Přejít na obsah

HandsFree GSM II alebo GSM III a Bluetooth


Doporučené příspěvky

Ještě mám dotaz, neví někdo kam přijde zapojit mic co jde k lampičce a kam ten k jednotce do rádia Bolero 3t0035156b Mám zapojeno: K lampičce N.C první z prava  a k jednotce N.C a mute. Už jsem to zkoušel přepinovat na nc oba ale stále chyba mic v diagnostice a nefunguje . V jednotce to mám správně 11 a 12 ale u toho rádia si moc nevím rady. Díky za radu..876456340_rdio.jpg.a3931e772259b97590490e7468a9f2cf.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím,mám O2 r.v2008 předfl,maxidot ,multifunkční volant.Rádio Columbus. V autě mám jednotku 1Z0035729B ,volání a zobrazení maxidot+ rádio.Funguje. Chci ,ale i přehrávat hudbu A2DP, Bude mi fungovat jednotka  1K8035730C ,popřípadě doporučíte mi nějakou jinou.Děkuji za odpověd.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

ocitavie 2, asi FL, myslím, že poslední rok výroby, swing, nastaveni bt je jen na display mezi budíky (asi mu říkáte maxidot), nefunguje ovládání z volantu nebo radia, myslíte, že je šance, že když koupim ten modul co má na konci N nebo M tak to bude fungovat a je pak šance prodat ten starý? Bez toho je ta cena prostě nesmysl.

Upraveno uživatelem Vlad
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
On 6/28/2018 at 11:06 PM, veigy said:

na 100% ti v pohodě pojede jen první jmenovaná (5P0862335A).... druhá je pro FL auta, takže by nešel maxidot a u třetí si nejsem jistý, ale pravděpodobně neumí maxidot vůbec... dál potřebuješ jen kabeláž, popřípadě držák jednotky pod sedačku.... a v případě nutnosti dokodovat...

v tabulce v příloze máš pravděpodobně funkční jednotky pro tvé auto... ale radši ať se k tomu vyjádří někdo erudovanější 🙂

image.png

Co je zdroj těchto tvých screenshotů spreadsheetu? Chybí tam třeba ten sloupeček co je dole popsán jako BT version. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting toto asi není zdroj, že?

 

 

Čínskému rádiu bych se rád vyhl. Ty "RCD360" apod. to budou taky asi čínské kopie, že? Že to má integrovaný mikrofon atd. to je takové podezřelé.

Upraveno uživatelem Vlad
Odkaz ke komentáři
On 3/8/2022 at 5:47 PM, milhausek said:

Mužu aktualizovat fw radia i bt jednotky pokud existuje

gw: 7N0907530h  sw version: 1620
tel: 5K0035730e sw version: 2902
radio: 1Z0035161f sw version: 0065
instrument: 1Z0920843s sw: 0607
steering wheel: 1k5959521AK sw: 0140

Upraveno uživatelem Vlad
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Ahojte mám octavii 2 RS předFL (MR08) s maxidotem, columbusem a bez MF volantu. Chci dodělat BT jednotku. Vzhledem k tomu, že jich je obrovská hromada tak nevím co tam dát. Vesměs mi jde jen o A2DP + aby se na columbovi zobrazil název skladby a šlo to i přes něho přepínat.

Telefon iPhone XS

Volání, či nějaké ovládání nebo zobrazování přes maxidot nepotřebuju.

Díky za tipy 

Upraveno uživatelem ScofieldCZ
Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Takže, konečně jsem se do toho pustil a napíšu sem svoje poznatky. Může to někomu pomoct

Mám Octavii 2 RS MR08 (Předfacelift). Podařilo se mi sehnat jednotku GSM II 7P6 035 730 J a provedl jsem montáž. (Tu tady popisovat nebudu, návodů je dost, a hlavně to není nic složitého.) Columbuse mám HW H03 a FW 5238

Co se týče této jednotky, umí A2DP včetně AVRCP (Zobrazení názvu skladby na rádiu a samozřejmě ovládání přes rádio). Co jsem se snažil vyčíst z fór, ať už českých nebo zahraničních, tak 7P6 jednotky A2DP mají všechny, ale podporu AVRCP umí jednotky prý až od indexu G (Tohle potvrdit na 100% nemůžu, ale ze zkušenosti vím, že na indexu C ještě AVRCP nejede)

Důležité je podotknout, že to je BAP jednotka, tudíž na předFL maxidotu nic vidět nepujde. Dobrá zpráva ale je, že se s ní jde spárovat i bez použití MaxiDotu, takže jak je nutné na spoustě jiných jednotek párování v jiném voze - to tady odpadá.

