Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak ten test je z roku 2018 a věřím, že ty nový XTčka jsou supr. Já je mám v plánu dát na Ep*ca, byť pořád mi v hlavě leží Magury. Na Enduro kolo bych radši Saint, zmíněné Code RSC nebo MT7, nicméně jsem ty nový XTčka ještě nikde nezkoušel a třeba by v čtyřpístku taky mohly být zajímavá varianta. 

Odkaz ke komentáři

Trošku posilhavam po galfer destičkách, až sjedu origo XT, na klasických brzdach to udělá neskutečně velký rozdíl, jen ty chlazené desky jsou problém..... Jinak když to porovnam s brzdami na silničce, tak ač jsou z 8000 řady, tak chlazený 4pist XT ač na těžkým horakovi brzdí neskutečně. Na silničku plánuju dát galfery desky a chlazený kotouče.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

do 10k nevim, ale do 20k velmi mile prekvapil https://www.decathlon.cz/horske-kolo-29-xc-50-eagle-id_8575904.html
ma ho kolega, vzduchova vidlice celkem cajk, pevne osy, hydraulicke brzdy, priprava na bezduse... fakt prijemny prekvapko
jen jsme za 300 koupili kratsi predstavec pro pohodlnejsi posez a za 2k dropovaci sedlovku, navrtali ram a uz to jezdi jako drak. (sedlovku tatka urcite nepotrebuje)


za 10k bych poradil asi www.cyklobazar.cz 10k je dneska na kolco podle me malo
jak je vysokej? mam tu starsi peknej, pevnej hlinikac na R26, porad slusnej stroj pro tyhle ucely (Anlen Colorado), chtel jsem si ji nechat jako druhy kolo do mesta, ale neujezdim ho, tak za lahev rumu ho poslu do sveta, ale to neni na darek, to je spis jen tak, neco podobnyho verim, ze uz doma ale urcite ma.

v ty cenovce 10-16k(mozna i vice) to jsou kola, ktery se osazujou 20let starejma dilama a navic to bude mit vidlici pruzinovou, takze bez nastaveni, to je takovy pseudo-tlumeni, takze oproti kolu za ruma toho moc navic neziska. A brzdy nebudou hydraulicky, ale mechanicky, takze i proti starejm V-brzdam to bude na pytel. 
Asi bych poradil priinvestovat, nebo vymyslet jinej darek.

Odkaz ke komentáři

@raym0n,díky za nabídku a rady. Vím,že těch 10 tis na kolo je málo. Teď má nějakého starého favorita brian trekk. Před tím měl jiné kvalitnější kolo,ale to mu bohužel ukradli. Proto jsem mu chtěl koupit něco lepšího,jelikož ten favorit absolutně nedává lesní a polní cesty. On toho vesměs nenajezdí moc,takže by mu starší dobré kolo jistě udělalo radost.
Má 178 cm. Ty jsi odkud?

Odkaz ke komentáři
1 hour ago, kingdave said:

@raym0n,díky za nabídku a rady. Vím,že těch 10 tis na kolo je málo. Teď má nějakého starého favorita brian trekk. Před tím měl jiné kvalitnější kolo,ale to mu bohužel ukradli. Proto jsem mu chtěl koupit něco lepšího,jelikož ten favorit absolutně nedává lesní a polní cesty. On toho vesměs nenajezdí moc,takže by mu starší dobré kolo jistě udělalo radost.
Má 178 cm. Ty jsi odkud?

Brno, nafotim ti to do SZ, at tu neplevelim, ale nejdriv radeji umeju a zmerim retez, at nedavam do sveta neco, co pak bude vyzadovat servis.

@Dakie no, rozhodli jsme se vzit s vnitrnim vedenim (za me lepsi volba, uhlazene, schovane). Puvodni napad kolegy byl vyvest bovden na uvolneni sedlovky dirama, co jsou na sedlove ramove trubce pro uchyt lahve na piti. Jenze sroubeni na lahev ma uvnitr jeste navary a sklicidlo vrtacky by tam neudelalo dobry uhel.
Takze nakonec jsme to udelali tak, ze jsme provrtali sedlovou ramovou trubku z opacne strany, ze strany zadni stavby, cca 10cm nad stredem, rovnou sikmo, at bovden udela pekny okruh, rovnou jsme ho nasmerovali na levou stranu, kde neni predni pila, nelame se a zapojili jsme ho do krytky vedeni ve spodni ramove trubce. Velmi ciste reseni a krasne to slape, zadna vule. Nejezdi zadny hardcore veci, tak na polnacky a sem tam vetsi kontrolu pri sjezdu neceho plynuleho paradicka a myslim, ze na funkci zivocichare to nebude mit vliv. Je to kresleno rukou, ale pro nazornost snad cajk. Dirka vyvrtana velmi pekne ze sikma, zalakovana, promaznuta a jeste je tam takovej gumovej bazmek, aby to neklepalo a nemelo prodlevu. Uvidime, co na to zub casu

image.png

a do ramu jsme vrtali protoze kolo za 20k nema pripravu na sedlovku s vnitrnim vedenim 🙂

