Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Coze, tak to je ulet, te sedlovky bych si vubec nevsiml, automaticky bych pocital, ze tam je, pritom Spectral je kolo na kraveni, ma vetsi zdvihy a predstava, ze se poustim dolu lesem a modlim se, abych sesedl za sedlovku bez moznosti ji dropnout, cestou tam a zpet se hadrama nesekl... no ... nesmysl :D

Pockej, ted se divam na jejich web, vzdyt je na kazdym el. spectralu ;) to ses spis jen ukouknul 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Je to starsi sranda, kellys eraser 90 2018.
Chtel jsem canyon spectral, ten mi sedel jako pr*el na hrnec, ale nebyl k sehnani, takze jsem sel vicemene po stejne geometrii, zbyl mi YT Jeffsy, nebo Capra, ted nevim uz z hlavy, a pak taky lapierre zesty, ale Kellys prekvapil a nebylo co resit.

Upraveno uživatelem raym0n
Odkaz ke komentáři

Pekna masinka, gratulace! 🙂

Je to karbon? Koukam, ze zdvihy jsou opravdu vetsi, ale porad se to da pouzit 🙂 Libi se mi na tom ta FOX36 vidle.

Jinak Lapierre Zesty taky skvely stroj, ten mi pri vybirani taky sedel, nakonec jsem zustal u znacky 🙂

Najeto letos vic nez posledni roky touhle dobou, nekde pres 300km. Styska se mi po casech, kdy jsem to dal za 3 odpoledne s prstem v nose 🙂

Odkaz ke komentáři

A vo vo vo tom to je! 🙂 Tak uzivej.

Taky jsem po koupi menil kazetu a skoro rovny riditka sly do pryc po par vyjizdkach. A asi jsem nebyl sam, novejsi model ma presne tyhle komponenty vymeneny. Ted porad koketuju, ze poridim ty novy XT ctyrpistky. Jsem lehkej, ale rychlej, celkem casto bych uvital vetsi brzdny ucinek 🙂 Obzvlast v letu 😄

Ta vidle, v porovnani s tou FOX36, da se to nejak porovnavat? Ja jsem driv jezdil Marzocchi nekolik modelu, pak jsem presel na RS Recon, to byla zehlicka, ale kroutila se, pak prisla Suntour na miru tady od pana http://www.tuning-test.cz a ta zustala na starym biku, co ted sem tam pouzije draha polovicka, a ja poridil s novym kolem prave Foxe.

Odkaz ke komentáři

Proti foxu je urcite tezsi, ale nezavodim, nehonim vteriny, ani nejezdim s chrtama.
Ve stroupani mi prijde Marzocchi diky pruzine stabilnejsi, klidnejsi, nerozhoupam ji a kde bych s foxem tlacil, tak u M jeste davam. Trosku jsem se bal te pruziny, ale musi tam byt lehce rozdilny vinuti, protoze se fakt chova dobre a neni na startu zbytecne mekka, nebo naopak neodskakuje, takze v malem bordylku zobe v pohode a ve velkem citis oporu a rezervu, ze jsem se jeste nedostal na doraz a pri zahulu citis fakt lineranost a nemas strach, ze uz jsi prestrelil. Mozna diky vaze a bytelnosti konstrukce pri zataceni a pri rychlosti dolu kopcem mam pocit vyssi jistoty a u kola nedochazi ke zmenam naklonu pod zatezi. Kazdopadne otazka je, jak to bude s vahou jezdce, mam 175-177 cm a 75-78kg, takze tezko rict, jak by se to chovalo pod nekym, kdo ma 60kg, nebo naopak 90+. Myslim, ze u Mar by mohl byt problem u lehkych jezdcu, ze by jim prave chybely kila na dobrou citlivost na zacatku. A slusny fail je sag a chybejici o-krouzek, ale tak to se doladi suplerou... 🙂

