Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

zdarec,chci jsi koupit 17 elektrony s ET 37 gumu 215/45 máte někdo skušenosti,nebude problem s blatníkem?Na stránkách elektony.cz ve finále píšou že jse to dopředu nedá říct,až jse to nasadí

 

 

Zde si můžeš porovnat rozdíly vyhlédnutých pneu vs. stávající..

Zde hodnoty alu disků..

 

=================================================

 

Ol@fova zkušenost se zápisem kol do TP:

cerstva osobni zkusenost ze zapisu kol do VTP ani ne tyden stara, aneb jak to ma cele oficialne probehnout:

 

rozdelene do dvou fazi.

 

STK

potrebne dokumenty: VTP, Typovy list od akreditovaneho dovozce kol MDCR, TUV protokol, preklad pojmu, preklad podminek

stav auta: na aute jsou disky ktere chcete zapsat s pneu odpovidajicim parametrum na typovem listu

 

technik typu K by mel provest evidencni prohlidku, jejiz vysledkem bude ze vse na aute je v poradku krome toho ze na aute jsou nazute disky

x,xJ * xx" ETxx s pneu XXX/XX RXX XX ale ze dokumenty ktere jste predlozili jejich uziti povoluji. Na typovem liste zaskrne ze montaz vyhovuje.

Tento ukon stoji na STK vetsinou tak 200 Kc. A muzete na evidenci vozidel.

 

 

Evidence vozidel

potrebne dokumenty: formular pro zmenu v evidenci vozidel, a na nem se uvadi ze je treba jeste VTP, OR, obcanka, pokud nejste majitel plna moc, pokud je auto na firmu tak vypis z obchodniho rejstriku, potvrzeni o pojisteni vozidla a dokumenty z STK tedy TL, TUV, preklad podminek a nazvu a

porotokol o prohlidce. (formular na zmemnu v evidenci mam tusim jeste jeden tak bych ho mohl naskenovat abyste si to mohli doma v klidu vyplnit)

u me teda OR a pojisteni vozu videt nechtel

 

Urednik si prohlidl papiry, okopiroval si je vsechny, pak na portalu MDCR otevrel typovy list, TUV protokol preklady podminek a pojmu a zkontroloval zda se shoduji s predlozenymi papiry.

 

Pote dopsal radek do VTP orazitkoval a parafoval. Zaplatil jsem poplatek 50 Kc za zmenu v VTP a sel jsem domu.

Upraveno uživatelem mischicka
Doplněny odkazy na výpočty pneu a disků
Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

proc proboha na ty disky nedate aspon ty predepsane gumy co mate v technicaku ?

 

18" 225/40

17" 225/45

16" 205/55

15" 195/65 nebo 205/60

 

vono je taky potreba premejslet kdyz vezmu nejakej sirisi disk co nekde koupim a dam na nej 215 misto 225 tak tak mozna ta guma bude malo siroka ze a potencionalni pruser uz je pomalu na svete

Odkaz ke komentáři

ehm, nechtel jsem to sem psat, diky, Olafe, ze jsi to udelal misto me :) ty gumy tam jsou jednou predepsany, tak bych jiny neresil, uz jen kvuli moznymu problemu s pojistovnou :)

Odkaz ke komentáři

prave jsem mluvil s homologacnim oddelením skoda auto. typový list na original kola mi nedaji. nedavaji je vubec. co je schvaleny, to pisou do TP a basta. takze mam postupovat podle min.dopravy a jejich pozadavku na zapis kol. tak jdu studovat

to jsem mel takovou radost, ze budu mit 18" a asi to nevyjde :)

Odkaz ke komentáři
Musíš si zohnať typový list, ak ho nedostaneš v škodovke tak v nejakom pneuservise na disky Dotz 18" a pod. bez toho ti to nezapíšu

 

 

 

prosim te, to musim sehnat typovy list od jakehotoliv výrobce, jen aby tam byly naprosto stejné rozmery a hodnoty tech disků ktere budu mit ja? Na urade potom nepisou doTP výrobce, ale jen rozměr?

Odkaz ke komentáři
wrr chlapce opatrne, na tom typovem listu jsou nejake naliztosti co se musi shodovat s paramatrama kola co jsou na nem vrazene, takze opatrne

no ale keď bude mať Dotz také isté parametre ako Zenithy tak by nemusel byť problém, do techničáku sa nepíše značka diskov nie?

Odkaz ke komentáři

neco podobnyho mi rekl ten manik na urade.....ze se s timhle jeste nesetkal. lidi si malo zapisujou kola......no kazdopadne, rekl, ze by to takhle slo, ale, že ty kola museji presne odpovidat těm specifikacim, cimz podle me myslel i vyrobce.....nejde to obejit...takze se jich bud vzdam nebo to holt risknu a neresim nic.

ol@fe ty luny jsou taky original, ale ze superba, to maji i jiny ET nez je pro OII? v jaky casti byrokracie jsi ty?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...