Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Znám to moc dobře. Slýchával jsem to na vysoký škole dost často😀

Každpádně Třebíč je dost daleko. Vedu s něma zatím od včerejška emailovou komunikaci.

Ještě tu mám kousek ( 40km ) Mojekolo.cz, ale nemají tam Superior. Tak koukám ještě na Meridu Big.Nine 300 Silk Anthracite. Že bych si přímo tam zajel na osobní prohlídku.

Odkaz ke komentáři

Mám hodného servisáka, který mi namontuje ten ZOOM představec na vyzkoušení a když zjistím, který úhel potřebuji, tak podle toho objednáme představec.. Pecka, takhle to podle mě má fungovat :) Rovnou se vymění řetěz (po 1300km) a musí dotáhnout střed, protože v něm lupe. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nakonec jsem koupil tohoto Supa: https://jizdni-kola.heureka.cz/superior-xp-ltd-2016/specifikace/#section

Sice mírně zajetýho, ale myslím že lepší volba než zbytečně kupovat nový.

Dnes jsem ho testoval a najezdil jen na rozjezd nějakých 15km. Má to ( asi jako všechny kola ) hrozně tvrdý sedlo. Doporučíte mi nějaký zesílený "spodky", aby se mi dobře sedělo a netlačilo mě to do ....😀

Odkaz ke komentáři
13 hours ago, shikaree said:

Nakonec jsem koupil tohoto Supa: https://jizdni-kola.heureka.cz/superior-xp-ltd-2016/specifikace/#section

Sice mírně zajetýho, ale myslím že lepší volba než zbytečně kupovat nový.

Dnes jsem ho testoval a najezdil jen na rozjezd nějakých 15km. Má to ( asi jako všechny kola ) hrozně tvrdý sedlo. Doporučíte mi nějaký zesílený "spodky", aby se mi dobře sedělo a netlačilo mě to do ....😀

Cau, gratuluji, dobra koupe.
A za me i dobra volba, pekne udrzovana bazarovka, hekzy se o ni starat, zjistis, jeslti k tomu mas vztah, jeslti te sport chytne, kdyztak pak koupis lepsi, nebo jen lehce poladis komponenty, nebo zase lepsi bazarovku a tohle otocis do sveta a nebudes tratny a nekomu bude zase slouzit a delat radost, tohle mam rad a chvalim.

A ke spodarum - nedavno jsem polknul svoji pychu a konecne si rekl, ze si tu plinu na kolo proste uz pujdu koupit, (mel jsem i slepou vyvojovou linii, protoze jsem dyl nejezdil a stary sedlo bylo na me tvrdy, tak jsem sel, ze jsem si koupil pekne polstrovany sedlo a jezdil v normalnich sortkach na behani, na fotbal atp, ale to byl bohuzel krok zpet, ale dokud si to neposeres po svym, tak,,,, 😄)zkusil jsem par zakladnich trenko-vlozek a jako dalo se najit uplne s prstem v nose i za 300-600 (svara neda dopustit na lidl a decathlon a to jezdi dost, proste rika, ze mu to sedi, ja zkusil neco v decathlonu a dal tomu sanci, ale fakt mi tam nic nesedlo) kazdopadne ve sportisimu 300-600 trenky s vlozkou a bylo to cajk, pak si rikam, kdyz jsem jsem uz v obchode, mrknu po kratasech na mtb a ejhle, haluz jako Brno... kratasy s plinou, pruznej, prijemnej prodysnej matros, sedi, nikde netahaji a pod 1k, takze za me prijemne prekvapeni, jako zatim vetsina veci co mam od klimatexu:

https://www.sportisimo.cz/klimatex/akoo/193440/

a pak jak pise Dakie, cyklistika a obecne sporty na zdrave vlne ted frci, takze sky is the limit a z drazsich pak samozrejme zmakly materialy maji scott, fox, craft a poc, ale nechaji si to zaplatit, takze je to taky o rozpoctu, ale svoji cenu si to matrosem i kvalitou zpracovani obhaji. 
AKOO za 1k zatim drzi, v namahanych mistech ani znamka opotrebeni, zmolkovani, dreni o upoceny stehno se nekona, prijemne prodysne a to pod tim jezdim jeste s boxerkama. I po x projetich ruznym bordelem, ostruzinami, kdy mi to dotrhalo nohy a ruce do krve od ruznych slahounu, tak na trenkach ani znamka.

