Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Chytám zase roupy a vymýšlím si... chystám se na přestavbu z 3x9 na 2x11, plno věcí jsem si dohledal, ale pár nejasností stále mám...

Jestli mi prosím neporadíte s tímto:

1. stávající náhoj FH-RM33 CL QR  pobere kazetu 11r? dost lidí píše že každý náboj/ořech 9 pobere 11, ale oficiálně je to jen na 7 8 9r

2.délka přehazovačky, raději bych kratší/střední ramínko ať nejde řetěz tak nízko, jen jsem nedopátral kdy a s jakým zpřevodováním to jde/nejde

Vše bude od Shimano XT, když už mají brzdové páky přípravu na uchycení řazení.....dvouplacka 38/28 a kazeta 11/42... původně jsem uvažoval nad SLX, ale rozdíl v ceně je minimum

Za názory a postřehy díky

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

1. Téměř jistě ano, myslím, že ten náboj pobere standartně 8-10s, 7s náby jsou trošku jiný. 

2. Potřebuješ SGS ramínko. https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deorext-m8000/RD-M8000-SGS.html Myslím si, že na GS ramínko bys musel mít vzadu max. 11-36.

Osobně bych udělal 1x11 s převodníkem 32z, ale sto lidí - sto chutí. 🙂 

Odkaz ke komentáři

díky za rady 🙂

1x11 jsem chvíli uvažoval, ale asi síla zvyku vyhraje 😄 , resp mi přišlo že ta 1x11 je víc do terénu než pak na silnici na což toto kolo úplně není

tak na GS házku je maximum 37z dle výrobce

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Hoši,nevíte někdo,jak je to s možností převozu kola na střeše?Vím,že střecha má nosnost 50 Kg,ale jak je to s legislativou?

Ptám se,protože pánovi,co jej na střeše Hondy Civic vezl tak spadlo a pojišťovna mu to neuznala,že elektrokolo na střechu nesmí.

Odkaz ke komentáři

Proč by nemohlo e kolo na střechu (pokud ho dotyčný uzvedne😁)? Vozím běžně dvě. Jedno bez baterky váží 20kg což je max pro držák Thulle a zatížení střechy mám 100kg. Nevím teda jak je to z legislativou, ale vím že pojišťovny jsou ku... když mají vyplácet. 

Odkaz ke komentáři

Počkej jako, chtěl uplatnit škodu z havarijního pojištění?
Z povinného ručení musejí plnit i kdyby tam vezl helikoptéru.
Z havarijního bych chtěl od pojišťovny paragraf podle kterého to tak je, případně zakazující vyjádření vyrobce.
Dál bych jim na to zákonem danou lhůtu a pokud by nedodali, tak bez diskuze bych to postoupil ČKP.

Odkaz ke komentáři

Dneska mě fascinovalo, jsem viděl na nějakým Renaultu držák kol, nakládali na to 4x elektorkolo tuším že z Mountfieldu značka kol MTF. Co mě ale úplně vyrazilo dech, tak ono to nebylo uchycený za tažný, jenom za dveře, nebo za nárazník či co. Však ty čtyři elektrokola budou ne moc daleko od metráku a navíc to bylo nějaký clio v kombíku. Bych neměl koule se s tím rozjet, ještě v plném obsazení auta..

Odkaz ke komentáři

Já to taky nechápu, baterku bych na střechu nebo kufr nikdy nedal, jedině koule. Já jsme včera nouzově vezl kola na střeše, protože jsem doma neměl dodávku a nemám kouli, a byl jsem z toho nervózní, navíc je tam dostat a tak... 

Jinak ty levný elektrokola ala Mountfield, Decathlon maj kolem 24kg bez nějakých doplňků (pedály, blatníky...)

A kdyby mi ze střechy spadlo normální kolo, tak mi pojišťovna řekne, že nebude plnit, protože na střechu nesmí? 😄 Podle mě se snaží jen vykroutit...

