Přejít na obsah

Osvětlení kliček z L&K


Doli

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Pro ty kdo nechce mit zeleny podsvit.

Ahoj lidi, chtel bych vam popsat muj postup ;-) koupil jsem si jak bile tak zelene ledky, vyzkousel jsem ale bile. Pro zelenou jsem koupil odpor 560 ohmu, pro bilou 6k8 Ohmu (6800 ohm), muze byt i vice !!! Ledky jsou se standartnim svitem. Upilujete samozdrejme hlavicku do rovna, led prumer 3mm bohate staci. Udelate diru do plastu, muzete zapilovat otrep. Myslim ze tam kde jsem vrtnul ja to je akorat ale jak kdo chce ;-) Ledku osadite, zakapnete vterinakem a krasne drzi. Zatim jsem zkousel zapojeni u ridice kde jsem mel 5 kabliku na stelovani zrcatek. Minus je zapojeny na 4. kabel zprava (hnedy) Plus je na 1. kablik zprava (modro sedy). Ostatni klicky jsem zatim nestihl.

 

Bile svetlo bylo lehce intenzivni na A-sloupku (mam sedy), avsak po zapnuti hlavnich svetel o cca 70% opadl tento efekt a oci se vice soustredily na predni sklo. Tomuto by se dalo jeste predejit vetsim odporem, nebo jak jsem zkusil ja fixem a malicko zabarvit ledku. (stejne ji nikdo neuvidi).

 

Z obrazku neni tolik patrno ale klicka je opravdu hezky nasvicena ;-)

 

Edit: nove fotky ve tme v lepsi kvalite.

post-37251-0-17534200-1444502195_thumb.jpg

post-37251-0-22580000-1444502205_thumb.jpg

post-37251-0-61619300-1444502209_thumb.jpg

post-37251-0-25254500-1444502214_thumb.jpg

post-37251-0-25710900-1444502219_thumb.jpg

post-37251-0-08810400-1444502223_thumb.jpg

post-37251-0-06885500-1444587826_thumb.jpg

post-37251-0-50653000-1444587834_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Trochu to tu zase ozivim. Muze mi nekdo rict, ktery dverni jednotky to podporuji a ktery ne? Resp. jaky maji oznaceni? Uvazuju o tom, ze bych to dodelal, ale chci jit cestou origo reseni (cenu neresim).

 

Kodovani se provadi v jednotce kazdych dveri zvlast nebo jen v 09 - centralni elektrika?

Mam RS MR10 (vyroba 05/10), nemam el. sedacky, nemam stmivaci zrcatka (vnejsi), jaka je sance ze to pujde?

 

Koukal jsem, ze se to ma napojit do sedyho konektoru v dverni jednotce, vi nekdo na ktery pin? Rozebrat konektor pro me neni problem

Odkaz ke komentáři

V RJ predných dverí je to PIN č. 17. Ukostrenie PIN 19. Do zadných devrí je to podľa origo zapojenia natiahnuté z predu. Niektorý ktorým sa nechcelo ťahať káblik z prednej jednotky, zapojili na zadnú PIN 13, ale to je osvetlenie tlačítok, čiže im to nereaguje na kódovanie a má inú logiku kedy svieti a kedy nie. Na predchádzajúcej stranedával Rosta RS schému ako to má L&K.

Kóduje sa v RJ predných dverí (zvlášť ľavá a pravá strana).

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dodelaval jsem si podsvetleni vsech klicek a vyresil jsem to normalne SMD diodou mezi klickou a plastem. Bez vrtani nebo pilovani, jen nalepil. Nejde vubec videt a podsvetluje to krasne. Jen byl boj vychytat svitivost...

Napojil sem to normalne na napajeni osvetleni el. oken, takze spina se svetlama. Zaroven s tim i osvetleni nastupniho prostoru zespod dveri, to sviti pri otevreni.

Hral sem si s tim docela dlouho, ale vysledek stojio za to ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...