Co se hader tyka, tak mam veci na bezky, ktery pouzivam v chladu i na kolo a behani a to je craft uplna prda a tech penez nelituju.
U chranicu zase pouzivam na kolo lokty, kolena, pater, tak pomer cena/vykon/prodysnost, tak nedam dopustit na Amplify a beru je i na snb, kde dostavaji zabrat mnohem vic.

 

A ted z jineho soudku, uz jsem sel bohuzel parkrat i na hlavu a soucasna helma moc nekryje tyl, sice je prodysna a stale drzi, porad v ni nelupe, nekrupe, ale jelikoz uz je tricitka davno v prdeli a zivi me hlava, tak premyslim, jeslti nekoupit dalsi lepsi helmu, co toho myho skopnu ochrani trosku vice. Premyslim nad BELL Super 3, Endura SingleTrack Helmet II. Zatim vede Endura, vyborna vaha a prijemna cenovka. Tak kdyz byste kdokoliv meli tip na helmu na mtb, tak sem s ni.
A jeste tip na nejake bryle? 🙂

Odkaz ke komentáři

Díky za pochvalu kola. Budu se snažit o něj pečovat. Přeci jen to není Olpran, ale kvalitní a rychlý horský kolo.

Každopádně si mi perfektně poradil. Ty kalhoty vypadají super!

Jeste sehnat nějaký dobrý brýle, přilbu a tachometr, dres a nějaký drobnosti a hurá lítat po okolí po cestách/necestach.

Odkaz ke komentáři
před 11 hodinami, Dakie napsal:

Pekny kup, tak at to slape! Hadru je spousta, kazdymu sedi neco jinyho. Podle me cimkoliv znackovym neudelas chybu. Jak se slape s jednoplackou?

A s jednoplackou se šlape v pohodě. O starost míň s řazením na předek a tím pádem míň věci k pokazeni a nižší váha kola.

Napadla mě teď myšlenka, co bude mít rychlejší nejtěžší stupeň? 1x11 co mám teď nebo třeba 2x10 co mají jiné Superiory např XP 909/919 popř jiné kola?

Odkaz ke komentáři

Gratulace ke koupi, pekna masinka, at slouzi 🙂

Jinak k hadrum, mam vetsinu Craft a za ty prachy to stoji, kvalita je znat. Jen kratasy s plinou mam neco jinyho, ted nevim, koupil jsem to ve vyprodeji asi pred deseti lety a je to jak novy. Nechapu, nejtrvanlivejsi kus hadru, co jsem kdy mel. I gumicky drzi. Kazdopadne jezdit bez pliny nejak vic si uz nedokazu predstavit 🙂

raym0n: ja jsem obnovoval prilbici loni, poridil jsem nakonec Scott Fuga Plus a jsem max spokojen

Jinak muj Genius ma nastrel. Mladej si pujcoval vcera moje stary kolo a se soucasnym musel hnout, jenze ho pak blbe oprel, kolo sjelo a trefilo sloup od schodu. Takze 10 cm slic na horni remove trubce od sloupu, ale to slo temer pryc, jen asi cm je odreny hodne, ale az po case jsem zjistil, ze je ta ramova trubka prohnuta!! Na strane, co to dostalo ranu, tak je asi mm prohnuta, na druhy strane boule. To musela byt rana jako krava. A mladej zapira a zapira, ze o nicem nevi. Jenze je natocenej na kamere v predsini, ktera v tu dobu byla zapnuta na zaznam pohybu. Jakoby nestacily zdravotni problemy, tak tohle me strasne dozralo, a lhani mladyho (15) jeste vic. Zabit malo 😞 Jinak mam bajk jak novej 

Odkaz ke komentáři
On 6/28/2019 at 11:24 PM, krysarr said:

