Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zdar, Letos budu kupovat nove kolo. Mate nějaké doporučení? Rád si nechám poradit ;) Ikdyž tak z 50% mám vybráno:

 

 

rám MRX Elite 2012
vidlice Suntour Epicon LOD
hl. složení Force Alu cartridge + podložky
sedlovka Force 31,6mm
představec Force
řidítka Force rovná
sedlo Endzone Ergo
objímka pod sedlo
kliky Shimano Deore 2014 24/32/42, osa integrovaná HT II
řazení Shimano Deore 2014 3x10
přesmykač Shimano SLX
měnič Shimano Shimano SLX
kazeta 11 - 34 Sram PG-1030 MS alu unašeče
řetěz Shimano HG 74
kola - Remerx 7325Pro/Sram X.9 (prům. ložiska)
pláště Hutchinson Python air light kevlar 26x2,1
duše Hutchinson
gripy Force, MRX
brzdy Shimano Deore 2014, kotouče 160mm

 

A ještě jedna otázka. Znáte někoho z Moravy (solidního) kdo by tohle dokázal poskládat? v ceně do 20tis. ..

 

Díky;)

Odkaz ke komentáři

Zdar, Letos budu kupovat nove kolo. Mate nějaké doporučení? Rád si nechám poradit ;) Ikdyž tak z 50% mám vybráno:

A ještě jedna otázka. Znáte někoho z Moravy (solidního) kdo by tohle dokázal poskládat? v ceně do 20tis. ..

Díky;)

 

Zkus tady: http://cyklo-patik.cz/

Nam skladal kolo pro holku. Je to ale starsi pan, takze je s nim krapet specificka emailova komunikace.

A nebo pak klasicke stavece z bike-fora (scalar, majkee).

Upraveno uživatelem Volovec
Odkaz ke komentáři

Komponenty budou jiné.. jen sem nasel obrazky jak vypada barva ramu s nejakym osazenim. Me se z prvu nejvic modra.. ale pak to preslo na zelenou a ta se mi libi nejvic.. :) i cerna ale bohuzel je to matne..:/

 

 

Takhle nějak vypadá :) :

post-170-0-31005600-1391117940_thumb.jpg

Upraveno uživatelem abado
Odkaz ke komentáři

Tak jak jste na tom kucí? Já letos po x letech zase trochu začal a kámošem. Už jsem seděl dvakrát na MTB a jednou na silničce. Konečně nám napadl sníh (i když dost málo) a v sobotu bylo luxusní počasí tak jsme si malonko šlápli. Sice asi jen 25km, ale za to z toho asi 3 po lesni silnicce, jinak porad po snehu...

post-60-0-64949600-1391632677_thumb.jpg

post-60-0-88078100-1391632696_thumb.jpg

post-60-0-09543800-1391632704_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravim sportovce, potrebuji znat nazor znalych, co se v kolech (spise osazeni) vyznaji vice nez ja...

Jelikoz me vykradli a mj. jsem prisel i o sve koleso a doplnky na nej, planuji koupe noveho. Lezim v tom celkem dlouho a porad nemam jasno, kam se mam uchylit :) Cekam na vyjadreni pojistovny, kolik mi daji, abych vedel, v jake cenove relaci se muzu hybat, zatim to planuji tak kolem 15 - 17 tis + doplnky (helma, tacho atp). Jezdim spise vice tvrde povrchy (asfalt a zpevnene cesty) nez nejaky teren, ten spise mene. To ze tato kola nejsou na silnici vim, ale nechci zadny trekovy, ci silnicni... :) Diky za nazory, popripade i duvod volby!

 

Bud:

GT AVALANCHE 1.0 model 2012 (2013 ma hnus kombinaci barev) - http://www.mojekolo.cz/gt-avalanche-1.0-matte-black-2012

 

GT AVALANCHE 2.0 model 2013 - http://www.mojekolo.cz/gt-avalanche-2.0-satin-black-2013

 

GT AVALANCHE 1.0 HANS REY collection 2013 (tam je to cenove a vybavou asi jen kvuli pozlatjkam a limitce, ze?) - http://www.mojekolo.cz/gt-avalanche-1.0-hans-rey-2013

 

nebo

 

GHOST SE 2000 2013 - http://www.mojekolo.cz/ghost-se-2000-black-grey-red-2013#prettyPhoto

GHOST SE 3000 2013 - http://www.mojekolo.cz/ghost-se-3000-black-white-red-2013 (vidlice asi horsi nez ROCK SHOX co jsem vypozoroval z nazoru na netu, ale zase se mi libi lockout z riditek)

 

Merida me nebere a Author take ne...

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Za takoveto penize bych si nechal kolo postavit.

Na bike-foru najdes za takovyto rozpocet postavenych kol hodne.

Zkus osvedcene stavece - scalar, majkee,...

A samozrejme je pak mnohem lepsi osazeni nez oproti tomu co jsi sem hodil.

Pokud nejezdis v terenu tak ale moc nerozumim tomu, proc apriopri vylucujes trekove kolo

 

Odkaz ke komentáři

no nic proti, ale pokud jezdíš asfalt a zpevněné cesty, tak radši trekové kolo...když pojedeš tady s tím po asfaltce, tak budeš pěkně nadávat... :smich: MTB je prostě do terénu, tam je to kolo doma, tzn. lesní cesty, kamenitý povtrch, polní cesty, ale asfalt fakt jen na přejetí..


kup treka s nějakou trochu lepší odpruženou vidlicí a budeš vysmátej ;)

Odkaz ke komentáři

Doposud jsem mel MTB GT a doposud jezdil do prace Prahou po asfaltu 30 km denne na KENDA NEVEGAL... To jsem nadaval. Pote jsem dal Maxxis CC a o poznani lepsi! Ja nevim, me se proste treky nelibeji!!

Co se staveni kola tyce, to vim, ze za tuto cenu budu mit asi lepsi vybavu kdyz to nekdo postavi, ale asi je to pro me takove prijemnejsi jet do obchodu a odvezt cele kolo se zarukou... Nevim!

Rozdil mezi cross a mtb je pouze ve velikosti kol a siri? Me se proste zda, ze krosovy je takovy spise pro holcicky...

Odkaz ke komentáři

To s tou zarukou neni argument.

Zaruka v ramci koupi kola Ti resi cca 2-3 servisni prohlidky, coz bude stejne jen serizeni razeni, pripadne brzd. To si muzes udelat sam, nebo za to tech par stovek obetovat.

Jinak zaruka na ram a na dila je uplne stejna, at si nechas slozit nebo koupis cele.

Ja Ti jen rikam, ze pokud se nedostanes u komplet kola k hodne dobre cene (typu VOC, ne nejaka "sleva"), tak u slozeneho kola (kdyz Te nekdo nenatahne) dostanes za stejny peniz lepsi kolo (lepsi vidlice nebo jine komponenty, coz nakonec vzdy poznas na vaze). Navic si rovnou muzes rict jake chces plaste a tim taky usetris.

 

To ze crossove kolo je pro holcicky mi neprijde jako smysluplny argument, zvlast pokud nezavodis.

Ja jsem zacinal na crossovem kole (bez odpruzene vidle), jeste ho pouzivam jako zimaka.

Pak jsem zacal zavodit (triatlony), takze silnicka, nakonec i bike.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...