Odkaz ke komentáři

Kazdopadne porad verim, ze F36 byl dokonalej kus zeleza, ale jak to jen popsat - nejak jsem se pocitove na svych trasach proste pohyboval kolem dokonalyho nastaveni, jakoby jsem se mu priblizoval, zvykl si na nej, byl happy, ale ne a ne to trefit (coz mi v tu chvili nedochazelo, v tu chvili to bylo super). (mozna malo najezdeno, malo hrani s nastavenim, mozna jsem mel pujcit shockwiz, abych na to sel trosku pragmaticky od lesa), a pak, po tydnech, jsem zkusil a premontoval na Marzocchi, nastavil papirove vse na 80kg a najednou to tam bylo 🙂 takovej ten dobrej pocit, co mas, kdyz kupujes auto a sedne ti.
V tu chvili vis, ze to mozna neni nej strojovna ve sve tride, ze papirove a v dalsich aspektech jsou lepsi, ale tobe to sedlo a pod prdeli z toho mas dobrej pocit, tecka. (uplne stejnej pocit jsem prave nemel, kdyz jsem v zime chtel kupovat nejsilnejsi naftovou starsi gen xc60, 4x4, biturbo, 4C el.podvozek, webasto.... projel jsem se a rikal jsem si 'tohle jako ma byt to slavny volvo?!', uplne chybely pocity, ktery jsem si rikal, ze se musi dostavit proti hloupymu superbu a couvnul jsem od toho, i kdyz to byla pro hlavu, papirove i penezenku dobra koupe, neslo to), takze tak nejak bych to asi popsal. Vubec nemuzu rict, nebo obhajit, ze by to melo byt lepsi, jen mi to vic sedi. Takze kdyz bys mel nekdy cestovani kolem Brna a mel chut zkusit, staci napsat. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Jsem v cyklistice laik, ale chtěl bych si nějaký koupit. Cenová relace kolem 15t Kč ( maximálně 20t Kč jsem ještě ochoten dát ). Jedná se hlavně o jízdu po asfaltu, vesměs silnice 2. a 3. třídy ( tj ne moc kvalitní asfalt ), polní cesty a lehký terén. Určitě ne závodničku, stejně jako horské kolo určené do terénu. Ideálně něco rozumnýho mezi. Kolo bude sloužit na ježdění se synem a manželkou po okolí a na menší výlety. Žádné sprinty a rychlostní rekordy.

Děkuji za každou radu ( ideálně s odkazem na daný typ )

Odkaz ke komentáři

Ja bych si koupil klidne normalniho horaka na R29, jeslti nezavodis, nehltas kilaky, nehonis vteriny, tak silnice, nebo gravel jsou na prd a jeslti chces zacit jezdit a zkouset, tak bych z toho byl smutnej, jak je to tvrdy a nepohodlny. Ma to svoje vyhody, ale pro zacatek bych timto smerem nesel.
Koupil bych normalni mtb, to zaroven nebude pomalejsi nez krossovy kolo, navic si uzijes vsechno, rozbitou silni, silnici, zkusis to i mimo, aspon jako 'novacek' zjistis, co te to vlastne bavi a kde ti dela radost jezdit.
Za me trebas takto:
https://www.velokram.cz/superior-xp-909-2018-black-white-team-red?manufacturer=superior-jizdni-kola&sort=p.price&order=ASC
a vim, ze kluci na velo slevicku umi a pod 20k by ses dostal jak prd.

Na druhou stranu - nez koupis, tak v kazdem kraji jsou testovaci akce, obchody maji testovaci kola, nez udelas nakup, urcite si nekam zajed, venuj tomu trosku casu a zkosej, at zjistis, co je ti blizky.

Odkaz ke komentáři
V 29. 5. 2019 at 9:10, raym0n napsal:

Kazdopadne porad verim, ze F36 byl dokonalej kus zeleza, ale jak to jen popsat -.......... Takze kdyz bys mel nekdy cestovani kolem Brna a mel chut zkusit, staci napsat. 

Sry, nejak jsem tuhle odpoved zazdil, diky moc. Do Brna se moc nedostanu, max pracovne, ale clovek nikdy nevi 🙂

 

Shikaree: za me bych taky volil horaka. Pokud chces jezdit na vylety a nebudete jezdit jen po silnicich, tak horak urcite lepsi, pac te pusti i jinam a bude pohodlnejsi. K tomu pises, ze nejde o zadnou rychlost a honeni km. V ty cenovy relaci by se mi libilo treba tohle (barevnych variant je vic): https://www.mojekolo.cz/ghost-kato-5-9-black-blue-l-19-5/

Odkaz ke komentáři

Ja to beru i z pohledu BFU, samozrejme rychlosti neuslapes a kdyz zacinas, tak prudkej hang mozna i stejne zatlacis s rodinou, i kdyz bys na to mel prevod. 
Ale zase je to o dil na min, o ktery se musis starat, serizovat 🙂
Ale myslim, ze 2x10, 2x11 na stredni proud uplne super.
Podle me, aby se clovek odrazil, tak je dobry hlavne na neco sednout, testovat a spis nez osazeni, tak na prvnim miste bych asi resil geometri a subjektivni pocit z ni, jak se mi na tom vehiklu libi a jak se na nem citim. Do ted mam v garazi na mesto 3x8 alivilo 18 let bez zavady 🙂  kdyz zacinas, tak nedostanes kolo do situace, ze bys prehral brzdy, nebo ocenil mega presnost hazky. Zaklad bude proste dobra geo, vzduchova vidla a hydraulicke brzdy.