Gratulace ke koupi, pekna masinka, at slouzi 🙂

Jinak k hadrum, mam vetsinu Craft a za ty prachy to stoji, kvalita je znat. Jen kratasy s plinou mam neco jinyho, ted nevim, koupil jsem to ve vyprodeji asi pred deseti lety a je to jak novy. Nechapu, nejtrvanlivejsi kus hadru, co jsem kdy mel. I gumicky drzi. Kazdopadne jezdit bez pliny nejak vic si uz nedokazu predstavit 🙂

raym0n: ja jsem obnovoval prilbici loni, poridil jsem nakonec Scott Fuga Plus a jsem max spokojen

Jinak muj Genius ma nastrel. Mladej si pujcoval vcera moje stary kolo a se soucasnym musel hnout, jenze ho pak blbe oprel, kolo sjelo a trefilo sloup od schodu. Takze 10 cm slic na horni remove trubce od sloupu, ale to slo temer pryc, jen asi cm je odreny hodne, ale az po case jsem zjistil, ze je ta ramova trubka prohnuta!! Na strane, co to dostalo ranu, tak je asi mm prohnuta, na druhy strane boule. To musela byt rana jako krava. A mladej zapira a zapira, ze o nicem nevi. Jenze je natocenej na kamere v predsini, ktera v tu dobu byla zapnuta na zaznam pohybu. Jakoby nestacily zdravotni problemy, tak tohle me strasne dozralo, a lhani mladyho (15) jeste vic. Zabit malo 😞 Jinak mam bajk jak novej 

Coze? Scott Genius? (za me po canyon spectral nej kolo vubec!!) tak to bych malyho asi chtel zabit, ale to se mi snad ani nechce verit, ze by se po necem takovym prohla ramova trubka. Kdyz si vezmu, jak dodreny a z jakych veci mam kolo, tak nejakej pad na schod, to bych bral s usmevem ve smyslu, ze bych ani neveril, ze se kolu muze neco stat, blby je, ze mas kolo v hezkym stavu, tak to si clovek pak bohuzel vsichne a vnitrne roni slzy. To je jako prvni skrabanec na novym aute. To pak clovek ma chut uplne otupet a kaslat na peci. Kazdopadne soucitim.

Odkaz ke komentáři

Jj, Scott Genius 🙂 Uz tri roky starej, model 2016. Jezdil jsem presne 10 let Genius MC-40, skvely kolo, ale doba pokrocila, tak ho nahradil nakonec jinej Genius. Puvodne jsem mel v hledacku Ghosta. Ale tohle mi desne sedlo, jen cena byla mimo. Nakonec jsem si pulku vzal na splatky a sel do nej, a jsem rad. Jen rovny riditka sly okamzite pryc, po roce taky kazeta, kde to proste chtelo vetsiho kasparka a ted jsem dal po trech letech pryc SLX kotouce a nahradil obligatnim XT, tak mam konecne pocit, ze to poradne brzdi 🙂

Jinak to prohnuti, ono to sjelo tak deb*lne nesikovne, ze se to trefilo na ten sloup uplne presne tak, ze to vlitlo mezi pretoceny riditka a sedlo, a to se jeste predni kolo na mm presne trefilo do otevreny skrine, co vedle toho mame. Kdyby to slo o par cm jakymkoliv smerem, ram to netrefil. No a to prohnuti je minimalni, tak 1 mm a na druhy strane bulka. Zni to hur nez to je, ale trefilo se to tak nestastne, ze kdybych chtel, nepovede se mi to. Snazil jsem se v tom miste provest rekonstrukci padu pri vysetreni a nebylo to vubec jednoduchy. Ma to jinak akorat nastrely od kaminku, jinak nic, tak to zamrzi, ale kdyby tam nebyla ta barva ze sloupku, ani bych si toho nevsim. Ale byla to rana jako krava, jak to sjelo, a jak tam nebylo misto, nechytl to ani pedal nebo sedlo nebo cokoliv, ale nejdriv ram. A je to holt porad jen hlinik, kterej kdyz dostane ranu z boku...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Jen par minut mi to pujcili na Zadove na enduru cca 2 nebo 3 tydny zpet, nebo kdy to bylo, prijemny prekvapko, az jsem neveril, ze je na tom Suntour.
Na Trutnove je maji v pujcovnach, at urcite zkusi to i Canyon. Za me trosku starsi prepakovani, ale proc ne, osvedceny 4cep (sam ho mam taky a neni co tomu vytknout) a zase jsou za tim kluci z BPL, ktery maji na svedomi i Apache, cas ukaze co spolehlivost a ram dlouhodobe, jsou tu teprve od Q1/19, myslim. Osobni dojem - tezky, prijemne tuhy a dobry pocit jistoty.