Takže jsem se spároval bez maxidotu a vše vyzkoušel. Všechny funkce GSM II jednotky fungují tak jak mají. Já ale mám v autě PolarFIS, takže jsem toho využil a zapnul jsem emulaci BT z BAP na DDP a vše se zobrazuje i na maxidotu.

Takže osobně 7P6 Jednotky doporučit můžu ve FL problém nebude žádný a v předFL (Případně auto bez maxe) akorát nebude zobrazovat na maxidotu, ale jelikož spárovat jde i bez toho, tak v tom takový problém nevidím. Se spoustou starších jednotek pro DDP by mohl být dnes už problém se připojit s novými telefony (A ty které jo, tak nebudou mít A2DP). Dále si myslím že, dnes už GSM III nemá smysl, absolutní většina telefonů již rSAP dnes vůbec neumí a navíc to + v podobě čtení SMS dnes by už taky nemělo význam. SMSky se podle mě už používají uplně minimálně a většina komunikace mezi lidma probíhá přes Messenger či podobné aplikace.

 

 

IMG_2307.JPG

IMG_2308.JPG

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravim .. na Octavia II FL MaxiDot radio Blues mi během roku a půl odešla už potřetí BT jednotka 1Z0 035 729 A ... kamarád mi říkal, že bych tam měl mít jednotku s písmenem D ... může mít tento rozdíl mít vliv na mou spotřebu BT jednotek?

Dá se sehnat jednotka, která by mi ukazovala na maxidotu, kdo volá?

 

Děkuji za odpověď. František

Odkaz ke komentáři
V 19. 10. 2022 at 0:32, ScofieldCZ napsal:

Takže, konečně jsem se do toho pustil a napíšu sem svoje poznatky. Může to někomu pomoct

Mám Octavii 2 RS MR08 (Předfacelift). Podařilo se mi sehnat jednotku GSM II 7P6 035 730 J a provedl jsem montáž. (Tu tady popisovat nebudu, návodů je dost, a hlavně to není nic složitého.) Columbuse mám HW H03 a FW 5238

Co se týče této jednotky, umí A2DP včetně AVRCP (Zobrazení názvu skladby na rádiu a samozřejmě ovládání přes rádio). Co jsem se snažil vyčíst z fór, ať už českých nebo zahraničních, tak 7P6 jednotky A2DP mají všechny, ale podporu AVRCP umí jednotky prý až od indexu G (Tohle potvrdit na 100% nemůžu, ale ze zkušenosti vím, že na indexu C ještě AVRCP nejede)

Důležité je podotknout, že to je BAP jednotka, tudíž na předFL maxidotu nic vidět nepujde. Dobrá zpráva ale je, že se s ní jde spárovat i bez použití MaxiDotu, takže jak je nutné na spoustě jiných jednotek párování v jiném voze - to tady odpadá.

Takže jsem se spároval bez maxidotu a vše vyzkoušel. Všechny funkce GSM II jednotky fungují tak jak mají. Já ale mám v autě PolarFIS, takže jsem toho využil a zapnul jsem emulaci BT z BAP na DDP a vše se zobrazuje i na maxidotu.

Takže osobně 7P6 Jednotky doporučit můžu ve FL problém nebude žádný a v předFL (Případně auto bez maxe) akorát nebude zobrazovat na maxidotu, ale jelikož spárovat jde i bez toho, tak v tom takový problém nevidím. Se spoustou starších jednotek pro DDP by mohl být dnes už problém se připojit s novými telefony (A ty které jo, tak nebudou mít A2DP). Dále si myslím že, dnes už GSM III nemá smysl, absolutní většina telefonů již rSAP dnes vůbec neumí a navíc to + v podobě čtení SMS dnes by už taky nemělo význam. SMSky se podle mě už používají uplně minimálně a většina komunikace mezi lidma probíhá přes Messenger či podobné aplikace.

 

 

IMG_2307.JPG

IMG_2308.JPG

Ahoj, můžu se zeptat co máš za telefon? Mám stejný auto, columbus i polarfis. Měl jsem starší jednotku po koupi nového Tel. mi už nejde nešlo sparovat, tak jsem si koupil jednotku 5N0035730D, ale taky se mi nedaří sparovat, napíše připojení se nezdařilo, jednou se mi povedlo připojit jen pro přehrávání hudby, ale znova už ani to. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli koupím stejnou jednotku. Tak by už fungoval podobně, jako tobě? Tel je Samsung s21fe. Díky za odpověď 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...