Odkaz ke komentáři

Mne to prijde celkem logicky. Jestli nekdo da do drzaku na normalni kolo, ktery ma nosnost nejakych 20kg a tedy neni na tramvaj urceny, elektrokolo i s baterii, ktery vazi 2x tolik a to ulitne, protoze to proste bylo tezky jako krava a k tomu to vetsinou ma jinou ramovou trubku, za kterou se to chyta. Prirovnal bych to treba k pretizenymu privesu, predpokladam, ze tam by postup pojistovny byl stejny.

A jestli nekdo chyti 4 tramvaje za paty vrata (jak tu padlo) nebo je nacpe na strechu, tak je to na psychotesty 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak zase ta logika odpovídá představě některých, kteří přeskočili normální kolo a drandí jen na elektrokole. Jejich dovednosti z hlediska ovládání kola jako takového a pochopení principů pohonu jsou nízké. Jako onehda borec, který se divil, proč to kolo nad 25 km/h nejede a bylo mu vysvětlováno, že tam je limit kvůli předpisům, že nad 25 už musí šlapat sám - tak chtěl radši elektromotor odpojit aby ho nad těch 25km/h nebrzdil 😄

Na to mu bylo řečeno, ať si zkusí jet hodinu tou rychlostí. Prostě jak se něco stane široce dostupné, tak se to dostává víc i mezi blbce.

Odkaz ke komentáři

.... je dodám, .... blbce co pak jezdí všude po kopcích za selfíčkama a otravují život poctivým kolařům, čti těm, kteří si prostě chtějí kopec vyšlápnout nohama v rámci sportu nebo kondice .... ale malé vyjimky se najdou, kdy elektrokolař respektuje klasikáře

Odkaz ke komentáři
před 3 minutami, jar_da napsal:

.... je dodám, .... blbce co pak jezdí všude po kopcích za selfíčkama a otravují život poctivým kolařům, čti těm, kteří si prostě chtějí kopec vyšlápnout nohama v rámci sportu nebo kondice .... ale malé vyjimky se najdou, kdy elektrokolař respektuje klasikáře

Presne tak. A to je většinou byvaly kolar, ktery uz z nejakeho duvodu nemuze nebo nechce jezdit na normalnim kole.

Jinak jak padlo vyse, to omezeni na 25km/h je velmi rozumna vec. Vim o x pripadech, ze se na elektrokolech lidi prizabili nebo i zabili. Naposled loni v lete borec vedle ve vsi. Priozralej na tramvaji neubrzdil pred mezi. Sletel dolu, na miste mrtvej. Samozrejme to se deje I na normalnim kole, ale u elektrokola je problem, ze to plno lidi neumi ovladat.

Mel jsem pujceny tohle: https://www.elektrokola-nachod.cz/p/elektrokolo-m1-spitzing-evolution-r-pedelec-2019-l/ To je v podstate zavodni tramvaj, se kterou nesmis na silnice. A na to by mel byt normalne ridicak. Mam na kole najezdeno desetitisice kilometru a z tohodle jsem mel respekt. Chova se to jako motorka, jen je to tichy a vypada to jako kolo. Jezdit s tim 50km/h v podstate kdykoliv a kamkoliv je mozny, na vyssi pomoc to zvladne I krpal. Je to uzasny, ale zabil bych se na tom 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak pro letosek bysme uz meli splneno...  😂 v podstate to dopadlo jeste velmi dobre.

Vyslapem cestou nahoru vsechno v pohode, cestou dolu jsem zjistil, ze mam asi zavzdusnenou zadni, coz me v lesicku na trailu vylekalo, ale neva, jedem dal.
No, netrvalo to moc dlouho, trosku prehnanyho sebevedomi a nedobrym davkovani predni jsem pri sjezdu v jedne opacne klopence prestrelil a uz to po suchym listi jelo jako na ledu. Rozplac jsem se jako stary hovinko a dal si pekne i na helmu z boku. Nic se nestalo, ale vylekalo me to pekne a chvili jsem z toho ani nemel zabavu, ale pak cajk. Ale vystrasenej jsem vnitrne byl. Takovej neustalej pocit 'co to jako bylo..'