Jinak dost lidi ma ze Superioru koprivku, ale svara ho ma a musim rict, ze me to velmi mile prekvapilo, jak to kraji cestu a celkovou prijemnou tuhosti hlinikovyho ramu.

Odkaz ke komentáři

Já mám právě Big Nine 300 a jsem s tím spokojenej, na to moje občasný pochroupání :) Dnes už bych asi šel zas do nějaké vyšší řady, ale pořád nemám důvěru k 1x10. Bojím se, že bych se na rovince ušlapal :) Co teď ale řeším je posez - potřeboval bych trochu zvýšit řidítka - tak o 2cm. Jen nevím, jestli mi stačí podložky nebo už musím řešit představec 😞 A loni jsem řešil gripy, servisák mi tam dal nějaký pěnový a ty mi moc nevyhovujou.. Tak asi půjdu na doporučení do ESI Chunky Extra - máte s nima taky zkušenost?

Odkaz ke komentáři

Muzu jen podepsat, krasne shrnuto 🙂

Ja jsem jednou na Test festu sedlal nejakyho Supa, nekde bych dohledal jeste model, pac jsem si to zapsal. Ten bajk sice stal ranec, ale byl to vyborny stroj. Plne srovnatelny s Lapierre, Haibike a podobne, ktery jsem ten rocnik zkousel taky. Jen bylo levnejsi. Je to tak 4 roky zpatky ale. Pac pred tremi lety jsem nakonec zustal u Scotta. Ac jsem z toho byl nadseny, stejne nakonec sly novy riditka, jina kazeta (dalsi modelovy rok uz ma presne ty zmeny z vyroby) a ted porad vaham, jestli vzit ty novy ctyrpistky nebo ne. Ale setrim na auto a garaz, tak se snazim takovy srandy odkladat 🙂

Dakie: 2 cm, pokud nemas rovny riditka a nemuzes dat jiny, bych asi resil spis predstavcem. Taky nemam rad mekky gripy, na to mam polstrovany rukavice, grip ma byt dle meho nazory tvrdsi a pevny

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

ESI Chunky super, ale to je vec, co nekupujes na rok, takze bych radil jeste malinko priplatit
https://www.pepebike.cz/cz-detail-147549-gripy-mtb-odi-rogue-lock-cerno-cerne.html
odi jsou mega prijemny, skvelej grip, subjektivne o parnik lepsi nez chunky, prave trosku popichuju svaru a nerad priznal, ze odi jsou lepsi..
Ale bavime se o jizde v celoprstacich, pokud jezdis bez rukavic, tak bych sel do nejakych penovek. Ty mam na druhym kole, tvarem pripominaji RITCHEY True WCS a bez rukavic super.

Odkaz ke komentáři

Právě jsem přestal jezdit v rukavicích od tý doby, co mám vyměněné gripy a přijde mi to pohodlnější. Ale se silikonama taky nejsou potřeba rukavice, ne? Bolí mě totiž zápěstí (karpály) a proto pořád řeším ty gripy.. A posez celkově. A řídítka mám vlaštovky.

Odkaz ke komentáři

Mne se na tech ESI bez rukavic hodne potily ruce kvuli materialu, stejne tak jako Odi, resp na Odi tolik ne, protoze maji vetsi 'drazky' a vystupky.
Jinak bez rukavic bych osobne volil penu, ty peny, co mam na starym arabu, tak fakt drzi, nedroli se, je to prijemny a prijde mi, ze to i celkem dycha a kdyz se ti upoti ruce, tak neklouzou. Obecne bez rukavic urcite ne guma, tzn urcite ne ty Odi.

Odkaz ke komentáři

No, ja si koupil rukavice, co nemaji zadny vystelky, to mi desne vadilo, proste jen takova slupka, co neklouze, ochrani to od vetsi, kopriv atp zadny utahovani, nebo tlak na ruku.
Kolega ma jeste poladenejsi, vrsek pleteny dychaci, spodek neklouzavy, ale myslim, ze to uz byla drazsi sranda 
https://www.hibike.cz/ion-scrub-amp-mtb-rukavice-pd3b38d99635b8884f92570cce3f57e62#var_97866939
puvodne kiteboardingova znacka, ale fakt poladeny, ale cenovka, no... ja mam neco za cca 400, haluzacky mi to sedlo.

A kupoval tady:
https://www.pepebike.cz/cz-detail-155906-rukavice-ion-gat-cerne.html
takze 1k, no, az jednou ty svoje prodru uplne na s*acku 😄 tak mozna

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...