Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Pedály mám SPD. Co myslíte tím kufrem? Tím uložením pedálů? Že by bylo vychozený?

Je mi 35 a jsem pravák a ty bolesti přicházely hlavně v chladnějších počasích. Je fakt, že jezdím spíš na těžší převody, jako diesel více na sílu 🙂

Zkusím od jara teda spíš na lehčí převody s vyšší frekvencí a to oblečení by mohlo sedět, protože jsem jezdil víceméně jen v letním cyklistickém úboru, žádné chráníče kolen. Předpokládám že by mi teda pomohlo nějaké oblečení, ideálně termoprádlo na kolena a lokty?

Každopádně i to sedlo pořeším. Zkusím ho dát o pár cm níž.

Jo a chlapi, díky moc za rady!

Odkaz ke komentáři

Jj, cekal jsem, ze budes mit naslapy. Je to klasika. Noha ma nejaky prirozeny pohyb, kdyz dela krok, kdyz slapes dokola na kole, atp. Cili na 99% bych rekl, ze mas "spatne" pootoceny kufr (to, co mas prisroubovany na bote) a v podstate ti to pri slapani krouti nohu trosku jinak, nez je ten prirozeny pohyb. Zkus povolit a trosku, staci mm, mozna 2, otocit na jednu ze stran. A jed se projet. Bud to bude tahnout v koleni hned a budes vedet, ze takhle ne, nebo to za par km zacne bolet a nebo budes mit klid. Kdyz to nepomuze nebo se to zhorsi, vrat do puvodni polohy a posun pro zmenu na druhou stranu a zkus znova. Pokud ani to nepomuze, pak bych resil dal. Osobne si uplne nemyslim, ze by to delala jizda na moc tezky prevody. Prevody ruzne menis, a I kdyz jezdis silove jak pises, tak by to nemelo tohle zpusobit, kor na jedny noze.

Jinak pokud by to bylo jen chladem, pak jeste lepsi 🙂 Ja mam do teplot tak +5C navleky pres kolena, kam schovam cca pulku nohy. A teprve pri nizsich teplotach jezdim v dlouhym. Jak se zahreju, hodne se potim, takze i kolem 17-18C jeste jezdim jen v tilku 🙂

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

Jo s těmi převody máš pravdu, řadím dostatečně. Jen rovinky a mírné stoupání se nebojím jet trochu na sílu, kvůli posilování nohou, ale jinak se nebojím hodně podřadit do vyšších stoupání, abych si odpočinul a neuhnal se.

Já jezdil teď první sezonu po asi 20 letech a asi i víc ( co jsem koupil fichtla v cca 13ti, tak kolo šlo stranou ), tak tělo letos k tomu šlapání přišlo jako slepý k houslím 🙂

Budu si přes zimu a z jara kupovat nějaký další doplňky. Hlavně teda hadry na kolo. Zase tak se nepotím, abych v 18°C jezdil jen v tílku:-)

Každopádně díky za super rady. Vezmu to na jaře vylučovací metodou ( letos jsem už sezonu ukončil, najezdil jsem od konce června cca 700km, na rozjezd dobrý ) a po nákupu nějakých hader asi nejprve zkusím jezdit na SPD pedálech normálně v botaskách ( pokud to na tom půjde ), aby nohy byly pěkně volně v přirozenějším pohybu, třeba měsíc a podle toho uvidím dál co koleno.

Odkaz ke komentáři

Taky jezdím na diesela 😄 Ale spíš to tak roztahuji po rovince (opřu to o točák :D), do kopce, to podkopnu abych držel pořád kadenci kolem 75-80, kdysi jsem jezdil pod 70, takže i řetěz po 1500km ko, teď mi vydrží v pohodě přes 2000 km.

Oblečení nepodceňovat, blbé je to hlavně teď, kdy jak vyjedeš je třeba i těch 18°C, ale u ve stínu při návratu už to padá pod 15°C a to už je chlad a kolena jsou dost na ráně.