A ted k jadru pudla... brzda XT M8000, nebo 8100 (nepoznam, takze kdo by vedel, klidne me poucte, aspon budu vedet, co tam je), tak bohuzel neni zavzdusnena, ale trmen je KO a prosakuje na desky a kotouc, scheize.


image.png.6f8598a3b8a6107c035e6bf263365b95.png

Po sjezdu doma check, pak mi to zkontroloval i mechos
image.png.468debec1d505ae2dc7207f70880f196.png  image.png.e340bb942f825da1038767bffdb82d21.png
 

No a co dale, treba se to nekomu bude hodit, nejakou tesnici sadu s novym pritlacnym pistem s nejistym vysledkem, na to prdim, tak jsme resil, jak s tim nalozit.

Mam nakonec (Kellys Eraser 90), takze brzdy XT M8000, ty jsou kompatibilni s XT M8100(rozdil nevim) a svete div se ono to pujde i vyse.

4pistky XT M8020 maji totiz uplne stejny lanko jako M8000, tzn bezpecne muzu prejit na komplet trmen i s deskama XT M8020 4 pistek, jediny co je potreba jeste dokoupit, tak je sroubek na banjo u trmenu a bude to plug and play a staci tyto dve veci:

https://www.kupkolo.cz/brzdovy-trmen-shimano-xt-br-m8020_z106381/
https://www.kupkolo.cz/sroub-hydraulicke-brzdy-kratky-y8h098010_z97179/

sedi to i podle primo materialu od Shimana:
https://si.shimano.com/pdfs/ev/EV-BR-M8020-4408B.pdf
a opravdu by se mel lisit jen dil sroubku ve trmenu: (z PDF)
6 Y8H098010 Banjo Bolt & O-Ring
7 Y8H001500 Banjo Bolt
8 Y8SY28000 O-Ring
 

tak snad to sedne a na zadku bude 4pistek a kdyz o tom pisu, tak u toho zaroven trosku premyslim, ale jen trosku a az to dojde, tak dobry trmen ze predku osadim do zadu (na zadnici 2pistke XT staci) a novej 4pistek hodim na predek... mmmm, dobrota 🙂

Tak hodne stesti vsem v sezone, usmev na rtu a pozor na sebevedomi 😉 
 

Odkaz ke komentáři

Bylo toho ted na me nejak prehrsel, takze jsem forum mega flakal, tak jsem to prehlidl a necetl uz zpet a kdyz jsem mel volnej cas, tak jsem ho vyuzil na litacku a cisteni hlavy.

Jinak mam ti fakt verit a koupit jen trmen a spolihat, ze to dorazi se sroubem i s tim trojitym tesnenim? Protoze podle shimana ma dorazit jen nejaka plastova zaslepka.

Odkaz ke komentáři

No z vlastni zkusenosti byla story zhruba takhle. Rozhodl jsem se nekdy kolem Vanoc, objednal 2x 8120 a taky na servis. V servisu me s tim poslali do haje, ze nepasuji srouby a ze ty spravny nejsou skladem ani u Shimana. Tak jsem cekal mesic, pac tvrdil, ze je sezenou, nesehnali nic. Tak jsem nakonec sehnal sam na radu nekoho z bikefora. Jenze to byly srouby myslim na 8020, a ono je to uchyceni uplne jiny. Ten sroub byl uplne desne dlouhej. Tak si rikam kua to neni mozny. Objednal jsem se znova do servisu, znovu jsem vybalil ty novy trmeny, ktery mi v servisu vratili a zkusil jsem to doma nasroubovat. A ono ejhle, pasoval. Rikam si, to je vul. No, za par dni s kolem do servisu a rikam mu, ze jsem ty objednany srouby vratil a ze tam pasujou ty, co s tim prisly. Rika, to neni mozny, zkusil to tam nasroubovat a neslo to. Rikam zaberte, tak na moje riziko zabral a oba srouby do trmenu normalne zajely. Za dva dny jsem si zasel pro hotovy kolo a od ty doby brzdim 4pistkama 🙂