Upraveno uživatelem raym0n
Odkaz ke komentáři

Tyjo, zajimavy. Ona ta dirka by nemela mit vliv na tuhost/pevnost ramu. Ja prave taky premyslim o teleskopicke sedlovce. Ale spus si cim dal vic hraju s tim, ze bych koupil fulla [emoji85]Nejak jsem tomu propadnul a nejde to zastavit [emoji23]Kolega me ukecava do Blizzardu, tak uz davam kacky stranou.. Malej jeste tak 2 roky bude jezdit v sedacce, ale pak bych mohl vymenit.. Uz letos jsem si pohraval s prestavbou na 1x12, k tomu jiny rafky a razem jsem byl na 20k [emoji85] Po diskuzi se servisakem z toho jasne vyplyna zmena kola.. Tak uvidime [emoji106] Dnes jsem byl poprve na kole v praci, mam to 25km.

Odkaz ke komentáři

Jj, hucel jsem do kolegy porad, vzal Tranz X, kterou prebrandovava i Canyon, byla na akci za 2k pro 31.6mm sedlovou trubku, tak moc nebylo o cem. Je to pecka, uplne jina kontrola na kolem. Porad to jeho plakani, ze jestli nebude 100mm drop malo... tak mu rikam, at nevysira, da si to dolu o velikost pesti a jede za mnou... sjedem a rikam - stacilo, nezavazelo? borec uplne nadsenej, zmerili jsme a stacil mu drop 7cm, takze tadaaa a uz to jelo.. 🙂

Odkaz ke komentáři
před 5 hodinami, Dakie napsal:

Tyjo, zajimavy. Ona ta dirka by nemela mit vliv na tuhost/pevnost ramu. Ja prave taky premyslim o teleskopicke sedlovce. Ale spus si cim dal vic hraju s tim, ze bych koupil fulla emoji85.pngNejak jsem tomu propadnul a nejde to zastavit emoji23.pngKolega me ukecava do Blizzardu, tak uz davam kacky stranou.. Malej jeste tak 2 roky bude jezdit v sedacce, ale pak bych mohl vymenit.. Uz letos jsem si pohraval s prestavbou na 1x12, k tomu jiny rafky a razem jsem byl na 20k emoji85.png Po diskuzi se servisakem z toho jasne vyplyna zmena kola.. Tak uvidime emoji106.png Dnes jsem byl poprve na kole v praci, mam to 25km.

Dobry rozhodnuti. Kdyz uz jsem Ti tu 1x12 nevymluvil, tak je lepsi to vzit s novym strojem a jestli koukas po fullu, cemuz po temer 15 letech na fullech muzu jen souhlasne prikyvnout, tak je lepsi posetrit a pekne vybrat 🙂

Na druhou stranu jestli na tom chces jezdit i do prace, to uz by se celkem hodil i ten gravel co 🙂

Odkaz ke komentáři

Tak ono v cenovce nad 50k stejne uz dvouprevodnik moc nesezenes.. A kolega to zas haji, ze to rikal uz pred 3 roky ze budou vsude jednoplacky - nizsi hmotnost, nemusis nic stelovat,takze jednodussi na udrzbu.

V mezicase jsem jeste poridil silnicku, ale ta me teda neuchvatila a zase jde z domu.. Ten posez mi nevyhovuje. Tak nevim, jestli by ten gravel byl dobra volba.

Odkaz ke komentáři

Jj, to je pravda, neni to v podstate na nicem. Ono se to zase vrati, protoze to nekteri budou chtit. Vtipny je, ze se tahle hmotnost resi i na fullech s 15kg a elektrokramech 🙂 Ja mam na fulla vahu vybornou a pri prvni vyjizdce na to nabali kilo blata a je vyreseno. Na silnicce bych to asi resil, ale na poradnym fullu nevim 🙂 Stelovani presmykace - akorat mazu a 4 roky jsem na ten soucasny nesahnul.

Tjn, ja na silnicce sedel parkrat, jede to jako krava, ma to neco do sebe, ale tim pro me vyhody konci. Hlavne bych to velmi brzo rozmlatil 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...