Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

pěkná práce.Já si objednal z Ali sadu na odvzdušnění brzd,tak jsem zvědav.Budu paní předělávat brzdy.Sice je koupím komplet připravené na montáž,ale myslím si,že budu muset hadice zkracovat,tak si rovnou objednám i olivu atd.

Jinak nad stojanem uvažuji,ale když jsem viděl ty levné tak nevím nevím.I v Lidlu mají mont.stojan okolo íéé,-Kč,ale takový lepší to je od 3000 nahoru

Odkaz ke komentáři

Cosby, ja pujdu prave do toho z lidlu, (v hlave mam napady ne nejakej DYI domaci, ale to by nebyl skladnej)
Mam od dost kluku, co jezdi, zpravy, ze to fakt staci, samozrejme tu paku kola neda, neudrzi ti kolo za sedlovku rovne, ale ze bude kolo ze sikma a predek bude nize nez zadek, tak to mi nevadi. Dulezity je, ze bude vsechno ve vzduchu. Navic ty spodni nohy jsou skladny, takze ho picnes do rohu, kdyz nebudes delat na kole. 
image.png.e12242e23c0362a4b09332d37494b79d.png

Mrkni na tohle video, je to dobrje type od nas z Brniska.
 

Odkaz ke komentáři

jako vahou to da i kdyz mas integrovaneou baterku, max si pridelas nejakou stabilizacni tycku, ale zase jestli mas rozpocet a jsi v pohode s +-4k, tak neni co resit 😉  
Ja budu snad v cajku i s tim lidlackym, zadni tlumic mam ulozenej vertikalne, takze bych teoreticky mohl i za horni ramovku, jediny z ceho mam trosku fedry, ze mam stavbu z karbonu, ale tak asi staci dotahnout na cit a pohoda. Uvidime, rekl slepy.. 🙂
Pripadne jestli mas prostor a napady, tak se kolem baraku da udelat takova vec jako soucasti terasy, plutku, zidek atp.

Odkaz ke komentáři

Pekna pracicka, jsem rad, ze jsem to nedelal sam, pac bych to asi rozlamal a trhnul Tvuj rekord sprostych slov. Jinak potvrdila se ma story ohledne sroubu, ze jo? 🙂

Jinak taky jsem nemel ten wow efekt, kdyz jsem to mel novy, ale ono si to cely sedlo, skrtani vepredu ustalo a ted uz to fakt na takovy to domaci brzdeni do zatacky, kam letim 40km/h a nevidim tam, znat je. Kdyz brzdim naplno, neprijde mi, ze by tam byl rozdil, ale lehky pribrzdovani jednim prstem opravdu je na tom ctypistu lepsi. A hlavne jsou ty trmeny fakt hezky 😄

Odkaz ke komentáři

@HolanVit diky moc za vysvetleni, ten pojistak na trmen dava smysl, super. A ta oranzova vec mezi desky - tak do ted jsem pouzival bud pivni tacek, nebo drivko od lednaku, proc ne 🙂

@krysarr to skrtani u me uz jsem zjistil, mam v jednom miste uplne malinko ohlej predni kotouc a skrka o desky, z ceho asi... 😄 
trosku soupnu se trmene, nejak se mi nechce cekat, at to ojedu.

 

Odkaz ke komentáři
3 hours ago, krysarr said:

Jj, klasika 🙂 A co ty srouby, byly teda v baleni?

Akorat tyhle desky teda brutalne troubi, kdyz jsou mokry. Uvidim, jestli zacne letos prset, tak tam dam jiny 🙂

Vidis, zapomnel jsem, jeste ze jsem ti neveril 😄 nic tam nebylo, to bych ti to pekne vycinil!! Kupoval jsem sroub na banjo bokem presne podle papiru na shimano webu.  🙂

@Dakie ten stojan je sice super, ale spis nez servisni, tak to je proste to mega velkyho chlapskyho koutku, kde se tim budes u panacku a kaficka vecer pekne kochat, mozna jeste ven na myti.
A co se brzd tyka, tak to nezobecnis, to mas jako v aute dle ridice, trasy a stylu jizdy 😉 pokud jezdis les a hnus a mas 100+kg a porad jsi na pakach, nebo to nemas v ruce, tak to muzou byt jen stovky km, kdyz ses sikovnej, tak za vikend v technickym parku nazdar a pokud drtis kilasky, tak svara ma uz na XC Sup 949, myslim, ze na XT a ma 4000 na jedny desky a matrose habakuk. A jelikoz uz ceka druhyho potomka, tak kilometry budou klesat a desky tvrdnout 😄 

Odkaz ke komentáři

Fakt jo, no tak to mi rekni, proc tam nekdy jsou a nekdy ne 😞 Ja je tam u 8120 fakt mel, objednano z Cycology. Ale je fakt, ze na bikeforu taky nekdo psal, ze je tam mel, nekdo ne. A objednat nesly. A na 8020 jsem je vracel 🙂

Aha, ted koukam, ze ty mas 8020, tak tam je asi nedavaji

Odkaz ke komentáři

Asi to dělaj náhodně 😄 

Jinak rozdíl 8120 a 8020 jak se tady někdo ptal, tak je prakticky jen jinej design a údajně o 10% lepší brzdovej výkon. Je to takovej facelift... 😄 

Stojan z Lidlu taky doporučuju, za ty prachy je to na domácí kutění super, elektrokolo jsem v tom ale nikdy neměl. 

