Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

@RadimCep covece, tak srouby mam doma. Jenze jsem si jaksi az ted vsiml, ze u 8020 je hadice zeshora, cili mam srouby spravny na 8020. Ale trmeny jsou koupil 8120, ty novejsi, a tam je sroub z boku, takze mam spatny. Tady je cislo jiny: https://si.shimano.com/pdfs/ev/EV-BR-M8120-4506.pdf

Y2RV98010, ach jo

No a ted koukam, ze to, co k tomu trmenu bylo, je ten spravny sroub. Mechos to asi moc nezkoumal

Odkaz ke komentáři

Jojo, driv pry nedavali, ale ted uz ano. Ja jsem mu to rikal, ze tam jsou, ale on tvrdil, ze jsou moc dlouhy. Vcera prisly ty na 8020 a je to UPLNE jiny. Tak jsem zacal patrat a i kdyz u nas opravdu nikde nejsou a i s presnym cislem, co se mi podarilo najit v tom pdf, po dohledani toho pdf, jsem je nikde nenasel. Tak jsem zacal patrat v hardwaru a ten sroub tam fakt nejdriv nesel. Ale rikam si kua, vzdyt to vypada uplne stejne jako v tom pdf, a taky ze jo 🙂

Tohle se kupkolu  trochu nepovedlo:

https://preview.mailerlite.com/m4r8w9/1365129418690795421/w1e2/

Odkaz ke komentáři

Ja uz mam asi 150km, na pohodu, do bahynka, a dnes znovu do servisu na vymenu trmenu, tak mi drzte palce 🙂

Vcera se mi povedlo tohle, pomala jizda po lesni ceste, lup, a byla tam. Slapnout, byla hazka v haji. Absolutne to neslo vyndat a jeste to narvalo retez I vepredu tak, ze to neslo nahodit, neslo otacet klikama I kdyz uz vetev byla venku

IMG_20200301_172904.jpg.24ea5e679d30457c0829af727b54ce43.jpg

Odkaz ke komentáři

Je to Genius 2016, jeste pred presunem tlumice dolu. A spokojenost maximalni 🙂 Nesedely mi akorat dve veci - rovny riditka, misto tech tam sly karbonovy vlastovky, a kazeta. Kasparek byl moc malej, takze tam sla kazeta s myslim 50 zubama na kasparkovi, musel bych mrknout. Oboji bylo uz u modelu 2017 vymeneny taky 🙂 Ale design byl horsi. A pak uz myslim dali tlumic zpatky dolu, zacali na to davat gumy z motorky a uz to je vetsi fuska 🙂

Odkaz ke komentáři

Diky 🙂 Ovladani tlumicu z riditek je o zvyku, mne to vyhovuje, ze si cvaknu a mam oba zablokovany, cvaknu zpet nez skocim do lesa... Do sjezdu cvaknu znova a na druhy strane teleskop a je to. Mas recht, koukal jsem do historie objednavek a je to vazne 11-46. Predtim tam byla totiz 11-40, to me zmatlo. Pamatoval jsem si jen velkej rozdil 🙂

A ty vlastovky jsou trochu navic, ale sehnat neco, co mi vyhohovalo sirkou, uhlem a barevne, bylo fakt tezky. A v karbonu tam byl minimalni rozdil v cene, tak jsem je vzal 🙂 Mel jsem puvodne moznost vzit i bike v karbonu za zajimavy penize, ale mel jsem strach (spis predsudky), ze to rozstipu a hlavne tohle se mi vic libilo designove i cenove 🙂

Btw kamos si ted bude kupovat stroj a vybral predbezne Canyon Strive CF 5.0. Tam se musi z kola dolu, aby se zablokoval tlumic. Tak mu to trochu rozmlouvam. Ale nevidel jsem to nazivo, natoz abych na tom sedel. K tomu chce 27,5 a Strive delaji zatim asi jen 29". Ale zase za 67.000 v karbonu. Pro me byla velikost kol zasadni parametr vyberu. A to blokovani tlumice dole u stredovy osy mi prijde zvlastni

Odkaz ke komentáři

Strive je trail/enduro kolo, má velký zdvihy (tuším 160mm?), takže se předpokládá využítí hlavně na cestu dolů, není to XC raketa abych potřeboval zamykat tlumič... Já třeba na svým stumpjumperu ho taky nezamykám. Jinak u Canyonu je celkově poměr/cena výkon neuvěřitelnej. Mně se hrozně líbí Neuron, má pořád solidní zdvihy do bike parku, zároveň má dobrou geometrii na normální ježdění. Navíc má tlumič pod horní rámovou trubkou, tak se s ním dá manipulovat i za jízdy. 

Já mám vlaštovky od Spešlu, byly už na kole. Karbon řidítka jsem přemýšlel na XC kolo, ale ještě jsem se k tomu nedokopal, tak tam mám furt ty tovární. 

Odkaz ke komentáři

Jop, vim vim, jenze on jezdi v podstate to samy co ja, jen je jeste vetsi blazen dolu, ma metrak, nevim no. Krale Sumavy chce jet 100km, atp. To by na tom podle me bylo docela maso 🙂 Mel by na tom jen o 10mm vyssi zdvihy nez mam ja na tom mym.

Koukam na toho Neurona, to by podle me byla lepsi volba... Ale zase jen 130mm, to mu bude malo. https://www.canyon.com/cs-cz/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-cf-8.0/2471.html?dwvar_2471_pv_rahmengroesse=XS&dwvar_2471_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

Treba tenhle neni o tolik drazsi nez ten Strive. K tomu ten Strive ma v karbonu 16kg, asi kvuli tomu shapeshifteru, Ja mam hlinika kolem 12,5kg. Nehlede na to, ze ten Neuron je hezci. Chtel vzdycky Spectrala, ale to je zase neco jinyho cenove, aby to bylo v karbonu

HA! Ctyrpistky jsou na kole, ale nestihnu to dnes vyzvednout, sakra, tak zitra 🙂 Nakonec srouby byly spravny, ach jo, uz jsem to mohl mesic mit a nevozit to tam 2x 🙂

Odkaz ke komentáři

Strife CF a nevim jaky cislo ma ted kolega, co zlomil uz 3 spectraly 🙂 
Hodne si chrochta a moc chvali shapeshifter, predem jeste upgradoval a ma ho na 170mm, jezdi kazdej den misto obedovky, ma takovej trailik kolem VelMezu a jezdi s Kafickem. 
Kdyz byste chteli neco zjistit, muzu se poptat.

Odkaz ke komentáři

Jednou jen jemna prasklina ve svaru u cepu zadni stavby na ramu, fakt vlasovka, ale dali mu novej ram, pak to stejny, jen to melo diru jak do pr... zase novej ram a treti po jumpu normalne rozerval spodni cast zadni stavby, dira asi 10cm a vlasovky na ramu jak kuze starenky, takze cely kolo pryc a vymenili mu to prace za Strive CF a myslim, ze to byla ta 5ka, protoze rikal, ze ta cena +-65k sedela.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...