Ale jak píše krysarr, chce to hlavně poštělovat boty, aby noha měla přirozený pohyb.

Odkaz ke komentáři

Navleky taky planuju a i helmu na novou sezonu, zaver jsem zakoncil 'zkusene' peknou orbou, a ted uz vazne vim, ze helma dela zvuky, co vazne nema.

@shikaree ja tipuju uvolnenej kufr u silnejsi pravacky s negativnim vychylenim paty od ramu kola a za me - na MTB proste musis kadenci aspon 80+, nebo se k ni snazit jako prumer propracovat a priblizit, kolo i kolena ti podekujou. A k bolesti kolene u toho vychyleni staci fakt malinko, jeste muzes mit klidne zkraceny vazy a horsi mobilitu v kloubech, jestli jsi zacal jezdit zase po xx letech.
Mrknul bych na sebe, kdyz stojis, kdyz chodis, jestli mas chodidla do V \/, nebo soubezne | | 
Pak bych klidne zamknul botu do SPD, vyzul, mrknul na ni, mrknul na druhou a snazil to poladit a trosku priblizit moji prirozeny chuzi/behu/postoji.
Ono fakt casto dela, ze se ti to uvolni a jedna silnejsi bota se uvolni a misto | | to pak mas | \ a presne u tohodle te pak zacne ku**vsky tahat prava spodni cast kolene a citis tam pnuti v krizovym vazu jako hrom.

a co se hader tyka, tak cim je hnusnejsi pocasi, tim vic se snazim nikde nezastavovat a dorazit rovnou domu, protoze jsem vzdycky uricenej jako cokl! V baglu vzdycky hadry, prevlikacka behem jizdy, proste jak pise krysar, bagl plnej zradla, nebo hader... 😄

Odkaz ke komentáři

krysarr: jj díky, chytlo mě to kolo uplně náhodou. Byl jsem se synem ( 10 let ) na procházce, on jel na kole. Říkám půjč mi ho na kousek, no a už to bylo. Musím jezdit 🙂 No a tak jestli jsem to první rok taky trochu nepřehnal s tím nájezdem, protože jsem jezdil přes léto běžně kolem 50km na jízdu. Rekord byl 78,5km za 3:42. Ale většinou v létě když bylo teplo, od 25°C a víc, tak problém s kolenem nebýval. Spíš fakt ten chlad byl opravdu znát. Každopádně budu s kolem laborovat přes zimu a k tomu nějaký hadry navíc. Kolena musím více chránit. Přeci jen je to hodně namáhaný kloub ( ještě k tomu hraji rekreačně fotbal ).A určitě budu dávat občas vědět jak to se mnou vypadá. Chtěl bych příští rok přes 1000km celkově a přes 100km za jeden den 🙂

 

Lancelot: s tím podkopnutím jsem na tom stejně. Když mám tempo a cítím do stoupání, že ztrácím frekvenci, tak podřazuji, ať nohy jedou pořád stejně. A jak píšu výše, ty hadry budu fakt hodně řešit, do cca dubna mám času dost ( budou přece vánoce 🙂 ) a ty boty budu taky zkoušet štelovat.

 

raym0n: jj ty kolena a celkově vazy/šlachy si musí zvyknout. Po těch letech to chce porozhýbat, hadry poladit a taky sy botky. Každopádně díky za super rady. Budu s tím pracovat a věřím, že dojdu k dobrému výsledku a budu jezdit bezbolestně, protože jsem byl překvapen, že dechem a svalově stíhám i po těch letech, jen to koleno mě omezovalo. A taky ze startu (_._), to jsem fakt trpěl😀 Později co jsem měl už kraťasy s piškotem, tak už to bylo lepší a lepší.