@Dakie koutouč má nějakou minimální tloušťku pod kterou výrobce nedoporučuje jezdit (je to 1,5mm). Když je mechanicky poškozenej, tak záleží na úsudku jezdce nebo servisáka jestli se bude ještě rovnat nebo měnit... Desky jak píšou kluci, nejlepší je sundat kolo a mrknout na ně, když už jsou na sračku tak to poznáš. Hlavně to poznáš i při brždění.

Odkaz ke komentáři
před 8 hodinami, Dakie napsal:

Stojan z Lidlu vsude chvali.. Ja ale spis uvazuju o tomhle.. https://www.bikegaragepv.cz/stojany/stojan-garage-tools/

Ted pri poslednich 3 vyjizdkach jsem taky zaznamenal, jako by mi drhnul kotouc o desky. Nejsem si vedom, ze bych ho nekde ohnul.. Cim to muze byt? Jak casto menite desky a kotouce? Budu mit nejaky 2t km najeto..

Povol šrouby na třmenu,zmáčkni pořádně brzdu a pak ty šrouby postupně dotahuj-se zmáčknutou brzdou.

Odkaz ke komentáři
Asi to dělaj náhodně [emoji1] 
Jinak rozdíl 8120 a 8020 jak se tady někdo ptal, tak je prakticky jen jinej design a údajně o 10% lepší brzdovej výkon. Je to takovej facelift... [emoji1] 
Stojan z Lidlu taky doporučuju, za ty prachy je to na domácí kutění super, elektrokolo jsem v tom ale nikdy neměl. 
[mention=2]Dakie[/mention] koutouč má nějakou minimální tloušťku pod kterou výrobce nedoporučuje jezdit (je to 1,5mm). Když je mechanicky poškozenej, tak záleží na úsudku jezdce nebo servisáka jestli se bude ještě rovnat nebo měnit... Desky jak píšou kluci, nejlepší je sundat kolo a mrknout na ně, když už jsou na sračku tak to poznáš. Hlavně to poznáš i při brždění.
Tak desky jsou zatim cajk. Kotouce zmerim. Ale mam najeto tak 2t,tak snad jeste vydrzi.. Ikdyz 100+ jezdim, ldyz mam prcka v sedacce..
Odkaz ke komentáři

Takže jsi měl nastavenou vyšší zátěž 😄

Jak teď furt fouká, tak jezdím jen na takové menší pohoří, co máme za barákem a jestli bude furt takový vichr, tak ze mě bude za chvíli vrchař 😄

Jinak letos v létě budu mít kolo 5 let a musím říct, že ne něj nemůžu říct křivého slova. Jedna z mála věcí, která funguje jak má.

10 tis. km na jednu kazetu a 4 řetězy. Dvoje desky vpředu, jedny vzadu, repas vidle loni po 6 tis.km, takže bezva.

Odkaz ke komentáři

Základ kuteni je stojan (stabilní). K těm 4pist brzdičům si dejte i dvojkov kotouče, nádherně to brzdí a nevadne. Jinak jsem teď dělal přestavbu XT 2x11 a rovnou nova kompletní kola + očista se servisem. Konečně jsem s tím kolem naprosto spokojen. 😊 Bohužel situace kolem karantény mě donutily vynechat většinu klasických tras a lítat po silnicích, takže aktuálně koukám po nějaký pěkný silničce 🤦

IMG_20200424_173211_8.jpg

IMG_20200425_101550_0.jpg

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Cus, tak vystredenej trmen byl dobre, nepomohla ani metoda utahovani pri sevrene brzde. Zkousel jsem trosku ohybat drivkem, ale porad nic.
Az dneska na novem servisnim 'stojanu-visanu' 😄 rukou v rukavicich a je to skoro 100% bez skrknuti. K tomu vymydleno, tlumeni namazano, retez byl dole vycistenej, promazlej a hura zitra brzy po ranu do Jedovnic. I jsem si to zmeril, 132.4mm, takze jeste chvilku da. Jen kurde... kam jsem dal pumpicku na vidlu...
image.png.c8c53a2957d9b571ad061fb23b65e7c7.png
 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...