Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ja jsem si vcera privez tohodle Epicona odladenyho na moji vahu: http://tuning-test.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=28&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=4 K tomu zitra prijede nova XT predni brzda misto Juicy Five a zapleteny kolecka uz cekaji na skrini, v utery to smontuju a ted uz jen byt zdravotne ok a muze to letos zacit... :)

Odkaz ke komentáři

a zapleteny kolecka uz cekaji na skrini, v utery to smontuju a ted uz jen byt zdravotne ok a muze to letos zacit... :)

 

Cos poridil za zapleteny kola?

Ja furt uvazuju na silnicku o karbonovych 50mm rafcich na rovinate triatlony, ale penize zatim nejsou.

A casem bych rad upgradoval kola na manzelcine horaku. Sam mam Fulcrum RM5.

Odkaz ke komentáři

Prosim Te, zadnej zazrak :) Nakonec z duvodu uspor kvuli ty novy vidli jsem poridil tohle: https://www.google.cz/search?q=DT+SWISS+E540&rls=com.microsoft:cs:IE-Address&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0UJ1Uc6BEOqN4AT6iIGgCA&ved=0CFcQsAQ&biw=1862&bih=923

Ma to vzadu Deore nabu, coz me uprimne desi, ale holt to kdyz tak casem vymenim.. Ted mam stary kola vzadu na XT a vepredu na DT Swiss, ale jako celek budou ty novy lepsi...

 

A to, co jsem tam mel doted, tak pujde na koleso prituli :)

 

 

 

Karbonovy kolecka na triatlony, hmmm, uka :)

Odkaz ke komentáři

Chlapi prosím o radu.

Přemýšlím, že začnu jezdit trošku více na kole. Mám jedno staré kolo, těžké, blbé přehazky. Prostě krám. Také má nějakých 8-9let.

http://www.kola-online.cz/str-cool-2012/d5791 Myslíte, že by stálo za hřích? Je to zřejmě takový low-end superioru, ale pro mě má vše, co bych potřeboval. Odpružený předek, gelové sedlo, kotouče, přehazovačky stylem 2páček (kvalt hore i dole//nevím, jak tomu říkají odborníci. Rád se poučím:) ).

Tohle kolo bych mohl mít kolem 7,5tis. Myslíte, že mě zase chvilku vydrží?

Jelikož budu na kole jezdit více-méně sám, nechci do kola vrážet ceny jako 15tis a více. To mě přijde zatím zbytečné. (neříkám, že třeba za 2-3roky, pokud bych jezdil, bych jej nevyměnil, ale prostě chci něco do začátku).

Co vy na to ?

Odkaz ke komentáři

Zajdi se podivat do nejakeho cykloobchodu a zkuz si potezkat kolo za onech cca 8tisic, za 20 a drazsi a uvidis sam rozdil.

Samo ze se na nem chvili jezdit dat bude. Sam obcas pouzivam 12 let stare krosove kolo Dema na Shimanu Acera.

Necekej ale ze ta vidlice co tam bude bude nejak extra funkcni.

Odkaz ke komentáři

Vyprdl bych se u takto levných kol na kotouče, klasické Véčka udělají stejnou služby a za méně (snadnější servis), navíc bez cinkání (levné kotoučovky jsou de facto neseříditelné),pískání a namáhání výpletu. Kotoučovky až hydrauliky, toť můj názor.

 

Jinak myslím, že na pár km, to kolo bude stačit i když je těžší. Aceru jsem měl, a bylo to vynikající přehazovačka, která je nezničitelná.

Odkaz ke komentáři

Tak přehazovačku pokud neurveš tak vesměs vydrží, ale bohužel nikdo při koupi neřeší jaky a jak moc kvalitní jsou ložiska v nábojích kol. A na tom se nejvíce šetři, ve finále když dobře jedou kola tak se jede i lépe. Kámoš dával pravidelně kolo do servisu na seřízení atd, a letos si rovnou koupil oba náboje nové protože byli v hájí, tak bacha na to, voda se dostane všude. I ty servisní prodej na to aby ty ložiska zkontrolovali, hlavně kde jsou kuličky a konusy.

Odkaz ke komentáři

Jsem tak nějak smířený s tím, že dám do kola 10tku, ty kotoučovky jak jsem si o tom přečetl by asi být nemusely, než nějaké úplné low-endy, to radši klasický brzdy.

Co se odpružení týče, tak to má snad každé kolo, gelové sedlo také.

 

http://www.kola-online.cz/specialized-hardrock-disc-2012/d5916#detail

http://www.kola-online.cz/superior-xc-710-2013/d6491

 

Za tohle mě taky asi vysmějete co? :X

 

Vy se v tom vyznáte určo více. Fakt mě nejde na to s tím kolem závodit nebo něco takového. Jde mně o to se svést a pokud by mně to bavilo, tak za 2-3 roky vážně do kola investovat. Ale pokud bych měl za rok najet tady 200km, tak to nemá podle mě žádný smysl valit do kola plno peněz.

Upraveno uživatelem Wokhiii
Odkaz ke komentáři

Jsem tak nějak smířený s tím, že dám do kola 10tku, ty kotoučovky jak jsem si o tom přečetl by asi být nemusely, než nějaké úplné low-endy, to radši klasický brzdy.

Co se odpružení týče, tak to má snad každé kolo, gelové sedlo také.

 

 

Jde ale o to, aby ta vidle k necemu byla, aby to nebylo jen zavazi...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...