 

Díky kluci!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
před 4 hodinami, krysarr napsal:

Mám už pár let tuhle k plné spokojenosti

https://www.kupkolo.cz/pumpa-dilenska-force-s-manometrem-al-75127_z3887/

Jo ale ty chceš asi ven, že jo, tak to mám nakou 15 let starou Vella 🙂

Muze byt i takova. Tatik nejakou mel podobnou ale se mu rozpadla,tak schani nejakou dobrou a furt nevi jakou  Uz i zvazuje kompresorek z Lidlu.

 

před 2 hodinami, Lancelot napsal:

Dikec,take zvazime.

Odkaz ke komentáři

Používám Specialized nožní pumpu a jsem max. spokojenej, ale je o něco dražší než Lidl, Force a podobné. Na kole jsem vozil taky Spešl, viz. odkaz. Bylo super, že 29" kolo jsem měl nafouklý rychle. 

https://www.heliasport.cz/pumpa-specialized-air-toolbig-bore-2

https://www.heliasport.cz/pumpa-specialized-air-tool-comp-floor-3

 

Odkaz ke komentáři

Já na to svoje domácí foukání používám Lidl pumpu, starší model s manometrem výš na trubce.
Byla před dvěma lety tuším za 199 když měli cyklotýden.
https://www.lidl-shop.cz/CRIVIT-Nozni-pumpa-s-manometrem/p100261075

Na kole vozím ale pořádnou, Lezyne, modrou, aby mi ladila k rámu 🙂
https://www.biketunel.cz/pumpa-lezyne-alloy-drive-m-abs-blue/

Děti mají na kolech Lidl, byla v doprodeji za 79.
Za ty prachy funguje náramně.

Odkaz ke komentáři

Tak se hlásím jako další pumpička/cyklo***d do party 😄

Po cca 18 leté pauze kdy do 15 sem jezdil polozávodně silnici, pak přišla střední škola a skoro ze dne na den konec... jsem si pořídil MTB a lituju těch let co sem na tom neseděl. Trošku vzpomínám na silničku, ale vzhledem ke stavu cest a hustotě dopravy na ni nemám odvahu, i když ta rychlost chybí...

Od konce června se mi povedlo najet 1400km (z toho 900km za měsíc a půl po Krkonoších), snad ještě dám alespň tu 100 ke splnění letošních 1500km a příští rok alespoň 2500/3000km abych se dostal do tempa.

Po krátkém a intenzivní hledání sem šáhnul po Rock Machine Torren 50, líbil se mi rám a barva, zbytek je už jen lego, myslím že většina příslušenství tam dýl jak rok nevydrží. Už po létě jsem dával komplet jiné brzdy...

Snad to počáteční nadšení vydrží 🙂

 

Upraveno uživatelem Rolbař
doplnění
Odkaz ke komentáři

Koukam s tim koncem v mladi jsme to meli podobny, akorat ja z horaku kvuli novy lasce a problemech s triselnou kylou a pak uz i HPP praci, tak nejak kombinace vseho, chvili jsem nejezdil vubec, po operaci aspon par set km rocne. Ted uz je to vic, ale furt je to max tolik, co driv za mesic dva, ale to jsem na kole byl furt. Tak Jardo at Ti to vydrzi! 🙂

Odkaz ke komentáři

Rolbař: úplně sdílím tvoje nadšení, protože já jsem na tom byl letos úplně stejně jako ty a po 20ti letech koupil MTB a užíval si každou jízdu ( i když mě později chytaly bolesti v koleně, jak jsem psal výše a ze začátku zadek :-) ). Nadšení mi vydrží, protože už se nemůžu dočkat jara, až opět vyjedu a budu brouzdat krajinami severní Moravy v podhůří Jeseníků. Krásná krajina.

Samozřejmě souhlasím se silničkou. Taky jsem ji měl v plánu, ale kvůli hustotě dopravy a strachu jízdy na 1. třídách jsem to vzal přes MTB, kde jezdím 2. a 3. třídy, polní cesty a nic mi není překážkou. Sice jsem pomalejší, ale bez omezení.