Odkaz ke komentáři

Super, diky moc, to jsem presne potreboval, predavam dal 🙂 Za ty penize to je supr osazeny a Suntour, kdyz se odladi, neni vubec spatny. Mam to votuneny na starym Geniusu a za petinu ceny Foxu to chodi stejne, ne-li lip. Jen ta pevnost neni ono. Ale ja mam casto pocit, ze neni dost pevna ani Foxka ve 34 verzi, toz tak 😉 Kamosovi se na tom Qayronu libi i ta myslenka bikeri bikerum.

Jinak vicemene zvazuje:

- Genius, dost kvuli Twinlocu, ale proste Genius je cenove jinde. A problem je, ze chce novejsiho s tlumicem dole, ale nechce plaste 2,6 a vic, coz se nedivim.

- Qayron

- Canyon chce uz par let, zatim jezdi porad na HT, pritom je silenec a z kopce neznam nikoho rychlejsiho. Chtel myslim Nerva, ale toho uz asi nedelaji.

- nahlodal jsem ho Ghostem, tak pujde na testovacku, to jsem chtel puvodne I ja, nez jsem nakonec sel do Geniusa...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Cau panove, nemate na doporuceni nejaky vice funkcni hadr na mtb, nejake mtb tricko s odepinatelnymi rukavy a delsima zadama? Zadny silnicni nastrel 🙂 
Kdyz jsem byl ted v Rakousku, tak jsem potkal typka, co mel overall asi od Dirtlej, ale nez jsem se stihl zeptat na reference, tak mi na prvnim dropu ulej 😄

We have been putting the two best onesies to the test in the world’s most rigorous outdoor waterproof testing laboratory, Scotland.
🤣🤣🤣

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Gringos, tak letos jsem si dopral konecne poradny botky na platformy, byly par chvil za mr*ozni cenu, to jsem nemohl nechat jen tak.

https://www.vaude.com/en-INT/Products/Activity/Mountainbike/32902/AM-Moab-Tech

rikal jsem si, ze zase jako vsechny nesednou a budu je vracet, ale sedly jako pr*el na hrnec a uz v nich mam cca 200km v terenu s cca 5/5km prevysenim a pecka, vetraji, jsou pevny, BOA je pecka, BOA je kryty suchacem - taky prda! Jestli nekdo zvazuje Vaude, tak za me 10/10.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zajímal by mě váš názor.

Když na svém mtb jedu trochu delší trasu, řekněme od 20-30km a víc, tak mě vždycky začne bolet pravé koleno a někdy fakt hodně, že nejsem schopen šlapat. Vím že je to otázka trochu pro doktora, ale nesetkali jste se s tím?

Může to být špatnou geometrií kola, která mi třeba nesedí? Nebo sedadlo špatně nastavený? Třeba vysoko? Mám 181cm a ram kola je L, což je od 180cm-195cm.

Nebo je tu ještě možnost, že je koleno v (_._) 

Odkaz ke komentáři

Jo, podíval bych se na kufr, jestli nemáš nohu vytočenou.

Taky je otázka jestli máš dobrou výšku sedla - mě na půjčeném kole samovolně sjela sedlovka a hned jsem to poznal, protože po 15km mě začalo bolet komeno pravé nohy - ta je dominantní u praváku, takže víc zabírá.

Další věc na jak těžké převody šlapeš, ideálně jet vyšší kadenci.

Jo a taky nevím, kolik ti je, ale mě bude 30 a už se mi ozvou na kole kolena, když třeba jedu chvíli v chladu, tak jestli jsi dobře oblečený.

Pokud nebude problém ve výše uvedeném, tak bych se vypravil za ortopedem.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...