tohle všechno někdo podepíše a zadělá si na event.problémy.

 

Odkaz ke komentáři
12 minutes ago, header009 said:

Rozdíl mezi xl a nexl. Není skoro žádný v jízdním projevu.

To si právě nemyslím, povedlo se mi kdysi dávno objednat letní XL contisport5 a tvrdý je to příšerně (nedají se pořádně ani zmáčknout prstem zboku), taky myslím že je to dost důvod toho, proč je ta náprava tak vymlácená...

Co se firmy týče, poradíš jaká?

 

EDIT: Cosby: no, počítal jsem to, a 225/50 r17 je jenom o 1cm na poloměru vyšší než 225/40 r18. Někteří na octu dávají 19/20 kola, a vlezou se tam, takže...  neříkám kdybych tam chtěl dávat fakt nesmysl, ale 1cm..  Takže za tebe to nepůjde ani s nákupem kol?

Upraveno uživatelem marek16
Odkaz ke komentáři

Header: jsem se chtěl právě vyhnout obvolávání 10 eshopů kde stejně dostanu protichůdný informace, teď jsem volal do pneumatiky.cz, a slečna říkala že typovej list stejně neovlivňuje velikost pneu, jen ráfků.

 

Cosby: Jak říkám, chci to stopro legálně, žádný známosti nemám, a ani tam nechci cpát něco, co se tam nevleze. Ale tys mi psal, že je to nesmysl a stejně mi to nikdo nezapíše.

Tak jestli mi to s tím typákem od tebe někdo bez úplatků zapíše, můžeš pls poslat stránku kde si vybrat ty kola? (předpokládám, že máš eshop) Ověřil bych to ještě zastavením se na inspektorátu a asi je vzal... jediná další alternativa jsou 205/55 r16 celoročky (blee), nebo to auto prodat...

Odkaz ke komentáři

Tak kdyby to někoho zajímalo, volal jsem do typove-listy.cz/,  a pán mi řekl, že tenhle rozměr gum tam zapsat nejde. Ještě jsem psal na ty originalkola.cz, ale nečekám nějak diametrálně odlišnou odpověď, pokud vůbec nějakou. 

Fakt mě tenhle stát sere, zapsat o centimetr větší gumy je nepřekonatelnej problém, ale že se tady prohání hromada pleček s vymlácenýma tlumičema a bez katalyzátoru/dpf, nebo hromada lidí má 4cm podložky, kterýma ostřeluje celou dálnici kamínkama, to je v pohodě. 🙄

Dík za snahu borci.

Odkaz ke komentáři

Myslím si že nějakou dobu se v tomhle tématu orientuju a tak odhaduju že sehnat sadu potřebných dokumentů která by obsahovala jinej rozměr pneu než se na to auto běžné u daného průměru disku dává bude problém. Většina výrobců kol ví že pro daný průměr kola výrobce vozu dava takový rozměr a tak do TUV napíše to stejné. Zapsat tam rozmer ze scoutu na RS combi by chtelo mirne privrene oci a pokud na kratkou RS tak jeste vic privrene oci. Možnost tam dát nějaký jiný rozměr legálně v podstatě vzniká až už u průměrů disků které na to auto fabrika z výroby nikdy nedávala.

Odkaz ke komentáři

Já nepotřebuju nutně gumy ze Scouta, potřebuju jen něco co není užovka (šířka 225/235) a tlustší gumu než 9cm, na ten českej tankodrom. Ale Olaf mě přivedl na zajímavou myšlenku - když si seženu R16 kola, co nejsou z výroby a mají tohle zapsaný v TL jako jeden možnej rozměr, možná by to šlo... 🙂 Zítra zkusím obvolat pár shopů.

 

image.png.cf6f15df3eb3b89d28ed58b5d3c105ee.png

Odkaz ke komentáři

Hele podle mě na ty 16" tam budou tak standardní rozměry, prostě na 15" - 18" disky tam budou ve většině případů rozměry co dává škodovka. Jít cestou přes scout rozměry je asi nejvíc sance, nebo pak hledat výrobce disku který dává do TUV i jiné rozměry než škodovka. Co máš naftu a krátkou?

Odkaz ke komentáři

Mám liftback v benzínu a ten R16 rozměr tam byl dopsanej, ne od koupě.

jj, právě tak jsem to myslel, hledat ne 6Jx16, ale 7-7.5Jx16 (což z výroby nebylo) a zavolat si jaký na to výrobce povoluje gumy.

Jako ten Scout nevím, mně by to smysl dávalo, ale faktem je že ten rozdíl ve výšce podvozku je minimálně 3.5cm ( +20 a -15mm, ale našel jsem na netu i jiný údaje) a moc mě nenapadá jak ověřit jestli by si to fakt neškrtalo (krom vágního povědomí, že tuneři na tom mívají R20). Cement v kufru sice nevozím, ale moc mě neláká to testovat se 4 lidma+kufry na palubě ve 130 na dálnici.

Upraveno uživatelem marek16
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...