Mám na příští rok cíl, a to je minimálně 1000km a za jeden den udělat aspoň 100km ( letos jsem dal skoro 80km ).

Odkaz ke komentáři

Pánové, kdo chcete jezdit na silnici - nejlepší investice za posledních pár let z hlediska bezpečnosti je od Garminu Varia Radar. Zadní světlo, který je fakt vidět a zároveň to na budíku (Garmin Edge 520 a vyšší, Fenixy) ukazuje a pípá bliká auta za váma. A když se kupuje venku, tak nestojí takový ranc co u nás. Nekupovat ale v Německu - tam se prodává jiný model, která nemá blikací mód, kteý je v D zakázaný.

Odkaz ke komentáři

Ty XT čtyřpístky s chlazenýma deskama jsem právě dával + XTR kotouče Ice tech, brzdí to až nad míru dobře, maximálně doporučuji. Základní brzdy jsem po prvních 700 km upekl, jednou mi to i přestalo skoro brzdit, když jsem sjížděl od Luční do Pece cca 6,5km na brzdách při převýšení 700/800m.

Popravdě ke kolu jsem se vrátil taky díky problémům s kolenama, to klekání/dřepání k autům si už začalo vybírat svoji daň, a musím zatím zaťukat, koleno na kterém jsem měl volné vazy je už pevné, ale jak jsem mu intuitivně odlehčoval, začalo bolet druhé, v závěru jsou ale už obě ok 🙂

Dneska zakončení sezóny s 1511km a už se těším na jaro

Příští rok snad výjde i nějaký víkendový přejezd hor s kámošema

 

WhatsApp Image 2019-08-30 at 16.56.19.jpeg

 

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

@Rolbař ja mam na starsim kole tyhle XT dvoupistky a brzdi to lip nez ty novejsi SLX, co mam na novym. I kdyz jsou konstrukce uplne stejny. Dal jsem klasicky XT kotouce a dost se to zlepsilo, ale neni to ono. A ty ctyrpisty fakt brzdi jako krava. Jsem lehkej, ale brzdnyho ucinku neni nikdy dost. Lehkej, ale rychlej 🙂

Ja doufam, ze vyrazim zitra, pokud nebude lejt. Ma se oteplit, tak bych rad...

Btw kua jaktoze to mas tak cisty? Tak cisty to nemam ani kdyz to umeju 🙂 Bezne vozim par kilo blata navic 🙂

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

@krysarr  XT a XTR kotouče jsou prakticky totožné a brzdí stejně, jen XTR mají účinější chlazení a je to zná právě při delších sjezdech.

Ještě nejeté jsem ho napatlal tímto voskem https://www.detailingshop.cz/ochrana-laku--vosky-a-sealanty/finish-kare-1000p-hi-temp-paste-wax-412g-autovosk/    před sezonou to zase zopakuju, zatím mi stačil na údržbu jen hadr a vyfoukat vzduchem.

Jinak jezdím vesměs po zpevněných cestách, terén mimo ně mi nic neříká a ani kolo na to úplně není

Dnes mi to fakt nedalo a ještě jsem vyjel 😄 a do března pauza ...

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Tak me jeste zbyva 112 km do letosniho planu, takze doufam, ze to klapne. V nedeli jsem dal necelych 40km, pak zacalo tak foukat, ze to bylo o nicem, jakmile jsem nekde vykouknul z lesa, v sobotu prijede kamos, tak snad dame aspon 50 km a dam to 🙂 A pak zase tam koncem brezna, az nebude snih a bude poradne svetlo, ted je furt tma 😞

@Rolbař diky za tip na ten vosk, to me na kolo nenapadlo, mozna na jare zkusim 🙂 Kazdopadne nad tema brzdama uvazuju, brzdi to dobre, ale kdyz to nekde valim, tak neco silnejsiho se muze hodit vzdycky. A kdyz bude stacit nahradit jen brzdice...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...