Takze jestli se neco nezmenilo, melo by to byt cajk. Ale servisak taky neveril a celkem by se hadal, ze to tak neni. Ale na bikeforu uz vic lidi psalo, ze Shimano uz ted ty srouby posila a samostatne nejsou k sehnani. Jo a jeste pry ze nepujdou paky (mam SLX575 z roku 2016). Pasuje a funguje k plne spokojenosti 🙂

Trmeny jsem tentokrat objednaval na Cycology, ne kupkolo

Odkaz ke komentáři

Vymen si sam trmen, je to plug and play, rikali... 
Odvzdusni si sam brzdy, kazdej sikovnej typek to zvladne, rikali.... 😄  oooo, ja blahovy...

O xx hodin, jedno jidlo, 179 sprostych slov, par skrvn z mineralniho oleje na podlaze v garazi a nekolik zbylych dilu pozdeji bylo hotovo. 😂
Musim rict, ze nabrat do strikacky kapalinu bez bubliny a spravne povolit vypustnej ventil na trmenu, aby netekl, ale zaroven aby sel plnit, tak to neni vubec sranda, takze cest vsem sikovnym mechosum, vazte si jich, panove!!

image.png.223cd062f60e6056c28a2f8564316bb5.png

  

Predni dvoupistek predelanej na zadek, brzdy krasne, jsou tam nejaky zakladni syntro desky, ale fungujou pekne, takze to i pekne zarve a dobre se kousne a krom cvrcka o mne vsichni vi, takze misto zvonku ideal
image.png.157a39ead52af80d75745d675da5d6b7.png

A uz vim, proc puvodni zadni trmen prolinal (asi), mechos je mozna trosku lempl a asi jeste nemel svoje kafe a podle casu, co na tom travil, coz bylo tak 15-20 minutek a hned mi volal, ze to nejde, tak si myslim, ze to nemohl ani rozkuchat, podle me byla pricina v spatnym tesnenim pod banjem (fialova sipka), coz by zjistil, kdyz by to kuchnul, takze si tech tesneni koupim vice do zasoby, protoze jsem pouzil pouzity tesneni to a neni nikdy dobry. Mozna casem predelam, uvidime. 

A hlavne co bych to byl za mechose, kdyz by mi nejaky dily nezbyly, ze...  😄 Ty cerny srouby (cerna sipka) uprostred chapu, to je uchyt trmenu, pokud ma nekdo maly kotouce (tipuju tak na 160mm), ja tam musim mit nastavec, oranzova placka (zluta spika) je na odvzdusneni starych desticek, kdy nahradi kotouc a dam to mezi stary desky a odvzdusnim tak na ojety desky, ktery jeste nechci menit (zase jen tipuju), pak modra sipka - to je zaslepka ve trmenu, kam se normalne dava banjo, cajk, ale(cerveny sipky) to bily silikonovy tesneni a ten cerny prevlecny plastovy dil (takova 3/4 objimka), tak to fakt netusim.
image.png.9417d540f4054917d7476e0920ce0ffd.png

 

Kazdopadne tadaaa
image.png.1e795b5652169c7074d15bdb44192ca7.png

ale musim rict a priznat se, ze ten 4pistek zatim lip vypada, nez brzdi, kotouce jsou odmasteny na predku i zadku, oboje desky nasazovany hezky v rukavicich, abych zabranil jakekoliv mastnote, vsechno ocisteno, odmasteno, ale zadek jde kousnout porad lip. Davam to za vinu tomu, ze na zadku jsou syntrovany desky (ktery i nezahraty fungujou krasne) a taky to prisuzuju castecne novym neojetym deskam na predku, dam jim tak 2-3 delsi sjezdy, aby se ukazaly, pak pujdou z domu a vymenim za galfery 🙂
Jeste mozna bude malinka korekce uchyceni predniho trmenu, neco tam slysim (asi to bude podrenej kotouc drhnouci o novy desky), ale to zase az po praci. Kazdopadne na prnvi pokus celkem cajk

##EDIT
a uz vim, co nutne potrebuju... montazni stojan!!! 🙂

Upraveno uživatelem raym0n
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...